Skocz do zawartości

porsche 911 turbo '88 by wojtuch007


wojtuch007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ponieważ straciłem chęci do składania corvetty a nie chcę jej kończyć ''na odwal się'', corvetta idzie na półkę i zaczynam remont innego modelu. Jest nim porsche 911 TURBO od TAMIYI. Złożyłem go kiedyś na wakacjach, więc na miejscu kupiłem jedynie kropelkę i podst. narzędzia

W planach jest :

- czerwona kasta

- odnowienie detali kasty

- skóra we wnętrzu

 

Póki co to tyle.

Fotki :

P1080409.JPG

P1080410.JPG

P1080411.JPG

P1080412.JPG

P1080413.JPG

P1080414.JPG

 

PS. Sory za jakość fotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ straciłem chęci do składania corvetty a nie chcę jej kończyć ''na odwal się'', corvetta idzie na półkę

No i prawidłowo , po jakimś czasie chęci do modelu wracają a męczenie go na siłę nie ma sensu.

Model nie wygląda głupio, ale w tej chwili nie można go chyba uznać za pełnoprawny model

Ta skóra o której wspominasz to taka prawdziwa naklejana na części, czy będziesz stosował jakąś inną metodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie się ta porszawka prezentuje,ale chyba bieda z detalami typu silnik/ zawieszenie, prawda? W każdym razie kasta i koła wyglądają obłędnie proporcjonalnie. Czekam z niecierpliwością na tą skórkę bo jestem ciekawy efektu końcowego. Powodzenia!

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pewnie wystawiam się na lincz, ale ja bym tego koloru nie zmieniał, bo ta "Turbinka" wygląda w nim rewelacyjnie

 

No ale to już kwestia gustu. Ja w każdym razie życzę powodzenia!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie się ta porszawka prezentuje,ale chyba bieda z detalami typu silnik/ zawieszenie, prawda?

No niestety masz rację bo mdel jest uproszczony do bólu Silnik to jeden odlew razem z podwoziem plus rury wydechowe i zawieszenie które też pozostawia wiele do życzenia.

 

Sęk w tym, że model chyba nie jest pomalowany W niektórych miejscach są widoczne takie granice mieszania tworzywa (np. na zderzaku z tyłu, czy dokładce z przodu). Jeżeli się mylę, to zwracam honor

Dokładnie tak jak mówisz kasta to org. plastik, ale za to teraz nie ma problemu ze zdejmowaniem kalek

 

Zaraz biorę się rozkładanie na części pierwsze i za przymiarki skóry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disiaj w modelu rozłożyłem kastę

 

P1080415.JPG

P1080416.JPG

P1080417.JPG

 

Niestety kropelka nie pozwoliła na brak zniszczeń

połamałem m. in. tylne klosze lamp, klamki, wycieraczkę a szyby boczne musiałem wyciąć dremelem Na szczęście po zmontowaniu spowrotem na miejsce nie będzie tego widać .

 

P1080418.JPG

P1080419.JPG

P1080420.JPG

 

wnętrze wygląda tak

 

P1080421.JPG

P1080424.JPG

P1080425.JPG

 

podwozie

 

P1080426.JPG

 

detale silnika

 

P1080427.JPG

 

zdejmowanie kalek

 

 

P1080428.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą wnętrze nawet bez żadnego malowania i oporządzania wygląda względnie fajnie

 

Mi osobiście do szarego lakieru nie pasuje złoty kolor felg. Łeee, ale brzydkie. Ale to tylko moje zdanie krótkowidza

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemekgksw3 Bałem się że przeroczyste plastiki zmatowieją od kreta a kalki zdjąłem i nakleiłem na kastę dawcy części. Jak pomaluje to nakleję spowrotem

 

Rabbit666 Na zdjęciach tego nie widać tak bardzo ale całe wnętrze jest chyba pokryte bezbarwnym bo bardzo się błyszczy. Felgi malowane pół roku temu jak miałem zacząć ten projekt ale skończyło się tylko na złotych felgach. Do czerwonej kasty powinien fajnie dawać kontrast

 

 

PS Po przmiarkach we wnętrzu jednak nie będzie skóry bo jest zbyt gruba by ładnie pokryć fotele. Conajwyżej położe ją na podłodze i tylnej desce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kalki zdjąłem i nakleiłem na kastę dawcy części. Jak pomaluje to nakleję spowrotem Smile

O kurde... To tak się da?! Tym to mnie zabiłeś teraz...

No nic, życzę powodzenia w odbudowie. Choć jestem fanem Japońskiej motoryzacji w skali to stare, poczciwe Porszaki też mi się podobają. Będę kibicował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałem się że przeroczyste plastiki zmatowieją od kreta

Nie ma się co martwić kret nie ma wpływu na przezroczyste elementy.

 

 

PS Po przmiarkach we wnętrzu jednak nie będzie skóry bo jest zbyt gruba by ładnie pokryć fotele. Conajwyżej położe ją na podłodze i tylnej desce

Spróbuj pocienić tą skórę, ostrym nożem odetnij sobie ta górną część, myślę coś takiego powinno być już dobre

No i nie dawaj skóry na podłogę, pomyśl jak by się to brudziło

Jak już to boczki i fotele.

Działaj dalej i czekamy na efekty

 

ps. mnie też interesuje jak przykleisz te kalki z powrotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doszła paczka z róznymi pierdołami do modelu więc znów trochę dłubałem. Ponieważ klamki i tak się zniszczyły to zaszpachlowałem wnęki ab yuzyskać czystą linie nadwozia. Oprócz tego pogłębiłem linie podzału i przeszlifowałem całą kaste

P1080429.JPG

P1080430.JPG

P1080431.JPG

P1080432.JPG

 

poprawiłem lampy i lekko przerobiłem ramkę rejestracji

 

P1080433.JPG

P1080435.JPG

P1080436.JPG

 

Kolorystyka we wnętrzu to prawdopodobnie czarny + jasny beż

 

pzdr Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby szpachla ci się za jakiś czas nie zapadła to lepiej jest zalewać lub tez dodawać do szpachli trochę CA - masz wtedy gwarancję, że nic się nie zapadnie.

 

Ciekawie się zapowiada

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki będę wiedział na przyszłość bo do tej pory jeszcze nie słyszałem o tym Jednak niepowinna się zapaść bo jest jej dość mało z czego do pierwszej warstwy dałem dość dużo utwardzacza. No ale zobaczymy.

Jutro pewnie wezmę się za wnętrze lub podwozie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.