Skocz do zawartości

Challenger II Trupmeter 1/35 + Eduard


Marcin93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

p4260980.jpg

 

Co by się nie nudzić zbytnio postanowiłem się zabrać za coś większego :P Challenger kusi od dłuższego czasu, ale jeszcze kilka innych modeli mam zaczętych, jakoś dam rade . Tak więc co ja tam planuje ? Chce wzbogacić model blaszkami Eduarda, nie wykorzystam wszystkich ponieważ niektórych boję się wymieniać a niektórych nie warto. Jeżeli uznam, że trzeba wykonać coś we własnym zakresie to oczywiście to dorobię Model wygląda nieźle chociaż jak czytałem recenzje ma on sporo przesunięć i średnio leży w planach. Mi to nie przeszkadza, nie jestem modelarzem który model robi co do setnych mm zgodnie z planami :P Brakuje tutaj powierzchni antypoślizgowej, ale nie dam rady tego zrobić, jeszcze nie w tym modelu, nie chce od razu szaleć. Moim wsparciem będzie dokumentacja zdjęciowa i wasze porady. Dobra koniec gadania pora na fotki. Na razie tylko taki in-box.

 

 

Bryła ogólnie i dwa porównania wielkości modelu, jak dojdzie lufa to spokojnie z 30 cm będzie

 

p4260943.jpg

 

p4260946.jpg

 

p4260950.jpg

 

p4260953.jpg

 

Ujęcie pudła i kalkomanii :

 

p4260974.jpg

 

p4260956.jpg

 

p4260972.jpg

 

Gąski :

 

p4260959.jpg

 

Blaszki :

 

p4260963.jpg

 

p4260962.jpg

 

p4260973.jpg

 

p4260969.jpg

 

 

 

No to zaczynamy, trzymać kciuki żebym go nie zepsuł za bardzo

 

 

Pozdrowienia Marcin ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolny początek... Na razie wyciąłem połowę zawieszenia i wszystkie koła, model ma ślady po wypychaczach a przy tych śladach ma także nadlewki. Instrukcja jak dla mnie miejscami jest nieczytelna przez co prawie schrzanił bym te górne kółka.

Koła tylko złożone na sucho, jeszcze trzeba je doszlifować :

 

p4270945.jpg

 

Z lenistwa nie chciało mi się wyciągać części z pudełka :

 

p4270954.jpg

 

No i tutaj tak zbiorowo :

 

p4270961.jpg

 

Co by części się nie pogubiły to wykombinowałem na nie takie eleganckie pudełeczko

 

p4270963.jpg

 

I tutaj pytanko czy te gumy na kołach mogły aż tak się podniszczyć ? Zdjęcie z armoramy.

 

92783655.jpg

 

 

Ahh te moje powolne tempo To w moim stylu powolne szlifowanie każdego elementu z nadlewek, łączeń form itp badziewi, więc cierpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj pytanko czy te gumy na kołach mogły aż tak się podniszczyć ?

 

Na pewno- masa pojazdu, oraz teren mogą mocno dać w kość bandażom:

 

Co prawda nie Challenger, ale Izraelska Puma podobno po 1 dniu na ćwiczeniach

 

chip2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za doradzenie. Zrobię tak, że niektóre koła będą mocniej zużyte, niektóre prawie wcale. Gąsek nie będę wymieniał, założę mu gumiaki. Pytanko do publiki, czy farba Nato Green Tamiya będzie odpowiednia jako zieleń do kamuflażu na Kosovo ? Czy może Challenger był malowany jakąś inną zielenią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniasz jakość tego modelu?

Wykonanie, wypraski, nadlewki itp są na poziomie?

Zastanawiałem się nad kupnem ponieważ cena kusi no i sam czołg ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie jest ok, ale według mnie warto dokupić do niego blaszki. Model posiada sporo wypychaczy itp niespodzianek, ale da się z nimi przeżyć, niektóre są w miejscach gdzie po sklejeniu ich jednak nie będzie widać lub będzie zasłaniał je inny element. Model posiada nadlewki, na kołach, napędowym i zębatym w dość mało przyjemnym miejscu np. :

 

p5010964.jpg

 

Lub taka fajna niespodzianka :

 

p5010965.jpg

 

Nadlewki występują też w innych miejscach, ale wystarczy trochę wprawy i idzie coś z tym zrobić

Składa się go przyjemnie, części w miarę pasują, trzeba czasem sporo patrzeć na zdjęcia pojazdu w rzeczywistości bo instrukcja jest miejscami mało czytelna. Na razie tyle jestem w stanie powiedzieć o modelu. Wiem jedno, że bez przeróbek i poprawek się nie obejdzie Zobaczymy jak będzie dalej

 

Pozdrawia Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nowość, nie we wszystkim, ale kilka rzeczy poprawili. Największą widoczną zmianą jest powierzchnia antypoślizgowa.

Warto porównać zestawy:

http://mojehobby.pl/trumpeter-01522-british-main-battle-tank-challenger-2-with-anti-heat-fence-p-1-1634592.html

http://mojehobby.pl/trumpeter-00345-british-challenger-2-mbt-kfor-in-action-at-kosovo-p-1-186375.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.