Skocz do zawartości

Mack Day Cab Tandem


elefantes

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, trąbki rzeczywiście pochodzą ze starych akcesoriów, tak jak i reszta świateł (te, które były na modelu to kret zeżarł z nich chrom ).

 

Co do długości ramy, to zależy jaki 'Wheel Base' ma dany ciągnik (odległość od przedniej osi do środka miedzy dwoma tylnymi osiami). W moim przypadku oryginał ma WB=177", więc w skali 1:24 wynosi to mniej więcej 18 cm i 73 mm.

 

Tylna śiana natomiast jest wykonana w ten sposób:

 

78f0c00dc0fae620.jpg

 

Szybkę wyciąłem ze sleepera i ten kawałek zaznaczony na czerwono z podłogi. Wstawiam wszystko w tylną ścianę i szpachluję. Niestety nie umiem zrobić przetłoczeń dlatego ściana jest zupełnie płaska. Ale daję na nią kalkomanię, albo tak jak w przypadku poprzedniego Macka zabudowuję ją kratownicą i jest OK

 

2370eee52dabfd19.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka nowych fotek, choć prace idą narazie powoli, a to dlatego, że muszę precyzyjnie określić gdzie jaki przewód biegnie. Oto widok przed zamontowaniem kabiny:

 

5e2cfeb92f7335c8.jpg

 

Powoli zacząłem zabudowę przedniej ściany kabiny i silnika.

 

4431df72d887329d.jpg

 

...a tu już widok po osadzeniu kabiny:

 

24358e08dce9439e.jpg

506682dd2cc5f539.jpg

 

...i wstępnie druga strona bloku silnika:

 

601f3b2bdccb1693.jpg

 

Z tyłu doszły chlapacze, a na kabinie kalka z reklamą w celu zamaskowania gołej ściany

 

1d9fdd04c80d35b1.jpg

ea6286386de450a4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powolutku, Ci idzie Marcin, ale dokładnie i tego się trzymaj pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nad tym co pod maską skończone

 

759da811b4eb6ac0.jpg

1d9c5370d3c6f9f9.jpg

e907a6985f2f988c.jpg

82dfa107ddd09e64.jpg

301bff83c0489647.jpg

 

Przewody w 80% wykonałem z zyłki wędkarsiej różnej grubości, reszta to drut miedziany, otuliny kablowe i wszystko to co znajdziemy w kablach telefonicznych.

Drążek kierowniczy jak widać wchodzi do atrapy, bowiem układ skrętu osi przednich jest pod kabiną za akumulatorem (błąd w instrukcji, który dopełniłem sklejając ten model kilka lat temu). Nie chciałem tego rozmontowywać na siłę, a kret nie rozkleił mi tych elementów, dlatego jest jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że rozbiłem omawianie prac na dwa odrębne posty, ale wydaje mi się, że tak będzie przejrzyściej w temacie

 

6b7689a040cb1737.jpg

bf06a136d613f139.jpg

2bc49cfb7678f0a8.jpg

70eb98404eeec49f.jpg

1b1ace79930d44ed.jpg

3e581e4fcb2d1020.jpg

 

Jeśli chodzi o podłączenia przewodów to dokonywałem tego albo wg mojej wiedzy na ten temat albo wg wzrokowej obserwacji fotek, także żadnych szczegółowych schematów podłączeń raczej nie posiadam. Ale ogólne wrażenie jest dla mnie zadowalające.

Obecnie mam problem z osadzeniem kominów, no i czeka mnie jeszcze malowanie przedniej maski, także kontynuacja tematu dopiero za jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Trochę to trwało koledzy, ale w końcu nadszedł ten moment, kiedy model czas odstawić na półkę. Jak zwykle u mnie, model nawiązuje do moich poprzednich dokonań, licze na to, że się spodoba to wykonanie

 

2527bf6ef3d38ef5.jpg

e095e432c8876b75.jpg

 

Zapraszam do galerii, a fotki z całego etapu prac w linku poniżej:

 

http://elefantes.fotosik.pl/albumy/195520.html#e

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydała by się Marcinie, jakaś krótka naczepa np. ( cysterna ) do Daj Caba co ty nato ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.