Skocz do zawartości

Scania 142 + Peterbilt 377 (Uwaga znowu Dzacek!)


Dzacek1841

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przez ostatnie kilka dni znowu podłubałem, przy okazji udało mi się popaćkać przednią szybę wklejając prawą poręcz do kabiny ;/

Zagłówki foteli już na oryginalnych mocowaniach, czekają na szpachlówkę lakier i podłokietniki (zapomniałem zrobić zdjęcia).

Rama wydłużona o około 2cm

 

img1116yy.jpg

 

na tylnej ścianie rzucają się w oczy otwory pod peterbiltowskie spojlery, chyba wypadało by je założyć.

 

img1115tg.jpg

 

Kokpit trochę poprawiony, zauważyłem że tej wajchy najbliżej kierownicy nie miała każda scania 2 serii, ktoś wie od czego ona jest? myślałem że to drugi hamulec ręczny od naczepy ;p

 

img1117zd.jpg

 

Moje dzieło, popękany i złuszczony lakier ;|

może jakieś brudzenie by mu pomogło? jest tylko jeden problem, że nie zainwestowałem w aerograf

img1114vs.jpg

 

img1113hk.jpg

 

img1112i.jpg

 

img1111ir.jpg

 

Rama zaraz pójdzie do malowania na czerwono i spędzi noc w piwnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kolejnej przymiarce mam kaca moralnego, pomyślałem zęby wyrzucić sleepera zostawić Day-cab`a i jakaś paka/platforma albo wywrotka, bo naczepę nawet nie wiem jaką dopasować, do tego projektu, myślałem o kontenerówce na bliźniakach, ale dawno jej na rynku nie było ;|

Paweł masz tą bacy naczepę na części? albo koła tylne od mana?

Ps: na zdjęciach prześwietlonych nie widać, ale lakier się paskudnie połuszczył i zacieki jak to u mnie bywa ;/

 

img1119jg.jpg

 

img1120k.jpg

 

img1126fh.jpg

 

img1122n.jpg

 

img1125m.jpg

 

img1123w.jpg

 

img1124ru.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzacek, nie chcę Cię zniechęcać, ale to lakierowanie nie jest udane :( Mimo wszystko życzę powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z podkładu zrezygnowałem po wielu niespodzianek związanych z pogryzieniami lakierów z podkładami ;p

 

czerwonego miałem końcówkę po malowaniu volva, nie wiem czy dokupywać, czy samą ramę pędzelkiem podciągnąć, na razie rozkminiam czy dać pakę czy naczepę ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że trik polega na tym, żeby trzymać się farb jednej firmy - one nie powinny się ze sobą konfliktować, a w wypadku "trudnych" kolorów (np. czerwony, biały, żółty) - podkład się BARDZO przydaje.

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej że mieszkam na wsi i ciężko o dobry sklepów z farbami, możesz zaproponować jakiś przydatny adres w Gorzowie w tym zakresie?

chyba że zainwestuje w prosty aerograf i w kompresor od pralki ;P

 

chciał bym zrobić ładny estetyczny biały model kiedyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

W Gorzowie na pewno taki sklep by był, ale ja nie wiem gdzie. Jakiś czas temu widziałem ładny zestaw sprężarka + aerograf poniżej 300zł - dla kogoś zdecydowanego to chyba nie tak źle? Ewentualnie sprężarkę można zrobić samemu - ja tak zrobiłem i chodzi już niedługo 20 lat będzie... A co do białego to już mówiłem tyle razy - trzeba mieć ładny, jednolity jasny podkład, wtedy wystarczy jedna warstwa białego i będzie dobrze. Czego życzę, pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze ja nie używałem aerografu, miałem z nim styczność tylko u ciebie, przemywać po malowaniu i przy zmianie koloru musi być dla mnie proste, 300pln to chyba dobra cena, nie wiem jak z jakością, ty się znasz na tym ;> możesz mi to pokazać palcem link albo coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze, że w Gorzowie nie ma sklepu lakierniczego - byle centrum budowlane i wszystko znajdziesz ;p

Wszystko i wszystko z innej parafii ;/ matowy innej marki połysk innej marki, podkład innej itp ;/

Przynajmniej w Kostrzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze, że w Gorzowie nie ma sklepu lakierniczego - byle centrum budowlane i wszystko znajdziesz ;p

Wszystko i wszystko z innej parafii ;/ matowy innej marki połysk innej marki, podkład innej itp ;/

Przynajmniej w Kostrzynie.

 

http://www.cylex.pl/firmy/auto-lak-mat--chemia-samochodowa--grzyb-c--10391903.html

 

Castorama Gorzów Wlkp. Czartoryskiego 1 lakiery Motip

 

AUTO-LAK-MAT. CHEMIA SAMOCHODOWA. GRZYB C.

LUBUSKIE, 66-400 GORZÓW WIELKOPOLSKI, WIATRACZNA 42

 

lakiery, samochody, blacharstwo lakiernictwo samochodowe, usługi motoryzacyjne, samochody lakiery, motoryzacja, lakiery samochodowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza próba waloryzacji silnika.

nie wiem gdzie podłączyć drugi koniec tej spirali od sprężarki, do ramy powinna iść i do zbiorników?

