Skocz do zawartości

Pe-8 Zvezda 1/72


szarymouse

Rekomendowane odpowiedzi

Po długim namyśle uznałem że model mogę pokazać tutaj pierwszy raz robiłem zvezde(do której byłem średnio nastawiony) i się nie zawiodłem. Sama przyjemność w składaniu. Sporo pracy miałem przy liniach podziału gdzie przerylcowałem cały model, a po nim wash. W komorze bombowej FAB 5000 Jak zwykle liczę na opinie i wypomniane błędy no i miłego oglądania

DSC02150.jpg

 

DSC02154.jpg

 

DSC02157.jpg

 

DSC02158.jpg

 

DSC02159.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie sie nie wypowiem bo zielonego pojęcia nie mam o Pe-8,kamo wygląda ciekawie/kolory i rozkład plam/.

Całość OK,może za mocny łosz szczególnie na dolnej powierzchni i przydał by się "preszajding"plus rozjaśnienia paneli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak powiedział Robert, kolorystyka dodaje bardzo dużo atrakcyjności Twojemu modelowi! i brudzenie też nie jakieś schematyczne, dla mnie b OK,

 

fajny kawał ruska, mi się podoba

 

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ sam popełniłem kiedyś ten model: viewtopic.php?t=12991&highlight=pe8 mam kilka uwag:

-w komorze wkleiłeś FAB 2000 (prawidłowo gdyż ten samolot został zestrzelony przed pierwszym użyciem FAB 5000 )

-wkleiłeś wyższą końcówkę statecznika

-pierwsze okienko na lewej burcie powinno być do połowy zamalowane

-linka anteny powinna jeszcze biec do górnej części wiatrochronu

-kamuflaż na silnikach powinien zachodzić poniżej kołpaków śmigieł

-oraz to czego i ja się nie ustrzegłem , a pokazują to zdjęcia : http://www.airpages.ru/img/pe8_1.shtml kamuflaż obejmuje całą krawędż natarcia

-brakuje mi fragmentu oszklenia w przedniej wieżyczce: http://www.airpages.ru/img/pe8_4.shtml ,w modelu go nie było ale wygląda to dziwnie

-troszkę brakuje mi zbliżeń , zwłaszcza stanowisk strzeleckich w gondolach silnikowych, a szkoda bo jest to bardzo ciekawy element tego samolotu

-kolor goleni podwozia , też do końca nie jestem przekonany

Dużo tego wyliczyłem, ale może pomoże to następnym sklejającym ten model w uniknięciu tych niewielkich moim zdaniem błędów.

Ogólnie model wygląda dobrze i na pewno sprawił Ci mnóstwo satysfakcji.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Model dosyć ciekawy , należy się duży plus za kamo .

Jednak lina anteny za bardzo rzuca się w oczy , polecił bym ci żyłkę

wędkarską grubości 0,06mm kosztuje ok 5zł a starcza na bardzo dużo

modeli .

 

 

Pozdrawiam Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model luksus!

Bardzo fajny temat i wykonanie.

Samolot czadowy jak dla mnie.

jeden wielki WOW FACTOR!!!!

Malowanie ok, jednak chcialbym zapytac co bylo zapuszczane w linie podzialowe, bo wyglada to trocha za brudzingowo. Mam na to sposob jak by co.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik bardzo fajny i przyjemny (sam mam na niego ochotę ) Podobnie jak przedpiszcom nie specjalnie widzi mi się wash na spodzie. Jeśli już go tak utytłałeś to dziwi mnie pewna niekonsekfencja - brak innych śladów ekspolatacji (spaliny, niewielkie przetracia i/lub obicia na często demontowanych panelach czy czyste oponki).

 

Dobrze wiedzieć, że pod względem sklejaności ten model nie przedstawia drogi przez mękę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bubi - w linie zapuszczany był wash MIG(mocny nadmiar wcierałem jeszcze długo przed wsiąknięciem dla tego taki brudzing, ale to zamierzony efekt) mam nadzieje, że o to chodziło

dewertus - model to jest naprawde super:D jeżeli masz go kupować to się nie wahaj sama przyjemność w składaniu. Ai liniami podziału byłem tak zachwycony, że nie pomyślałem o silnikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Sorry, ze nie pisalem tak dlugo. Moj patent na paste do linni podzialowych jest banalnie prosty: Klej PVA (VIKOL) 10 cz. , czarna farba akrylowa (artystyczna w tubce!!!!) 2cz, i pare kropel plynu do mycia naczyn. wszystko wymieszaj i uzyj (po prostu pomazaj!) na blyszczacej powierzchni( pociagnij np. sidoluksem). Zaczekaj az wyschnie i zetrzyj nadmiar wilgotnym wacikiem albo patyczkiem do uszu. Tani i dobry sposob!!! Gwarantuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.