Skocz do zawartości

USS "MISSOURI" BB63


abir24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, przedstawiam model pancernika "Missouri" typ Iowa w skali 1-350 Tamiya. No cóż miał być Yamato no ale mamy Musashi kolegi Wallace ale główny powód to moja córeczka,bardzo ją to interesuje co leży pod jej łóżeczkiem , a i mały odpoczynek od Schnella. Missouri jeden z sześciu pancerników typu Iowa, stępka położona 6 stycznia 1941, a wodowany 29 styczen 1944.Obecnie, od 1999 okręt- muzeum.O uzbrojeniu nie pisze bo wyjdzie póżniej. Wymiary 774x94.5 Pierwsze oględziny-wypraski bez zastrzeżeń to samo kadłub i pokład, no pokład i to deskowanie, hm.

Tak wygląda karton.

 

obraz001wo.th.jpg obraz007bg.th.jpg obraz006nj.th.jpg obraz003tm.th.jpg

obraz004zb.th.jpg obraz002eh.th.jpg obraz005gy.th.jpg

 

Tak się prezentują ramki

 

obraz014o.th.jpg obraz015uxk.th.jpg obraz009cq.th.jpg obraz010xo.th.jpg

obraz011ns.th.jpg obraz012ni.th.jpg obraz013cn.th.jpg

 

Wymianie ulegną, główna artyleria, działka p/lot.

 

obraz018q.th.jpg obraz019h.th.jpg obraz022bf.th.jpg

 

Oczywiście, że jeszcze dojdą blaszki Edka w zestawie są 4 sztuki, miały być w tym tygodniu ale jakoś nie dotarły. Mam nadzieję, że nie zanudziłem ,zastanawiam sie jeszcze nad malowaniem a i materiałów mam cieniutko nie jest źle ale chętnie przyjmę nowe jeśli ktoś, coś to ja b. chętnie, jakieś pomysły. No dobrze Panie i Panowie na dziś chyba wystarczy, życzę miłej nocy i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow

Fajny modelik, sporo dodatków - zapowiada się super relacja

Już teraz kupuje bilety do pierwszego rzędu

 

A tak poza tym to strasznie rozwaliłeś stronę ! Lepiej coś z tym zrób bo strasznie to nieczytelne i niewygodne

 

 

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym to strasznie rozwaliłeś stronę ! Lepiej coś z tym zrób bo strasznie to nieczytelne i niewygodne

 

nom nieciekawie sie ogląda tą ciekawie zapowiadająca sie relacje

 

A co z schnellem ??

Macie racje, strasznie męczące.Postaram się coś zrobić. Schnell dalej na warsztacie nie odpuszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O chłopie, zupełnie się rozjechałeś (popraw, albo poproś moda o pomoc).

...

Bardzo ciekawy model sobie wybrałeś, dodatki cieszą oko. Jak z jakością wyprasek ? Mam nadzieję, że wybierzesz malowanie "z pudełka" - bardzo ciekawe kamo.

Co tu więcej mówić - czekamy na relację

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem troszke poprzestawiać i nic to nie dało. Obawiam się, że gdzieś zrobiłem błąd o którym nie mam pojęcia a co gorsze nie potrafie tego naprawić. Wypraski wyglądają na ok. zobaczymy przy składaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronka Ci się rozjechałaś bo wstawiłeś miniaturki w jednej linii. Wstaw tak po 4-5 miniaturek w jednej linii dając enter by przeskoczyć do następnej mniej więcej tak:

 

Mam nadzieję, że nie zanudziłem ,zastanawiam sie jeszcze nad malowaniem a i materiałów mam cieniutko nie jest żle ale chętnie przyjme nowe jeśli ktoś, coś to ja b. chętnie, jakieś pomysły

Jak chcesz to mam cały karton dokumentacji do tego okrętu. Na początek mogę Ci zrobić skany planów w 1:200. Jak się rozpocznie relacja wal śmiało i pytaj o każdy detal - coś na pewno się znajdzie . Tak się składa, że u mnie w stoczni stoi zamrożony Missouri w 1/200 od podstaw .

Malowanie walnij mu pudełkowe jak tu kolega napisał czyli około 1944 roku. Naprawdę ten okręt w tym kamo jest przepiękny (zresztą ogólnie jest przepiękny ).

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za poprawke, teraz już wiem gdzie zrobiłem błąd. Pozdrawiam.

 

Jak chcesz to mam cały karton dokumentacji do tego okrętu. Na początek mogę Ci zrobić skany planów w 1:200.

chcę, chcę. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypraski wyglądają na ok. zobaczymy przy składaniu.
Pytam, bo czytałem że Tamka czasem "daje popalić" z wypraskami.

