Skocz do zawartości

Iveco Turbostar II


maggot97

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli do przodu. Wprawdzie mija mniej więcej 6 mies od rozpoczęcia budowy, ale tak krawiec kraje, jak materii staje, czytaj, ile ma czasu

 

Kabina jest praktycznie złożona. Wnętrze zamontowane (brrrr, jak ja tego nie lubię robić - podczas montażu oczywiście musiała mi się rozkleić kasta przy łączeniu słupka A z drzwiami od strony kierowcy; całe szczęście, nie poszła szpachla, ani lakier, bo chyba bym się zapłakał; teraz obchodzę się z tym, jak z jajem, bo okazało się, że mimo wielokrotnego przyklejania szybki od strony kierowcy na clear fixa, ta nadal jest luźna ). Całość przypasowałem do ramy po wciśnięciu na sucho elementów zawieszenia kabiny, zderzaka przedniego (nie skończony, jak widać; wykonanie odbłyśników i reflektorów w pokażę następnym razem w świetle dziennym) i prowizorycznym założeniu kół.Wygląda to tak...

 

v2011052221440345998180.jpg

v2011052221440733874593.jpg

 

Na kabinie do zwashowania została maska przednia, co zapewne widać w połączeniu z resztą kastą.

 

Jak zaznaczyłem we wcześniejszym poście, zabrałem się za odtwarzanie układu pneumatycznego. Oprócz tego, co prezentowane wcześniej (przewody na przedniej osi i wypuszczone przewody ze zbiorników powietrznych), dorobiłem przewody hamulcowe na tylnej osi, włącznie z zaworkiem sterującym wykonanym z fragmentu starej ramki.

Żeby nie było nieporozumień, najpierw schemacik

 

v2011052221440525677772.jpg

 

A finalnie wyszło, to tak

 

v2011052221443744001973.jpg

v2011052221441040294237.jpg

 

I sam zaworek, którego kąty proste są rodem ze zbiegów ścian w blokach z wielkiej płyty, ale liczę na to, że z biegiem czasu zacznie wychodzić lepiej

 

v2011052221440041506024.jpg

 

Dalej zamierzam odtwarzać w nieco uproszczony sposób elementy układu pneumatycznego pojazdu. Z racji tego, że w pobliżu niestety zwinął się jeden ze sklepów modelarskich posiadających profile plastructa, muszę bazować na zakupach ze sklepu z Gdyni. A, że to dalej i do 30-go maja robią remont centrum handlowego, w którym ów sklep się mieści, zobaczymy, kiedy uda mi się tam podlecieć i zakupić niezbędne materiały do produkcji kolejnych zaworków. Z ramek już tego robić nie będę, bo, przynajmniej na dziś, przerasta mnie mnie to co nieco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć!

Piękny rysunek, jeżeli chodzi o dokumentację. Chciałbym mieć taką do mojego Tak jak jestem krytyczny co do niektórych "instalacji" które można zobaczyć na tym forum, tak Twoja mi się podoba, jest realistyczna o tyle, że wszystkie przewody w samochodach muszą być dobrze zamocowane - i w Twoim modelu są. Jeśli chodzi o szyby, to polecam zabezpieczenie ich sidoluksem a potem wklejenie ich na super-glue (sidoluks zabezpiecza je przed "bieleniem"). Zaworki ja bym wycinał z grubej płyty polistyrenowej. To tyle moich uwag, życzę powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak Ci wyjdzie rama z tym okablowaniem. Powodzenia w dalszych pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, szacun, własnie zostałeś moim idolem

 

Hahaha, Seba. Chyba na razie rysunkowym idolem (swoją drogą mam tego labiryntu przewodowego więcej, aczkolwiek właśnie się skumałem, że brak mi rysunków nr 5000-70 i 5001-52; będę musiał podjechać do chłopaków z Europolu, którym nomen omen jestem wdzięczny za pomoc; jak już będę miał komplet, to wrzucę tu, gdyby ktoś kiedyś chciał się w to bawić). W pracy policzyłem mniej więcej jakich profili i płytek polistyrenowych mi trzeba, żeby coś z tego wykroić i... zobaczymy, czy nie rzuciłem się w zbyt głęboką wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by zaopatrzyć się w zestaw zaworów z KFS, jak widzę kilka z nich miało by zastosowanie w tym modelu.

 

811c0b0979c3c3b0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by zaopatrzyć się w zestaw zaworów z KFS, jak widzę kilka z nich miało by zastosowanie w tym modelu.

 

Widziałem ten zestaw buszując kiedyś po ich stronie, tylko z prozaicznych powodów (brak ważnej karty kredytowej i chwilowo z braku potrzeby wyrobienia nowej) ograniczam się wyłącznie do zamówień na rynku krajowym. Chyba, żeby ktoś robił zamówienie z KFS-u, to się podłączę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dzięki za podrzucone foty, chociaż dotyczą one nieco starszego modelu tego auta (tez dostępnego w Italeri). Turbostar leży sobie w pudle i czeka na dokończenie. Trochę jeszcze poczeka, bo aktualnie majstruję sobie przy Mercedesie DTM z 2000 r, a potem czeka mnie przerwa w modelowaniu, póki nie urządzę się na nowych włościach. Trzeba będzie wygrodzić sobie nowy kąt do dłubania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.