Skocz do zawartości

Mack Day Cab Tandem


elefantes

Rekomendowane odpowiedzi

Miło mi powitać wszystkich w nowym temacie Kolejny "day cab" wzięty na warsztat - tym razem wsadziłem do Kreta mojego starego Italerowskiego Superlinera i postanowiłem przerobić go na model RW613:

 

macksup1orygcd4.jpg

 

ale w zasadzie będzie to połączenie powyższego modelu z RW767LS:

 

macksup1rw767lsto6.jpg

 

oczywiście wykonany na częściach jakie oferuje Italeri .

 

Plany: zamierzam z jednej strony zrobić długi zbiornik, a z drugiej krótki zbiornik i skrzynię. Standardowo już imitacja okablowania zarówno podwozia jak i silnika. No i wykonanie tylnej ściany kabiny z oknem. Narazie prace idą baaaaardzo wolno Poraz pierwszy przybrudziłem trochę silnik. Nieoszczędzajcie słów krytyki koledzy bowiem jestem w tej dziedzinie jeszcze "zielony"

 

dscn4069gt5.jpg

dscn4070xk7.jpg

dscn4046hq1.jpg

dscn4075nx8.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okablowanie ramy jest spoko, ale co do silnika na fotach nie widać, żeby był on aż tak bardzo przybrudzony, tylko jakiś lekko zalany olejami, i zakurzony, według mnie narazie wszystko gra , i czekam na dalsze postępy.

P.S

Na jaki kolor, będziesz go malował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieżle ELefantes ,wiesz co mi się najbardziej uciebie podoba w modelach, to okablowanie. Jakie robię już sam to zaczynam robić w swoich nowych modelach. Kupiłem sobie czarną rzyłkę wędkarską i sam robie podobnie do Ciebie a mam pytanko, jak wiesz jak rozstawiać takie przewody, bo ja na oko rozstawiam byle by było ich dużo ??? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z opracowań Kena Smitha dla modeli Monogram 1:16, m.in. z tego schematu:

 

doubleaxle2wj1.jpg

 

Oczywiście dorabiam elementy nr: 14, 18, 19, 20, 25, 29 itp. i przede wszystkim zbiornik nr 9 i 13 jest potrzebny. (Ostatnio w Bytomiu kupiłem silnik do jakiegoś samolotu z IIWS i przeznaczyłem jego części na elementy nr 14 )

 

Natomiast złączki czy jak się to fachowo nazywa robię z kawałeczka otuliny: z jednej strony na kropelce kleju wsuwam dwie żyłki a z drugiej jedną. Potem domalowuję pędzelkiem zaciski (najczęściej 53H) i nabiera to fajnego wyglądu. Taka amatorka prowizorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że brudzing nie wygląda za dobrze, dlatego nic nie będę już w tym modelu brudził. Co do koloru kabiny Miłosz to jeszcze się zastanawiam Narazie pokażę prawie skończone podwozie.

 

Zbiornik skrócony przeze mnie. Stopnie są oryginalne z Superlinera. Pomalowałem je na czarno, bo kret zeżarł chrom , a poza tym fajnie pasują kolorystycznie do ramy. Skrzynka narzędziowa pochodzi z akcesoriów Italeri.

 

dscn4090nz5.jpg

 

Drugi zbiornik uległ z kolei wydłużeniu. Moim zamiarem było aby sięgał długością do tylnych nadkoli:

 

dscn4095yi1.jpg

 

Jeszcze zbiorniki z w zbliżeniu. Kurcze na fotkach tego tak nie widać, ale na tych zbiornikach jest łata na łacie. Kupiłem je za grosze (pochodzą chyba z FLD) i były w stanie opłakanym. Zastanawiałem się nawet czy by ich całych nie pomalować, ale zdecydowałem się w końcu poobklejać taśmą samoprzylepną.

 

dscn4119ad6.jpg

 

No i jeszcze dwie fotki na koniec podłączeń. Te chropowatości na ramie to po starym siodle. Ne szlifowałem ich bo i tak w to miejsce pójdzie nowa zabudowa

 

dscn4118ze9.jpg

 

c.d.n.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaaad

 

Instalacja wygląda nader realistycznie... Nie będziesz mam nadzieję zły jeśli pokuszę się o skopiowanie części Twojej instalacji

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne wykonanie.

P.S

Też skopiowałem, już sobie ten rozkład jak podłączyć przewody Dzięki, że umieściłeś go w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Twoje podwozie do Macka prezentuje śię super. A brudzing silnika wpada mi do gustu choć napewno wiem że osoby które znają się na brudzingu mają inne zdanie na jego temat.

 

Instalacja bardzo mi się podoba i można oczopląsu się nabawić od szukania który przewód gdzie biegnie

 

Życzę dalszych przyjemnych prac nad modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czas na kokpit

 

Coś mnie podkusiło, żeby przybrudzić fotele i wyszło to faaaaatalnie Reszta raczej ładnie wygląda, jestem z kolorystyki zadowolony:

 

dscn4059jt5.jpg

dscn4370cn8.jpg

 

Ten "niby brudzing" to połączenie szarego z niebieskim. Dam sobie po prostu z tym spokój narazie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin podwozie zrobiłeś natomiast podłogę zchrzaniłeś, pomalowałeś ją metalikiem, czy widziałeś w jakimś trucku taką wykładzinę Moim zdaniem metaliczny kolor po prostu nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee fotele są świetne mnie się podobają , a co do podłogi to możesz położyć na nią bezbarwny lakierek matowy i będzie super truper :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało zrobiłem przy Macku, ale postanowiłem, że pochwalę się kolorystyką maski, a przynajmniej jej zaczątkiem

 

dscn4422ki1.jpg

dscn4423tg1.jpg

 

Brązowy to podkład i narazie 2 warstwy czarnego (na zewnątrz Gunze, ten sam co na ramie, a wewnątrz Humbrol 85 - ale będę go matowił bezbarwnym).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie Elefantes, moje gratulacje maska w twoich rękach to precyzja i doświadczenie, pozdrowionka w dalszej zabawie Macka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Kurcze, z trudem odnalazłem swój własny temat

 

Ale czas poinformować, że prace przy Macku znowu ruszyły. Po pierwsze to maska wylądowała w DOT-cie i wymaga ponownego malowania. Kabina prawie gotowa, przednia ściana od strony silnika przygotowana do instalacji, na dachu osadziłem wszystko co miałem w swoich zapasach, obecnie dorabiam kominy i następne fotki wstawię już bardziej konkterne. Narazie pokażę jedynie przymiarki:

 

4e38c7fdabc87e26.jpg

601b379022ea8d66.jpg

78026b4be5c13850.jpg

1932dc91ba64ef7d.jpg

396749f95f2fc2f6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za fanfary na dachu Jeszcze nie spotkałem się z takimi, przerabiałeś je bo chyba nie są z zestawu No chyba, że końcówki trąb przykleiłeś przodem do tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torni te trąbki, są z zestawu (starego, już nie produkowanego już) ale trąbki, są do europejczyka te co załorzył Marcin, ale mnie się podoba okej Marcinie dlamnie może być ,masz plusa umnie dużego.

 

Oto ten zestaw już oddawna nie produkowany:

0e12910c56c72f6dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.