Skocz do zawartości

Sikorsky s-55


kubaoka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Czy mogę prosić kogoś kto ma zdjęcie wnętrza wyżej wymienionego śmigłowca.Chodzi mi o kokpit jak i przedział transportowy.Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jestem!

Odpowiedź: szarę Dark Gull Gray FS36231

 

Tofik czemu nie ma na forumie warsztatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku też myślałem ze szare ale mam pewne wątpliwości. Na jednym egzemplarzu muzealnym wydaje się ze jest w jakimś odcieniu zieleni.

 

http://data3.primeportal.net/hangar/howard_mason2/hrs1_quantico/images/hrs1_quantico_01_of_24.jpg

 

Znalazłem tez fotkę czarno białą i na moje oko wnętrze jest chyba za ciemne jak na szary ?

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/62/HRS-2_HMR-161_w_truce_deleg_6Apr53.jpeg/763px-HRS-2_HMR-161_w_truce_deleg_6Apr53.jpeg

 

Tak ze im dłużnej szukam tym mniej wiem

 

A warsztatu nie ma bo po pierwsze strasznie spowalnia mi postęp prac nad modelem a po drugie tak na dobre to jeszcze go nie zacząłem. Na razie sobie spasowałem na sucho wnętrze i kombinuje co by tam ulepszyć. W modelu Italeri praktycznie nie ma sufitu w kabinie transportowej i jeszcze nie wykombinowałem jak się do tego zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z egzemplarzami muzealnymi jest tak że nie można się nimi sugerować gdyż czasami mijają się z prawdą.

 

Kolejna sprawa, HRS miał bardzo małe okna przez które mało światła wpadało. Ja osobiście na kolorowym zdjęciu widzę ciemną plamę i nie jestem w stanie określić czy to szary czy zielony, tak samo jak na zdjęciu czarno białym. Kolor który Ci podałem był wymieniony w monografii Official Monogram US Navy & Marine Corps Aircraft Color Guide Vol III 1950-1959

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko

 

Czekam na fotki gotowca Szkoda że nie robisz relacji to wiedziałbym czego się spodziewać przy budowie swojego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą

http://data3.primeportal.net/hangar/howard_mason2/h-19/images/h-19_02_of_24.jpg

 

Podłogę dał bym dark gull grayem, a obicia wytłumiające light gull grayem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z egzemplarzami muzealnymi jest tak że nie można się nimi sugerować gdyż czasami mijają się z prawdą.

 

Kolejna sprawa, HRS miał bardzo małe okna przez które mało światła wpadało. Ja osobiście na kolorowym zdjęciu widzę ciemną plamę i nie jestem w stanie określić czy to szary czy zielony, tak samo jak na zdjęciu czarno białym. Kolor który Ci podałem był wymieniony w monografii Official Monogram US Navy & Marine Corps Aircraft Color Guide Vol III 1950-1959

Szary Dark Gull Grey zaczeli užywac tylko w 1955r. (34 str. danej monografii), do tego malowano Interior Green i Zink Chromate Green (12 str.)

Moses, foto kture dajesz pszedstawia japonsko wersje, budowano pužniej(od 1958r.),

dlatego sa szaro malowane, oraz ma obycia (na poczontku ich nieužywano).

Ježeli chodzy o model Italeri, to tam z kalkomania jest troche pomieszano,

pod tym numerem serijnym w Koree latal HRS-1, w 1952 roku zostal rozbyti w awarii.

tu jest strona, na kturej možna dowiedzietsie wszystkiego o HRS u US MARINES

http://hrs-helicopter.com/index.htm

Pszy budowie modelu czeba zmienyc kraty chlodzenia z oboigu burt, miszo byc mniejsze, oraz bzuch musi byc rownyi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.