Skocz do zawartości

Su-39 Frogfoot 1/72 Zvezda


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kolejny latawiec do kolekcji. Tym razem coś ze wschodu. Model bez dodatków i modyfikacji. Z ciekawostek - wash wykonałem kolorem burnt umber z benzyną ekstrakcyjną. Podejrzewam, że przez szybkie parowanie rozcieńczalnika jest taki jasny, przed zmywaniem cały model był pokryty wyschniętym bladym pigmentem - jakby kurzem. Zastanawiałem się, czy tak nie zostawić, ale wtedy musiałbym dorobić jakąś pustynną podstawkę ;) Kalek nie ma zbyt dużo, ale bardzo ładnie siadały. Pięknie układały się już samym SETem. Powierzchnia wykończona lakierem satynowym, a potem matem po liniach podziału, ale słabo to widać, bo matowy Model Mastera trochę się jednak błyszczy :/

 

SH104883.jpg

SH104887.jpg

SH104882.jpg

SH104884.jpg

SH104881.jpg

SH104880.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wykonany, podoba mi się pomysł z dwoma różnymi lakierami bezbarwnymi na koniec.

 

Mam taką poradę co do wykonania głowic naprowadzania pocisków (podwieszone masz, jeśli się nie mylę H-28, tak?). pomaluj, jeszcze w ramce, od wewnętrznej strony wewnątrz ciemnym, niekoniecznie czarnym lakierem, a całą resztę jakimś metalizerem - drobnostka, a bardzo fajnie imituje głowicę naprowadzającą. Podobny patent też nieźle sprawdza się przy wszelkej maści reflektorach, tylko wtedy po środku wystarczy dać odrobinę białej tarny do imitowania żarówki.

 

ps. promiennik mikrofal u nasady statecznika pionowego pomalowany różnokolorowo wyglądałby lepiej, ale ja wiem, ile to męczarni jest z taką robotą w 72ce ;)

 

pps. pamietam, jak rosjanie oferowali Su-39 siłom powietrznycm WP w ramach przetargu na wielozadaniowy - kosmos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największe pociski to X-29 AS-14 Kedge. Nie wiem czy to to samo? Patentu ze szkiełkami na pewno spróbuję. Dotychczas malowałem od wewnątrz metalizerem, a potem białym, ale niespecjalnie to wyglądało.

 

promiennik mikrofal u nasady statecznika pionowego pomalowany różnokolorowo wyglądałby lepiej

Co to jest? Chodzi o to?

5517746720_cdefb54fee.jpg

Nie zauważyłem, da się to naprawić

 

Do przetargu na wielozadaniowy? W sensie, że zamiast migów czy f-16?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H-29, oczywiście to miałem na myśli, literówka (a może raczej cyfrówka ;) ) A anglojęzyczny zapis z literą "X" w oznaczeniu wynika z podobieństwa tej litery do "H" pisanego cyrylicą, ale to na marginesie.

 

Sam promiennik to własnie ten duży, okrągły element na zdjęciu.

 

I z tą ofertą dla Polski - tak właśnie było. OKB Suhoja zaproponowało właśnie Su-39 argumentując, że "dobrze wyposażony samolot poddźwiękowy z radarem i stacją laserową może być równie dobrym wielozadaniowcem, co samolot naddźwiękowy". Chciałbym zobaczyć Su-39 z kompletem podwieszeń w walce powietrze-powietrze z którymkolwiek, równie objuczonym, samolotem naddźwiękowym i wówczas posłuchać oficjalnych komentarzy OKB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.