Skocz do zawartości

Okręty w skali 1/350


Montano

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Kierując się linkiem przejrzałem galerię i myślę o zbudowaniu takich oto modeli, tzn okrętów które przedstawiają:

 

http://www.modelshipgallery.com/gallery/cv/cvl-22/350-pvb/pvb-index.html

 

http://www.modelshipgallery.com/gallery/cv/ijn/akagi-350-pvb/pvb-index.html

 

http://www.modelshipgallery.com/gallery/bb/ijn/yamato-350-pvb/pvb-index.html

 

I tu moje pytanie, gdzie najlepiej takowe zakupić i czy ktoś kto jest obeznany w temacie mógłby podać mi polecane zestawy do waloryzacji tych modeli, tzn pokład drewniany jeśli taki występuję itd.?

 

Będę wdzięczny za wszelką okazaną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje poszukac okazji na Allegro calkiem tanio mozna czasem nabyc co nieco teraz nawet jest licytacja Yamato z dodatkami... Zapoznaj sie z oferta Martola sklep modelarski calkiem spory asortyment maja a i dodatki tez tam dostaniesz Eduarda oraz lufki Abera... Akagi to spory wydatek okolo 2000 jak nie wiecej z dodatkami. Lion roar ma bardzo fajne zestawy niestety strasznie drogie... Poklady znajdziesz w sklepach zagranicznych ich cena rowniez jest wysoka lub wypatroj na ebaju... Pozdrawiam i zycze szczescia w poszukiwaniach..... ja jak czegos szukam to wpisuje nazwe np: Yamato 1/350 i biore grafika w google....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montano, zarówno Akagi jak i Yamato mają pełen zestaw waloryzacyjny (blachy, lufy, relingi, drewniany pokład). Różnica jest w cenie. W przypadku Yamato, ceny kształtują się mniej-więcej tak:

- Model: 250 PLN;

- Pokład: 150 PLN;

- Blachy: 150 PLN;

- Lufy: 75 PLN;

Więc (jeśli mnie pamięć nie zawodzi), to zamykasz się w ok. 600 PLN. W przypadku Akagi, sam model kosztuje ok. 900-1000 PLN. Dodatki to pewnie połowa tego (jak nie więcej). Jeśli chodzi o dodatki, to tak jak Habbak napisał: ja korzystam z luf Aber'a i blach Edka. Pokładu szukam na ebay. Jeśli planujesz kupno, najlepiej zobacz który sklep oferuje pełen zestaw (albo jak najwięcej dodatków) - płacisz raz za przesyłkę, a gdy domówisz farby i cena wzrośnie, może utargujesz rabat. Sklepów co-niemiara. Począwszy od rodzimych typu: hobbysta, mojehobby, etc, na zagranicznych skończywszy (ściągając model musisz liczyć się z cłem i vat). Masz to szczęście, że żyjemy w dobie internetu: raz, że masz wybór i porównanie cen w poszczególnych sklepach. Dwa, że możesz próbować targować się o rabat

...

Ps - niestety co do CV nie pomogę, bo nie wiem

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za okazane zainteresowanie i pomoc. Mam pytanko odnośnie blaszek. Mam zamiar kupić zaginarkę the small shop 5,5". Czy taka wystarczy do tych dłuższych blaszek czy może lepiej kupić 8"? Jak myślicie? Do tej pory sklejałem pancerke i obchodziłem się bez zaginarki, ale stwierdziłem że nadszedł czas na zakup porządnego narzędzia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie używam zaginarki, lepiej zainwestować w waloryzacje modelu.Kiedyś myślałem nad jej kupnem ale można dać sobie rade bez nie wiem czy tak naprawde potrzebna jest w szkutnictwie /to tylko moje zdanie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym one się różnią i który jest bardziej wart zakupu?

Na pewno ceną .Miałem stary zestaw, a teraz mam nowy. Nowy ma więcej części, żywicę itd. Poszukaj na forum, pisałem o tym. Jeden i drugi wart zakupu, stary zestaw jest trudniej dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Mam zamiar kupić zaginarkę the small shop 5,5". Czy taka wystarczy do tych dłuższych blaszek czy może lepiej kupić 8"?
Moim zdaniem warto mieć coś takiego szczególnie, ze jest bardzo precyzyjna. Sam posiadam takie cuś - 5,5" - w zupełności wystarcza do "350" - polecam. Swoją kupiłem w Luckymodel - wyszło taniej niż w sklepie na miejscu. Polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

nie chcę zakładac nowego wątku , więc zadam pytanie tutaj ponieważ dotyczy skali 1/350 . Czy znacie jakiś sklep internetowy , który ma najtańszą i w miarę najpełniejszą ofertę firmy Pit-Road ?

 

Cypis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.