Skocz do zawartości

Toyota bB Tamiya 1/24


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu nabyłem ten model i wrzucam na warsztat.

 

Plany:

- rudo-pomarańczowy lub złoto-pomarańczowy lakier

- felgi i opony własnej roboty

- grafiki

zmodyfikowane wnętrze ( ale o tym w trakcie relacji)

 

A teraz postępy:

Pogłębiłem linie podziału, zmatowiłem karoserię, zaszpachlowałem wnękę w przednim zderzaku ( do poprawki*, zeszlifowałem i wywierciłem otwory pod spryskiwacze.

Tylko dla przymiarki dałem te felgi - docelowo będą inne.

Wnętrze w docelowych kolorkach. Paprochy są luzem i to co w zakamarkach pomarańczu. Fotele czekają jeszcze na satynowy lakier ( teraz błyszczą się od sidoluksu ).

 

bB.jpg

bB1.jpg

bB2.jpg

bB4.jpg

bB6.jpg

bB7.jpg

bB8.jpg

bB9.jpg

bB10.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo fajny dziwoląg. Pomysł na pomarańcz na nadwoziu też ciekawy. Odnośnie wspomnianych grafik - będziesz robił coś w stylu japońskim, tzn. jakieś znaczki/artefakty;], czy inne? Fotele i kanapa bardzo smaczne.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Nie mam wątpliwości że będzie to ciekawy model no i wykonany na wysokim poziomie

- felgi i opony własnej roboty

A zdradzisz jakiego rozmiaru będą te szpule?

Te fele na zdjęciach są chyba "zestawowe", jakiego są rozmiaru i jaką mają śr zewnętrzną razem z oponą? (ale mnie naszło na bezsensowne pytania )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dopiero wróciłem, więc odpowiadam:

 

Krzychu126 felgi i opony nie są z zestawu. Pochodzą one z modelu BMW E30 z Fujimi. Felga ma średnicę 17mm, z oponą 24-25mm.

 

Moje felgi będą miały 16-17mm - możliwe że nawet jeszcze mniej - zależy na jaki wzór się zdecyduję

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuje za doping ;)

 

W sumie miałem zabrać się za wnętrze, ale jakoś korciło mnie by podejść do tematu felg. Zrobiłem jedną z polistyrenu - brakuje jeszcze śrub i nakrętek ( wszystko narazie jest na sucho i jeszcze przed szpachlowaniem) To tylko jedna opcja z trzech jakie chodzą mi po głowie.

Dla porównania przyłożyłem felgi z RX-7.

 

fele3.jpg

fele4.jpg

fele.jpg

fele1.jpg

fele2.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ani Wald na pierwszym zdjęciu ani ta druga opcja jakoś specjalnie do mnie nie przemawia. Opony będą podobne do opcji nr 2 - naciąg i to spory.

przypominam że to dopiero jedna z trzech wersji felg :P

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponki i felgi na sam koniec

 

Tymczasem zabrałem się za podłogę. Położyłem balsę, dociąłem i przykleiłem, kolorek ma ona naturalny, delikatnie lakier bezbarwny ją przyciemni, ale podoba mi się taka kompozycja.

 

deska4.jpg

deska5.jpg

deska6.jpg

deska3.jpg

deska2.jpg

deska1.jpg

deska.jpg

 

Oczywiście to jeszcze nie koniec, dojdzie obudowa tunelu oraz innych elementów oraz wyrównanie balsy w miejscach styku z bokami kasy.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przyciemniłem drewno, domalowałem słoje. Drewno czeka jeszcze na lakier bezbarwny, który nada mu troszkę ciemniejszego i głębszego koloru.

Pierwsze kolorki wnętrza - wybaczcie jakość fot - dojdzie jeszcze pomarańcz.

wood4.jpg

wood3.jpg

wood5.jpg

wood6.jpg

wood7.jpg

wood2.jpg

wood1.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.