Skocz do zawartości

SdKfz 6


grzegorz75

Rekomendowane odpowiedzi

Pancerniacy ! Często wracając z Gdańska od przymorza, mijam taką stara chałupe przed która stoją rózne fajne wynalzki . Oprócz T34 i jakis radzieckiej ciezarówki ostatnio wypatrzyłem całe podwozie od -wydaje mi sie tego co w temacie. Rama , koła i gąsienice - stoi to w kupie. Zainteresowanym moge pstryknąc pare fotek , bo zaden to dla mnie problem tam przystanać.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawcie tytuł tematu bo oczywiscie sie pomyliłem , nie jestem znawca tematu, a obiekt widziałem z daleka , dopiero teraz przystanałem i popstrykałem. Ciągnik ten wydobyty jest z naszego młerza.

 

swnt4yhx0n8v7yndm.jpg

 

wirt1k78n660ozxdm.jpg

 

csxhfqd9ygidi8odm.jpg

 

l4z6gwbce20indbtm.jpg

 

u7by9bbit2cu6gb1m.jpg

z7p2iortgjbdixorm.jpg

4qftcpgi6zxe4gn0m.jpg

9766o50nlr0h3qv4m.jpg

4q6ezwer378bwiaam.jpg

82gpkexqh1rnutnym.jpg

 

3svayh878c58h6ckm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O panowie, a gdybyście tak mogli zajrzeć za płot...

 

Ale nie powiem co tam leży, bo to tajemnica

 

Leży tak od -nastu(-dziesięciu?) lat i niszczeje. Jaki był sens wyciągać to wszystko? Dla zaspokojenia chęci posiadania? Dla nabudowania plotek typu: czego na tym podwórku nie ma?

Przepraszam, ale o działalności pana J. oraz klubu Rekin mam zdanie mocno 'mieszane'. Sam nie jestem nurkiem, ale wśród znajomych parających się tego typu działalnością 'niefachowość' w odniesieniu do ich działań eksploracyjno-wydobywczych jest daleko posuniętym eufemizmem.

Rama od SdKfz6 jest jakiegoś rodzaju przełomem, bo została zrekonstruowana i zakonserwowana; znakomita większość wcześniejszych zdobyczy była(jest) składowana w stanie w jakim zostały wyciągnięte, w błogim i jakże mylnym przeświadczeniu, że przeleżały 50 lat pod wodą, to kilkanaście dalszych na powietrzu im nie zrobi większej różnicy. Nie wspominając o tym, co zostało uszkodzone w czasie wyciągania.

Być może ktoś ma takie układy z panami J. że nabywa od nich jakieś części, mnie się nie udało. Na pytanie czy mają jakieś części do dodge'a uzyskałem odpowiedź typu wykrętnego: tak, ale właśnie składamy swojego i nie mamy zbędnych. Było to ok. 8 lat temu, i o składanym dodge'u ani widu, ani słychu. Może składają na 100%-owy oryginał, co byłoby wielce chwalebne, ale osobiście skłaniam się ku opinii, że 'składają' wiele różnych pojazdów(samolotów?) i się 'nie wyrabiają' czasowo (finansowo?).

Życzę żeby starczyło im życia na rekonstrukcję wszystkich maszyn, od których wydobyli choć jedną śubkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako jeszcze jeden kamyczek do ogródka:

th_55567_rekin.JPG

 

a T34 mimo, że 'na chodzie' (chyba jeszcze?) to jeździ tylko po prostej, lub skręca tylko w jedną stronę. Przy tego rzedu mocy i masie nieumiejętny oprator może narobić niezłego bałaganu w mechanizmach(szczególnie w PMS-ach - wymagających regularnego sprawdzania i regulacji).

 

BTW każdy mechanizm (w tym człowieka) popsuć można bardzo łatwo, naprawić o wiele, wiele trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.