Skocz do zawartości

Ba 20 TWK Start


mae

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Ponieważ każdy pojazd bez podstawki wiele traci, zacząłem się bawić w podstaweczkę W tej chwili podstawka ma bazę terenu z masy papierowej. Podstawka bez figurek zawsze wieje nudą, nie mogłem się oprzeć i dodałem ludziki Miniartu Nad figurkami muszę jeszcze popracować, hełmy nie są przyklejone.

 

IMG_2515.JPG

 

IMG_2516.JPG

 

IMG_2517.JPG

 

IMG_2518.JPG

 

IMG_2520.JPG

 

IMG_2528.JPG

 

Planuję zrobić troszkę błotka na drodze i trawki w odpowiednich miejscach :]

 

PS. Ten co wskazuje palcem będzie miał w prawej dłoni mapę, a jego kumpel w ręku hełmofonik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracowałem nad podstaweczką :]

 

IMG_2559.JPG

 

IMG_2554.JPG

 

 

IMG_2552.JPG

 

Pierwszy raz robiłem taki teren, no i używałem na taką skalę pigmentów, trawy też nigdy wcześniej nie ruszałem :P Muszę przyznać, że z pigmentami pracuje się naprawdę bardzo fajnie. Samochód nie jest przytwierdzony do podstawki, koła muszę wybrudzić. Może coś do niej jeszcze dołożę, ale to chyba jak już pomaluję figurki. Jak mi wyszło to sami oceńcie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka krótkich pytań, bo wyszło super.

 

- najpierw wykonałeś podstawkę z gipsu, następnie z aero psikałeś pigmentami rozcinczonymi w wodzie?

 

- potem używałeś pigment fixera, lub innego lakieru?

 

- Czy na pojeździe dla utrwalenia podobnych efektów zrobiłeś podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka jest z masy papierowej, takiej ze sklepu papierniczego :P Posmarowałem powierzchnię pastą piaskową Vallejo (Sandy paste 26232) - w ciemno ją kupiłem i postanowiłem wypróbować :P Fajna jest, bardzo mi się podoba. Potem pomalowałem mieszanką humbroli na brąz, żeby mieć jakąś bazę/podkład. Nawrzucałem różnych pigmentów, utrwalałem je pigment fixerem MIGa, strzepywałem go z pędzla na powierzchnię. Te operacje powtarzałem kilka razy. Potem sięgnąłem po Glaze Medium Vallejo - również kupiłem to coś w ciemno i postanowiłem wypróbować Nie wiem co to dokładnie, jakaś żywica rozcieńczona czy co, ale fajnie wiąże pigment - to raz, a dwa, że zmienia lekko kolor pigmentu, ten staje się taki bardziej "mokrawy". Rozmieszałem pastę piaskową z drobną trawką 2 mm, taką dla kolejek i nałożyłem w miejsca, gdzie chciałem mieć fragmenty bardzo zniszczonej w błotku trawy i pokolorowałem pigmentami i farbkami. Bardzo mokre fragmenty to Vallejo Still Water z dodatkiem pigmentu. Trawka to malowana posypka Polak w kolorze leśnym zielonym, przemalowana :P Na pojeździe są czyste pigmenty utrwalane fixerem MIGa.

 

Tak z grubsza to powstawało. Masa papierowa ma jedną wadę - poważnie się kurczy :P więc potem trzeba sztukować ubytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, że fajniej byłoby jakby był otwarty, ale klamka już dawno zapadła, drzwi są wklejone klejem modelarskim Ten model ma tak tragiczne wnętrze, że niespecjalnie też jest co pokazywać, a strasznie grube ścianki, drzwi wymagałyby ostrego podcienienia. Ten model nie jest wart takiego zachodu Muszę skończyć dioramkę z TKSem, bo dalej w kolejce czeka ft17, 7TP, 7TP dwu-wieżowy Ten BA rozgrzebałem żeby pobawić się na nim pigmentami, natomiast moją długoterminową uwagę kieruję w stronę krajowej pancerki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do autora wątku mam pytanie, jako do doświadczonego modelarza:

 

1) Używasz pigmentów Vallejo, sam mam te pigmenty i nijak nie wiem, jak zrobić efekt zakurzenia a nie pełnego zabrudzenia (czy trezba mocno pigment rozcieńczyć wodą? tak jak wash?)

 

2) Używam właśnie washa firmy MIG, i robię go na jednej warstwie sidoluxu, niestety efekt jest taki, że słabo go widać, albo zostawia plamy gdzieniegdzie małe bo mał ale są...

 

Mam też pigment glaze medium, jak dokładnie tego używać i kiedy. Nie mam aero więc przy odpowiedzi prosiłbym o uwzględnienie tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zakurzyć, to wystarczy, że naniesiesz pędzelkiem sam pyłek, wcierając go w powierzchnię, zdecydowanie nie trzeba dodawać żadnego medium. Jak chcesz go utrwalić, to możesz strzepać z pędzla delikatnie troszkę fiksera, ale wtarty pyłek raczej sam w sobie dobrze się trzyma.

 

MIGowych washy nie używam, natomiast mam ich wynalazki do rdzy i smaru, zauważyłem, że są mocno rozcieńczone. Jeśli wash zostawia Ci plamy, to je potem zmyj Nie wiem czy jedna warstwa sidoluksu wystarczy, ten preparat ma w sobie dość sporo wody, jeśli powierzchnia modelu nie jest idealnie gładka, to jedną warstwą sido jej nie wygładzisz. Co więcej taka jedna warstwa może dość łatwo się zetrzeć pędzlem od samego robienia washa. IMO połóż kilka warstw, żeby nabrał troszkę blasku i dopiero zacznij wash. O grubość powłoki nie musisz się martwić, bo sidolux naprawdę w bardzo dużej mierze odparowuje, każda warstwa jest bardzo cienka. Dopiero na naprawdę gładkiej powierzchni washe będą spływać dobrze w zakamarki.

 

Glaze z tego co wyczytałem, to ma być takie medium do robienia washy akrylowych, żeby dobrze rozcieńczyć akryl, a jednocześnie mocno wydłużyć czas schnięcia. Więc pewnie można go używać do washy, filtrów, tam gdzie się normalnie oleje używa. Sam nie używałem go do takich zastosowań, bo generalnie maluję olejami :P Natomiast zmieszany z pigmentami nieznacznie przyciemnia ich barwę, a jednocześnie tworzy takie błotko, które dość fajnie się potem nakłada. No i wiąże pigmenty :] Popróbuj sobie te wszystkie specyfiki w różnych konfiguracjach, bo to do czego one są, a do czego można je użyć to pewnie dwa różne zbiory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zacząłem malować figurki, na początek maluję twarze i ręce :] Dwóm figurkom brakuje jeszcze oczu, włosy jednego jeszcze będą ulepszane. Miniart dał znośne twarze, aczkolwiek twarz gościa wskazującego drogę jest najdziwniejsza :P

 

IMG_2581.JPG

 

 

IMG_2587.JPG

 

IMG_2592.JPG

 

IMG_2595.JPG

 

 

Modelik dorobił się swojej podstawko-gablotki :P Dzięku temu powinien przetrwać próbę czasu :]

 

IMG_2601.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.