Skocz do zawartości

German Granadiers


apsik41

Rekomendowane odpowiedzi

Oto jedna z moich pierwszych dioramek jakie wykonałem.

Proszę o łagodny werdykt...

 

Skala 1:35

Zestaw Dragona ( 6057-03)

 

Przedstawiłem ich jako obrońców Królewca.

Mam nadzieje że się wam spodoba.

 

91a99e1aa5fda050gen.jpg

35fd733caf22385cgen.jpg

44c815cb6ebd5c43gen.jpg

3dfdf26001b20e12gen.jpg

6100a3083a71796cgen.jpg

e85699c4e04c6e8dgen.jpg

9fb884e6e9e72d16gen.jpg

9aeb26aede4d7468gen.jpg

9a9d4f550d057053gen.jpg

e35b51bfc7754a78gen.jpg

 

Chciałbym podziękować grzesiowi z forum oraz mojej mamie za pomoc w prawidłowym dorzuceniu zdjęć. Serdecznie pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się robić zdjęcia na jakimś jednolitym, nierozpraszającym uwagi tle. Poza tym zdjęcia są wstawione chyba niezgodnie z regulaminem, ale to już sprawa dla administracji...

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tak, jak już nieraz odpowiadałem - należy wstawić link do obrazka a nie do strony przechowującej obrazki, dodatkowo umieszczając go za "przedrostkiem" a%20przed%20"przyrostkiem": adres_obrazka.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do plakatów to możesz poszukać w internecie, dużo jest tego na jakiś forach lub stronach tematycznych, można by wydrukować i trochę obrobić. A co do samej dioramki to bardzo ładna tylko brakuje właśnie jakiś detali o których już wcześniej wspomniałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto plakaty które znalazłem w necie i uznałem że najlepiej będą się nadawać (Pomińmy problem z wydrukowaniem tego, troszkę mi to zajmie, gdyż mam zepsutą drukarkę).

 

67dfff303abf89d9.jpg

6a1257416d08a278.jpg

 

Niektórzy pewnie myślą że błędnie wstawiłem tutaj tę dioramkę, ale ta mała makietka będzie częścią ciut większej na której znajdzie się... (to jest niespodzianka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo też myślałem aby przylepić drewnianą ramkę do podstawy deski aby zakryć te brzydkie ślady cięcia deski

W pierwszym leprzym sklepie z materialami budowlanymi znajdziesz listwy wykonczeniowe np do paneli czy jakiegos innego rodzaju podlogi,kosztuja pare zloty ale ladnie wygladaja.Mozesz tez rozejrzec sie za kontownikami drewnianymi,tez ladna ramke idzie z nich zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Popracuj jeszcze nad mundurami Germańców, ubrani są oni w płachty maskujące i powinny mieć kamuflaż typu Splinter czyli brakuje jeszcze "deszczyku". Wątpliwy wydaje się również żółty kolor chełmów w zimie, przecież to nie Afryka, poza tym nie jest źle, działaj dalej, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmylił mnie kolor w instrukcji. Ale jeśli mówisz że jest to niezgodne z prawdą historyczną, to będę musiał to przemalować. A co do "deszczyku" to ciężko będzie to zrobić, ale postaram się porobić cieniutkie paski.

A i co myślicie o plakatach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam, po długiej nieobecności. W końcu udało mi się znaleźć troszkę czasu i od razu zabrałem się do roboty. Chciałem zrobić "na szybkiego" ten "deszczyk" o którym mówił Cesarz oraz PiterATS.

Tak więc użyłem do tego celu cienkopisu czornego. No i klops. Zacząłem od dołu płaszcza, szło dobrze. W górnej części płaszcza już tak dobrze to nie wyglądało. Załamałem się prawie, myślałem że spartoliłem całą figurkę.

Lecz na szczęście okazało się, że z łatwością można to zmyć. Poza tym efekt "deszczyku" robionego cienkopisem nie był zadowalający z tego względu, że krople były zbyt duże i w ogóle brzydko się to prezentowało. Tak więc po zmyciu pechowego deszczyku, zabrałem się za stworzenie nowego.

Nowy "deszczyk" wykonałem ołówkiem z IKEI (a raczej ołóweczkiem).

Prezentuje się o wiele lepiej, lecz miałem drobne problemy z nałożeniem go w górnej części kombinezonu.

Pytanie:

Dlaczego nie zrobiłem tego farbą? Bałem się zepsuć całą figurkę, cała praca poszła by na marne, i musiał bym zaczynać od 0. A poza tym, mam 8 miesięczną siostrę i w domu malować nie mogę, chyba że do piwnicy bym zszedł, ale tam ciemno, zimno i w ogóle.

 

Niektórzy pewnie myślą że błędnie wstawiłem tutaj tę dioramkę, ale ta mała makietka będzie częścią ciut większej na której znajdzie się... Very Happy (to jest niespodzianka) Smile Surprised Very Happy

Myślałem przez pewien czas aby wykonać jedną wielką makietę złożoną z kilku mniejszych, ale.... odechciało mi się. A niespodzianką miał być pojazd i to wcale nie mały. Jest on zaczęty, ale... nieskończony. Chodzi o to, że to mój pierwszy pojazd w tej skali i chciał bym aby wyszedł jak najlepiej. Zastosuje przy nim wszystkie znane mi techniki i troszkę przy nim poeksperymentuje( tylko bez przesady).

 

Jeśli chodzi o zdjęcia, to już niedługo je zrobię i wstawię. Ale może to zająć troszku czasu. A diorama chyba będzie inna, lecz tę zachowam na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.