Skocz do zawartości

SMS Elster, WMM 1:350


donalyah00

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Dzięki Panowie! Tentów wprawdzie nie będzie - za dużo by zasłoniły - ale jeszcze jeden barwno/ażurowy akcent pojawi się na samym końcu.

 

A tymczasem Elstera się usmarowała. Trochę olejów oraz Tensochromów. Zielony w części dennej zzieleniał po pomalowaniu bezbarwnym półmatem GS. Pomogłem mu jeszcze olejnym żółtym filtrem ale (za-?)delikatnie. Zastanawiam się czy nie wzmocnić tego zużycia ale waham się mocno - po prostu nie chcę przedobrzyć na tak małym modelu.

 

elster_054.jpg

 

elster_055.jpg

 

elster_056.jpg

 

elster_057.jpg

 

Na pokładzie pojawiły się chodniki. Początkowo myślałem, że było to linoleum, ale na forum modelwarships.com poprawiono mnie - były to przestawialne chodniki zrobione z mat kokosowych. W modelu odtworzyłem je przy pomocy bezbarwnej kalki Techmodu pomalowanej Base White GS i jakimś kolorkiem drewnopodobnym. Następnie, już po nałożeniu na pokład, poużywałem sobie na nich przy pomocy Tensochromów oraz zestawu "drewnianego" Lifecolora.

 

elster_058.jpg

 

elster_059.jpg

 

Srebrna obręcz dookoła podstawy rufowej wyrzutni torpedowej idzie do przyciemnienia. Generalnie fotki na tym etapie potrzebne mi są do dokładniejszego obejrzenia modelu. Pokazują one trochę więcej niż oko nieuzbrojone. Ranty dookoła bulajów to zeszlifowana farba i surfacer aż do mosiężnych rurek/blaszek, z/w których zrobiłem bulaje. Szyby powstaną na samym końcu z kropel Krystal Clear. Z dalszych ciekawostek zamontowałem szalupę oraz z kawałka oszlifowanego drutu mosiężnego zrobiłem syrenę z lewej strony komina.

 

elster_060.jpg

 

Część podwodną kadłuba, gretingi oraz chodniki na pokładzie potraktuję jeszcze matem.

 

CDN.

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z roboty i proszę, jakie ładne zakończenie dnia - czy właściwie początek nowego

Standardowo - cała masa "achów" i "ochów" , a jak popatrzę na ten spinacz, to jeszcze większy szacun

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wielkamucho za miłe słowa.

 

Dobrze jest zrobić sobie chwilową przerwę od modelu w takiej fazie. Spojrzałem dziś na niego świeżym okiem i... dodałem trochę życia.

 

Najpierw część denna dostała mgiełkę GS C318 Radome Tan. Grubsza warstwa przy linii wodnej, schodząca do zera przy kilu. Następnie potraktowałem całą część denną bezbarwnym matem GS. Zrobiło się jakby lepiej. Następnie przy pomocy kredek ołówkowych zrobiłem scum-line i delikatnie podmęczyłem część podwodną. Ostatnim etapem były zacieki przy pomocy własnoręcznie "zrobionego" jasno-szarego Tensocroma czyli bazy Tensochrome zabarwionej kroplą jakiejś szarości LC. Oprócz malowania Elster otrzymała również stery, śrubę, trochę wyposażenia oraz oszklenie (krople Kristal Clear wpuszczone w bulaje). Wyszło tak:

elster_061.jpg

 

elster_062.jpg

 

elster_063.jpg

 

elster_064.jpg

 

Pokładom się również dostało - kombinacja Tensochromów: "własnego" - jasnoszarego, Oil i Smoke.

elster_065.jpg

 

elster_066.jpg

 

Na deser rodzinne zdjęcie z kredkami:

elster_067.jpg

 

Coś mi się wydaje, że to ostatnie fotki na klamerce...

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie!

To już chyba ostatnie fotki przed galerią (hurra!). W galerii postaram się pokazać model nieco dokładniej.

elster_068.jpg

 

elster_069.jpg

 

elster_070.jpg

 

elster_071a.jpg

 

Ostatnie elementy Elstery: imitacje drewnianych listew przytrzymujących tenty oraz bandera (malowana bezbarwna kalka Techmodu).

elster_072.jpg

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.