Skocz do zawartości

ARTA NSX 2005 - Tamiya - 1/24


macio4ever

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się zakończyć batalię z NSX-em. Model z pozoru łatwy ale czyste wykonanie wymaga gimnastyki. Zmodyfikowałem kilka elementów aby być zgodnym z oryginałem.

 

Jestem zadowolony z kilku rzeczy:

 

1) Udało mi się, moim zdaniem, utrzymać równy poziom zmian tzn poprawiłem ewidentne braki w stosunku do oryginału w zasadzie w całym modelu.

2) Nieźle wyszło wnętrze, w zasadzie zrobiłem wszystko co planowałem bez większych wpadek

3) Kalki pudełkowe, jak i moje własne położyły się bez ewidentnych baboli

4) Koła - czysto i całkiem realistycznie

 

To co mniej mnie zadowala i nad czym będę pracował to:

 

1) Końcowe lakierowanie, głównie bezbarwne

2) Równomierność krycia kolorem na różnych elementach

 

 

Do budowy użyłem oprócz modelu: zestaw waloryzacyjny Tamiya (siatki, zapinki, maska do napisów na oponach, hak holowniczy, blaszki pasów), antena Sakatsu,

wentyle TMM, imitacje śrub Hobby Design i Scale Racer Cars, właczniki główne Hobby Design, kalki karbonowe: SMS, Modelers i S27, tasiemka jedwabna, pzrewody elektryczne i frezowane imitacje elektroniki.

 

Główne modyfikacje:

1) Wnętrze - panel z włącznikami (zamiast kalki), własne pasy, całkowicie zrobiona od podstaw podłoga i elektronika, okablowanie, oklejona kalkami imitującymi włókno węglowe

2) Karoseria: wykonane własnoręcznie podpory tylnego skrzydła, pocienione elementy aerodynamiczne, dodane imitacje śrub

3) Inne: nowy wydech z mocowaniami zgodny ze zdjęciami, złącze do sprężonego powietrza.

 

Malowanie: Tamiya TS26, TS-36, bezbarwny 2K, Alclady (wydech), ramki okien: Tamiya X-18, ramki drzwi Tamiya + Gaia /czarny mat/

 

 

 

FOTY

 

209g.jpg

 

210g.jpg

 

211g.jpg

 

212g.jpg

 

213g.jpg

 

214g.jpg

 

215g.jpg

 

216g.jpg

 

217g.jpg

 

 

 

190g.jpg

 

191g.jpg

 

204g.jpg

 

202g.jpg

 

201g.jpg

 

207g.jpg

 

208g.jpg

 

194g.jpg

 

200g.jpg

 

193g.jpg

 

192g.jpg

 

196g.jpg

 

199g.jpg

 

182.jpg

 

197g.jpg

 

198g.jpg

 

Wnętrze

 

177.jpg

 

178.jpg

 

110.jpg

 

109.jpg

 

108.jpg

 

105.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że nie lubię takich kolorowych maszyn to muszę przyznać że jest fajny. Wnętrze jest rewelacyjne i to ono mnie przekonało. Kasta też fajna, brakuje tylko linii podziału.

 

 

Heja, przecież robiąc tyle modów nie olałbym linii podziału. Są zrobione ale delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówisz że robiłeś to wierzę, ale na niektórych zdjęciach wyglądają jak pomalowany rowek. Skąd miałeś takie eleganckie przełączniki. Ja robię z drucika miedzianego i ewentualnie z rozciągniętej ramki, do tego pocięta izolacja. I wygląda to jak druciki i izolacja. U ciebie, aż musiałem sprawdzić jaka to skala, tak dobrze się prezentują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z definicji nie zaczerniam linii na "twardo" bo uważam, że efekt jest sztuczny. Zgadzam się, że na zdjęciach nie wygląda to tak, jak chciałem. Z czerwienią robi się dość trudno zdjęcia.

 

Przełączniki to produkty Hobby Design, najniższy rząd na pionowym panelu to imitacje nitów (0,5mm średnicy) firmy Scale Hardware. Napisy mają wysokość 0,3mm i zostały wycięte z kalki, która oryginalnie miała symulować panel. 3 górne lampki dorobione z pręta polistyrenowego 0,4mm i pomalowane. Cały panel jest mniejszy niż moneta 1gr

 

Na kierownicy są robione z pręta + 2 sztuki Hobby Design.

Złącza do komputerów - żywiczne z zestawu Crazy Modelera

 

Napisy na panelu poziomym to kalki robione własnoręcznie.

 

Zdjęcia z budowy będą niedługo na mojej stronie, na razie są na AFie i PWM-ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygląda świetnie. Przyłącze się do szczególnego zachwytu nad wnętrzem pojazdu. Wszystkie kontrolki i przełączniki można pomylić z prawdziwymi. Bardzo podobają mi się również nity na zderzaku, tudzież innych elementach samochodu.

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.