Skocz do zawartości

Pojedynek Jedi 70mm scratch


Archelaos

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zaprezentować moją ostatnią pracę, tym razem ze świata Gwiezdnych Wojen. Scenka złożona z dwóch figurek przedstawiać będzie starcie Jedi Nessie i Dartha Vadera. Jak widać pierwsza figurka jest niemal gotowa, choć wymaga jeszcze nieco poprawek, uzupelnień itp.

 

Vader wymaga znacznie więcej pracy. Zdążyłem już przekląć na czym świat stoi ten jego karbowany kombinezon

Mam też problem z konstrukcją naramienników zbroi Vadera. Jeśli miałby walczyć mieczem, musiałyby one być ruchome, ale zwłaszcza te nowe (z końca III epizodu) wyglądają na jednoczęściowe. Wiecie może jak one pracowały, gdy trzeba było unieść ręce?

 

Figurka Nessie ma ok 70mm, Vader jest sporo wyższy, skończony będzie miał ok 90mm (skala wyżej ).

Obie figurki robione są z miliputa standard, z którego powstał zgrubny szkic, widoczny na zdjęciach tylko na figurce Vadera. Resztę robiłem z mieszaniny miliputa i green stuffa, a niektóre detale (twarz i włosy Nessie, sznurowadła) z czystego GSu.

 

Zastanawiam się też z czego zrobić miecze, mam pewien pomysł, zobaczymy jak wyjdzie...

 

Figurki nie są przedstawieniem sceny z filmów. Oparłem się na opowiadaniu z alternatywnej wersji historii świata GW z tej strony (jest ich cała seria, scena jest z zalinkowanego opowiadania, str3)

http://esensja.pl/tworczosc/opowiadania/tekst.html?id=4141

 

Ogólna koncepcja scenki:

pojed2sm.th.jpg pojed2sm.th.jpg pojed3sm.th.jpg

 

Nessie:

nes1sm.th.jpg nes2sm.th.jpg nes3sm.th.jpg nes5sm.th.jpg nes6sm.th.jpg nes7sm.th.jpg

 

Vader:

darthv3sm.th.jpg darthv2sm.th.jpg darthv1sm.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rany, jestem pod wrażeniem.... jakby zrobić miecze z przezroczystej rurki typu światłowód a w dłoniach figurek ukryć małe diody? wiem, że to pomysł trochę odjechany, ale może to jest wykonalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update

 

Nessie:

Skończyłem buty, dodałem miecz, zeszlifowałem trochę odcisków palców... Generalnie blisko finału.

Miecze ostatecznie zdecydowałem się zrobić z plastikowych patyczków koktajlowych.

nes9sm.th.jpg nes8sm.th.jpg

 

Vader:

Usunąłem trochę detali z korpusu, bo coś był z nimi nie tak, zacząłem też rzeźbić hełm.

darthv5sm.th.jpg darthv4sm.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.