Skocz do zawartości

Toyota bB Tamiya 1/24


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Panowie,

Co do felg - moje ( tzn własnej produkcji ) napotkały na problem techniczny - nie mam sylikonu i żywicy i w najbliższym czasie nie będę miał ( fundusze przekierowane na inne cele :-/ ), z racji tego postanowiłem zmodyfikować pudełkowe felgi.

Jak się nie uda zrobić moich do końca ( a na to się zapowiada ) to założę te - jedyne co zostanie w nich zmodyfikowane to dodany rant ( widoczny na obu fotkach).

Na felgach nałożone są prototypy moich opon - prototypy bo przeskalowałem bieżnik i już znalazłem sposób na zaokrąglenie krawędzi na odlewach.

Tak to wygląda:

felga6.jpg

felga5.jpg

felga4.jpg

felga2.jpg

felga1.jpg

felga.jpg

 

Od razu mówię że te paprochy na oponie są luzem - zbiera je jak magnes :P

Przy okazji tych zdjęć wylazło jedno miejsce do poprawki - klapka wlewu paliwa.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

Długa przerwa spowodowana modelem na zamówienie dobiega końca, zabrałem się więc za ... poprawkę felg. Dodałem z polistyrenu rant wysunięty o 2mm, dorobiłem przetłoczenie, na końcu przykleiłem po zewnętrznej stronie felgi drucik i wyszpachlowałem. Narazie pryśnięte na czarno, prawdopodobnie ranty będą w chromie, a środki czarne.

Narazie tylko jedna, jak się uda kolejne będą odlewami.

 

black6.jpg

black5.jpg

black4.jpg

black3.jpg

black2.jpg

black1.jpg

black.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

Na dzień dzisiejszy model stoi i nic nie jest grzebane. Przyczyną jest reanimacja aero do malowania grafik.

Jak się uda odratować aero to wznowie pracę, jak nie to relacja trochę poczeka - ze względu na zakup nowego aero.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miqs dwie rzeczy - naciąg jest jak najbardziej realny ( jego wielkość ), natomiast sama opona jest do dopracowania.

Co do rodzaju opony - nie wzorowałem się na niczym konkretnym, więc nie ma co zakładać czy coś by się rozciągnęło czy nie

 

Oponka będzie nowa, w tym stylu ale dopracowana

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

W ramach małego eksperymentu z odlewaniem - sklonowałem sobie felgi. Pełen komplet felg czeka teraz na nowe opony ( tez naciąg ale ciut inny ) - te opony sa tylko poglądowe - docelowo będą inne. Koła są wysunięte z powodu kasty - będą głębiej.

 

zywica.jpg

zywica1.jpg

zywica2.jpg

 

Felgi wymagają jeszcze obróbki rzecz jasna

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

Wracam do modelu po dłuższej przerwie. Narazie będę się okazjonalnie zajmował wnętrzem - na karoserię z grafikami przyjdzie wam jeszcze trochę poczekać :-/

Co do wnętrza - poprzycinałem i nakleiłem dziś imitację dywaników na tunel środkowy i elementy podwozia, które nie były wykładane drewnem.

Widać łączenia - obejdę to dodając imitację czarnego lub też pomarańczowego szwu ozdobnego.

Tak to wygląda:

dywanik.jpg

dywanik3.jpg

dywanik5.jpg

dywanik2.jpg

dywanik7.jpg

dywanik6.jpg

dywanik4.jpg

dywanik1.jpg

 

I parę wyjaśnień:

Boczki drzwiowe są do przemalowania - wnętrza klamek zostaną pomarańczowe, ale sama klamka będzie albo czarna albo w kolorze tła.

Konsola środkowa wymaga jeszcze retuszy, podobnie i fotele.

Wszystkie elementy będą jeszcze fukane satyną.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

Zabrałem się za grafiki na modelu. Kwiaty malowane są w dość mocno artystycznym stylu, stad taki a nie inny ich wygląd. Od razu mowie że kwiaty na masce i tylnej klapie będą jeszcze retuszowane . Tak to się prezentuje:

 

winia.jpg

winia2.jpg

winia3.jpg

winia4.jpg

winia5.jpg

winia6.jpg

winia7.jpg

winia10.jpg

winia11.jpg

winia12.jpg

 

Kolejne aktualizacje niebawem.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się podoba. Malowane w większości aerografem, jedynie drzewo i kwiaty malowane z pędzla. Drzewo mogłem namalować aero ale nie uzyskał bym subtelnego efektu kory.

 

Tutorial - jeden już był, co prawda nie na tym forum: http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=21&t=13382

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuje.

 

Toyotka dostała dwie warstwy lakieru pod kalki - aż jedną :P .

Zmieniły się kolorki, zgodnie z moimi oczekiwaniami - teraz są wyrazistsze. Zdjęcia lekko przekłamują kolory - ten pomarańczowo-czerwony z przodu nie jest taki żarówiasty ;o)

 

lakier.jpg

lakier1.jpg

lakier2.jpg

lakier3.jpg

lakier4.jpg

lakier5.jpg

lakier6.jpg

lakier7.jpg

lakier8.jpg

 

Kalka nie dostała zmiękczacza, dlatego widać odstający film - ale poprawię.

 

Częściowo zapuściłem linie podziału, ale są do poprawek - usuwałem paprochy i się zabieliły od pyłu.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.