Niby nic takiego, kilka drucików ale ogólnie jestem z siebie dumny ;]

 

img1149b.jpg

 

img1148ea.jpg

 

Na kabinie chciałem zrobić ładny czerwony pasek, ogólnie mało ciekawie wyszło :P chyba cały dół kabiny na czerwono pomaluje a góra zostanie biała, zdjęcia wstędze się pokazać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się wstydliwy zrobiłeś! Na innych wątkach jesteś całkiem śmiały! Z tym przewodem to tak jak rozmawialiśmy - musisz rozumieć jak to działa, wtedy nie będzie problemu podłączyć. Na marginesie, rurkę podłącza się w ten sposób, żeby to co nią płynie mogło się ochłodzić. W tym wypadku stawiałbym, że tym przewodem płynie sprężone powietrze. Za sprężarką by musiał być regulator, zawór odciążający (unloader valve), ew. osuszacz powietrza (air dryer) i zawór zabezpieczająy czterodrożny (4-way safety valve). Ale jak to jest w Twoim samochodzie rozmieszczone - to już musisz sam określić (Internet!). Bądź grzeczny, powodzenia!

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze gdzieś dorwać taką scania i ją dokładnie zmacać i zniuchać ;> ojca znajomy jeździ jakąś 2/3 generacji, ale nie wiem z jakim silnikiem ;|

Dzięki za dobre słowo

Ja zawsze jestem grzeczny

 

znalazłem takie nagranie:

http://www.youtube.com/watch?v=bwfY4PJiJOo

 

Ps: Tata sugeruje że spirala jest ze względu na drgania, bo powietrze do zbiorników nie musi być chłodzone (nigdy nie jeździł Scanią, aktualnie Renault Premium II), osuszacz owszem ale winnym miejscu może być,

niby taka popularna ciężarówka, a coś ciężko mi znaleźć informaje, zdjęcia silnika i bebechów, zaraz przejże dokładniej forum na google nawet już nie wiem jakie frazy wpisywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Zapomniałem, że mam Ci nic nie mówić, bo Twój Tata wszystko wie lepiej

Zwróć uwagę, że im zimniejsze powietrze, tym bardziej efektywnie można je osuszyć (woda się skrapla). Jeśli chodzi o wyszukiwanie, spróbuj z angielska (air compressor) albo z niemiecka (Luft Kompressor). Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak napisałem Scanią nie jeździł ;P szwendał się po chacie to go zapytałem co może mi na ten temat powiedzieć, tak się sam zastanawiam poco by w komorze chłodzić wodę skoro tam i tak jest gorąco ;> pozostaje nauczyć się Szweckiego i napisać oficjalnego E-maila, do projektantów

ide spać jutro podrąże ten temat

Jutro po pracy zajrzę mu pod kabinę jak to w premiumce (silniki od volva) wygląda :P

 

 

Pozdrawiam i życzę miłej nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Podłbałem trochę znowu przy Scanii

Sprawdziłem kilka rad Pawła

Chce przy okazji zwrócić uwagę na moje ;podłokietniki

Mimo iż Paweł krytykuje wszelkie używanie papieru/tektury do modeli plastikowych, warto je używać (wedłóg mnie) do tapicerki i innych matowych elementów, słupek pomiędzy drzwiami i tylną szybą wypełniłem kawałkiem tektury pomalowanym na kolor tapicerki, efekt mi się bardzo podoba.

 

img1565a.jpg

 

img1563zj.jpg

 

Wał z ramki, sklejony na rozpuszczalnik nitro.

img1561a.jpg

 

Komin wlotu powietrza też sklejony na nitro.

img1560m.jpg

 

Obudowa filtra powietrza też sklejona nitro, i w tle w trakcie budowy rura doprowadzająca powietrze od filtra do kolektora silnika.

 

img1558e.jpg

 

 

Turbina przed poprawkami

img1557u.jpg

 

Całokształt, niestety tylko z lewej strony.

img1554g.jpg

 

img1553b.jpg

 

img1552k.jpg

 

Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podwozie ujdzie

 

Ale nie ma prawa działać. Dwa wały powinny mieć 3 punkty podporu. Przy środkowym przegubie powinieneś dorobić coś. Z technicznego punktu wał nie powinien przekraczać 1,5 metra ze względu na możliwość wpadania w nadmierne wibracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podwozie ujdzie

 

Ale nie ma prawa działać. Dwa wały powinny mieć 3 punkty podporu. Przy środkowym przegubie powinieneś dorobić coś. Z technicznego punktu wał nie powinien przekraczać 1,5 metra ze względu na możliwość wpadania w nadmierne wibracje.

 

 

Po Scani Dzacka już aż tak sie nie czepiam aspektów technicznych

choć chętnie bym zobaczył w końcu glebogryzarkę na masce jakiegoś wynalazku w jego wykonaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh, liczyłem że nikt się nie skapuje że wał jest zbyt długi, liczyłem na krytykę codo malowania kabiny xD

Taśmy używałem do malowania ;]

Z wałem pomyśle jeszcze co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh, liczyłem że nikt się nie skapuje że wał jest zbyt długi, liczyłem na krytykę codo malowania kabiny xD

 

Nie wiem co w tym śmiesznego ale spoko, widocznie taki twój sposób na życie

 

Taśmy używałem do malowania ;]

 

a wiesz że trzeba ją było przykleić na kabinę a nie trzymać w szufladzie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele podobnych niedoróbek uszło mi na sucho w kilku moich pracach ;]

za to dostałem po szach za piątą oś w scanii ;]

U Pawła jeszcze nikt dużego bubla nie zauważył, to myślałem że do walu u mnie się nikt nie przyczepi

 

Taśmę nalepiłem i docisnąłem ;] niestety nie wyszło jak trzeba ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.