Ps - jest do tego modelu drewniany pokład (raczej jego część) ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem takowego i chyba nie miał by racji bytu. Cały pokład jest w kolorze-odcień szarego, nie pamiętam jaki, a szkoda. Może żle szukałem
No nie wiem, wystarczy że wygooglujesz, a pokażą się też zdjęcia z drewnianym pokładem

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zasiadam w pierwszym szeregu i będę dopingował kolegę z całych sił. Wybrałeś piękny okręt, jeden z czterech ostatnich pancerników II WŚ i przy okazji największych jakie zrobiono.

Chociaż jestem miłośnikiem floty DKM (składam Bismarcka - relacja na forum) to pancerniki klasy Iowa cieszą się moją wielką sympatią

Trzymam kciuki i życzę szybkich postępów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta fotka przedstawia okręt po wojnie, a podczas wojny okręty U.S. Navy

miały pokłady w deck blue, lub kamo...

Tu masz zdjęcie z 10/1945, czyli zmazali kamo zaraz po wojnie ? :roll ?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f3/Missouri_panama_canal.jpg

...

PS - a kto powiedział, że abir24 nie może zrobić wersji z drewnianym pokładem (w sensie bez kamo na nim) ? ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, wystarczy że wygooglujesz, a pokażą się też zdjęcia z drewnianym pokładem

Tak, masz rację- sorki ale o 4 rano i jeszcze przed kawą jestem cienki.Moja myśl była taka, że planowałem pokład XF50 feldblau +XF2 matt weiss /mix/ więc drewniany pokład Póżniej przypomniałem sobie, że mam takie zdjęcie

 

missouripostrefit1.th.jpg

 

Wygląda pięknie. Patrzyłem w moich zbiorach/zapisane sklepy/ szukając pokładu i znalazłem tylko do "700" Jak tylko będę miał chwilke, to napewno będę szukał.

Może, ktoś z kolegów ma takowy link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póżniej przypomniałem sobie, że mam takie zdjęcie

 

No tak tylko to zdeczka troszkę inny okres. Jak ma być pstrokaty to niestety odpada pokład w kolorze drewna. Kamuflaż zniknął gdzieś w okolicach połowy 1946 roku (przynajmniej na szybko to wnioskuję po datach na fotkach) jednak ciężko mi ustalić kiedy dokładnie pokład przybrał barwę naturalnego drewna. Na pewno po liftingu powojennym kolorystycznie nie wyglądał jak w chwili obecnej. Do tego trzeba jeszcze przegrzebać dokumentację i zobaczyć co tam jeszcze pozmieniali w wyposażeniu tak by się to trzymało kupy po zmianie okresu. Jak mniemam ten drewniany pokład to chyba jest do modelu Tamiyi który raczej nie przewiduje wykonania go w takiej kolorystyce.

Ja bym nie kombinował - malowanie z 44-45 jest jak dla mnie zdecydowanie bardziej atrakcyjne niż kolejna kupa desek "przybita" do kawałka szarej stali (zresztą jakoś te pokłady do mnie nie przemawiają ale to inna bajka ).

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taltos1 kamo jest b.kuszące.

Pięknie by wyglądał

Mam nadzieję, że wybierzesz malowanie "z pudełka" - bardzo ciekawe kamo.

Kolega Wallace coś plącze bo najpierw pisze, że w kamo, a teraz że pokład w kolorze drewna

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda pięknie. Patrzyłem w moich zbiorach/zapisane sklepy/ szukając pokładu i znalazłem tylko do "700" Jak tylko będę miał chwilke, to napewno będę szukał.
Czyli jaka koncepcja ? Bo w końcu sam się pogubiłem

...

Kamuflaż zniknął gdzieś w okolicach połowy 1946 roku (przynajmniej na szybko to wnioskuję po datach na fotkach) jednak ciężko mi ustalić kiedy dokładnie pokład przybrał barwę naturalnego drewna.
A tu się nie zgodzę - zdjęcie, które wkleiłem powyżej jest datowane na 10/1945...

...

Ja bym nie kombinował - malowanie z 44-45 jest jak dla mnie zdecydowanie bardziej atrakcyjne niż kolejna kupa desek "przybita" do kawałka szarej stali
A tu się zgodzę

...

Kolega Wallace coś plącze bo najpierw pisze, że w kamo, a teraz że pokład w kolorze drewna
Wyplątałem się: kamo, kamo i jeszcze raz kamo

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu się nie zgodzę - zdjęcie, które wkleiłem powyżej jest datowane na 10/1945...

W Okrętach Świata- Amerykańskie pancerniki typu "Iowa" cz.2, jest informacja, że "Missouri" od stycznia 1945 posiadał Schemat 22- wszystkie powierzchnie pionowe - Haze Gray, burty poza pasem wzniosu dziobu - Navy Blue, wszystkie powierzchnie poziome - Deck Blue.

Od września 1945 do marca 1946 posiadał Schemat 21- powierzchnie pionowe - Navy Blue, poziome - Deck Blue.

Wyplątałem się: kamo, kamo i jeszcze raz kamo

Wszystko jasne

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.