Jump to content

Ba 20 TWK Start


mae
 Share

Recommended Posts

Warsztat Miachlw zachęcił mnie do pracy nad moim ba

 

Oto co mam:

 

 

IMG_2103.JPG

 

IMG_2104.JPG

 

 

IMG_2105.JPG

 

IMG_2106.JPG

 

IMG_2107.JPG

 

Mam nadzieję, że model jest kompletny :] Kupiłem go na allegro jako zaczęty, miał sklejoną budę, niestety bardzo nieudolnie :/ Wszystko zalane klejem, który musiałem szlifować. W dodatku część górną przodu ktoś chciał zrobić w pozycji otwartej, więć pociął nieudolnie część i wkleił wszystko krzywo :/ Wyciąłem to tarczą do cięcia metalu xD no i dorobiłem z plastiku od opakowania płyty CD. Mało przyjemny jest to materiał, a szpachlowania (także klejem CA) było bez liku :/ Na płycie widać przeszczepy z oryginalnej części Wracam do modelu, ogarnąłem go i mogę kontynuować prace. To co mam na dziś:

 

IMG_2100.JPG

 

IMG_2101.JPG

 

IMG_2102.JPG

 

Zamierzam toto złożyć bez specjalnego szaleństwa :] Część zawiasów wymieniam na Aberowskie. Nie wiem jakie malowanie zrobię, albo będzie zielony, albo zimowy, a może Fiński Samochodzik traktuję jako odskocznię, mam nadzieję, że jego budowa nie będzie się za bardzo przeciągać.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prawie sklejony

 

IMG_2143.JPG

 

IMG_2144.JPG

 

 

IMG_2145.JPG

 

IMG_2148.JPG

 

IMG_2149.JPG

 

 

IMG_2152.JPG

 

Przednie klapy zrobiłem od nowa, te z modelu wydawały mi się zbyt pancerne. Silnik i wnętrze nie będzie eksponowane, bo nie ma czym się chwalić Zrobiłem jako takie bieżniki na kołach, miejscami wyszły lepiej, miejscami gorzej. Niestety koła nie są idealnie równe i ciężko było w nich toczyć bieżnik. Zaorałem zawieszenie przednich kół, tak żeby mogły być skręcone. Na początku nawet można było nimi skręcać, ale uznałem, że zbyt delikatnie mi to wyszło i przykleiłem w skręcie na stałe. Zamontuję jeszcze jakieś zamknięcia na skrzynkach narzędziowych i zaczynam malować, reflektory wkleję na końcu. W tej chwili rama nie jest doklejona do maski, koła również są tylko założone do zdjęcia. Nie wiem na jaki kolor pomalować ramę, ktoś pomoże? Zastanawiam się też jak malować koła. Patrząc na pewne zdjęcia mam wrażenie, że kapsle na kołach były chromowane, a koło czarne, na innych znowu chyba całe zielone. Ktoś wie jak było naprawdę?

Link to comment
Share on other sites

Pojazd w kolorach bazowych :]

 

IMG_2153.JPG

 

IMG_2155.JPG

 

IMG_2157.JPG

 

IMG_2158.JPG

 

IMG_2159.JPG

 

IMG_2161.JPG

 

IMG_2163.JPG

 

Wyrwałem mu karabin bo już nie mogłem patrzeć na ten z pudła, dorobię własny. Mam dylemat, nie wiem czy nie zrobić mu zimowego kamo (białe plamy). Jakoś jako zielony pojazd mi nie pasuje, nie wiem co z nim robić. Jak myślicie? A może znacie jakieś ciekawe malowania (ruskie).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Miałem małe problemy z modelem, musiałem go malować od nowa :/ Model malowałem na resztkach farby russian green MM. W momencie gdy zacząłem bawić się olejami na warstwie sidoluksu, warstwa gdzieś puściła, whiste spirit dostał się pod nią i sprawił, że farba bazowa zaczęła schodzić :/ Widać tyle razy była rozcieńczana, że już spoiwa w niej nie było. Co gorsza zmywanie farby zmyło też podkład z surfacera, a nawet wypłukało trochę szpachli humbrola :/ W wyniku tego miałem mnóstwo roboty od nowa. Model wymalowałem od nowa, tym razem świeżymi humbrolkami :]

 

 

IMG_2167.JPG

 

IMG_2171.JPG

 

IMG_2176.JPG

 

W trakcie malowania miałem także problemy, farba zaczęła mi prószyć. Rozcieńczałem ją rozcieńczalnikiem wamodu, farba była dobrze rozmieszana, a potrafiła prószyć. Przerzuciłem się na white spirit i poszło lepiej :] Myślicie, że prószenie to może być kwestia wamodu?

Link to comment
Share on other sites

...Myślicie, że prószenie to może być kwestia wamodu?

 

Gdzieś czytałem, że to kwestia stosunku rozcieńczalnika do farby, przynajmniej w odniesieniu do akryli?

Ja do aerografu rozcieńczam wodą destylowaną pactry, a spirytusem tamyie i jeszcze mi się to nie przytrafiło. Tyle że mało maluję - może dlatego?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Troszkę nad nim posiedziałem :] Zdjęcia są na pewno lepsze pod względem kolorów, poprzednie podglądałem na lapku (bez kalibracji :P).

 

IMG_2355.JPG

 

IMG_2359.JPG

 

 

IMG_2388.JPG

 

IMG_2403.JPG

 

IMG_2407.JPG

 

IMG_2408.JPG

 

IMG_2409.JPG

 

IMG_2410.JPG

 

Jak myślicie?

Link to comment
Share on other sites

A więc fajnie tylko pokrywa zapasu jakaś czysta w porównaniu z resztą no i wygląda jakby nikt dawno nie wsiadał do niego i drażnią mnie te tylne haki

Wymieniłeś zawiaski na aberowe więc teraz te haki takie toporne się wydają.

A poza tym git malina

Link to comment
Share on other sites

A więc fajnie tylko pokrywa zapasu jakaś czysta w porównaniu z resztą

 

To prawda, muszę się jeszcze zająć tą częścią, chyba jeszcze jej nawet nie przykleiłem

 

no i wygląda jakby nikt dawno nie wsiadał do niego i drażnią mnie te tylne haki

 

Tzn nikt nie wsiadał w sensie, że za bardzo brudny? Czy brakuje Ci jakichś śladów załogi, jeśli tak to jakich? (jestem otwarty na propozycje)

 

Co do haków to faktycznie troszkę są toporne, ale w sumie cały model detalem nie grzeszy

 

 

Wymieniłeś zawiaski na aberowe więc teraz te haki takie toporne się wydają.

 

Zawiasy wymieniałem, bo model jak go kupiłem miał poklejoną budę, i po szlifowaniu kleju zawiasy mocno straciły na jakości Haki świadomie olewam, bo już mnie zmęczył ten szkrabik i "niechcemisie" mnie dopadły

 

 

A poza tym git malina

 

Dzięki :]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.