Skocz do zawartości

S/Y OPTY - Mirage Hobby 1:50


Bibero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Rozpoczynam budowę mojego pierwszego na tym forum modelu jakim jest S/Y Opty. Na początek prezentuje zawartość pudełka:

 

11_04_2011_01_Inbox.jpg

 

Przygodę z modelarstwem dopiero zaczynam, bo jest to mój drugi model. Pierwszy był inny polski jacht, który opłynął Ziemię czyli S/Y Polonez. Pewnie kiedyś znów do niego wrócę, bo ilość błędów jakie popełniłem przy nim była całkiem spora (jak na nowicjusza przystało )

 

Od razu mam pytanie do bardziej doświadczonych... Jakie macie sposoby aby wyznaczyć linię wody? W poprzednim modelu wyszła mi ona cokolwiek krzywo nie wspominając o tym, że gdzieniegdzie farba weszła pod taśmę i zrobiły się "ząbki" Dodam, iż maluje pędzlem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej zastanawiam się jak wyznaczyć tą linię, aby była prosta. Innymi słowy nie "falowała" przy widoku z boku...

 

Jeden patyk wsadź w deseczkę , a ołówek przymocuj do tego potyka na wysokości linii wodnej. Model musisz na czas operacji ustawić w pozycji pływania na zadanej wodnicy. Potem w koło obrysujesz prościuteńką linię wodną. Pozdrowienia

Zrobiłem cos takiego http://picasaweb.google.com/bielakryszard/OPTY?feat=directlink#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać Kolege Z linią wody można jeszcze tak- pudełko od zapałek+ plastelina+ołówek i do zabawy ale łódeczka ma stać prosto lub leżeć na pokładzie Swoją drogą, ładny modelik i zabawy przy nim nie braknie- linki itd. Prywatne pyt. czy był może kupowany na Kościuszki? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po użyciu dość dużej ilości szpachli i dwóch godzinach z papierem ściernym kadłub statku przygotowany jest do malowania

 

17_04_2011_prawa_burta.jpg

 

17_04_2011_lewa_burta.jpg

 

Nauka na przyszłość: Uważne czytanie instrukcji może zaoszczędzić trochę szpachli i czasu

Przyklejając pokład okazało się, że jest on szerszy od kadłuba o jakieś 2 mm z każdej strony. Trochę się zdziwiłem, ale szpachla wszystko potrafi wyrównać, więc nie przejąłem się tym zbytnio. Dopiero w trakcie szlifowania rzuciłem jeszcze raz okiem na instrukcję i... okazało się, że zapomniałem przykleić jednej części, która miała rozeprzeć kadłub pośrodku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.