Skocz do zawartości

BWP-1 Zvezda 1:35


Tomek Mroczkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Skończony, erratę tego modelu mógłbym pisać bardzo długo. Nie mniej kilka podstawowych danych:

Model przedstawia pojazd z 9 Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie, pojazd 1:1 nie posiadał zewnętrznych oznaczeń, 1:35 również ich nie ma. (do obejrzenia tu: http://picasaweb.google.com/mroczkowski.tomek/BWP117092010#)

Produkt firmy Zvezda ("przepak" Dragona) w skali 1:35. Farby napisze o ile będą chętni, dobierane mocno eksperymentalnie.

 

Z grubsza składał się fajnie (składany przez 6 miesięcy z kilkoma dniami) ale kilka błędów i uproszczeń uderza po oczach.

Czasami ciężko było cokolwiek zdziałać na dane elementy gdyż groziło to albo ich uszkodzeniem, albo całkowita stratą.

Spasowanie nie najlepsze. Gąski przyjemne, aczkolwiek jeśli koło napędowe jest nie równo sklejone, zapomnij o dopasowaniu do zębów. Sporo uproszczeń, ale jak już jest jakiś detal to jest ostry i wyraźny. Wszystkie włazy można zrobić ruchome, ma to sens tylko wtedy gdy dorobimy wnętrze.

Jak będą pytania, to z chęcią odpowiem. PS. Tak, kurzone tym samym co 5 moich innych modeli Aczkolwiek dalej sądzę, że model jest za brudny.

I zdjęcia:

 

 

P6010520.JPG

P6010515.JPG

P6010516.JPG

P6010518.JPG

P6010517.JPG

P6010519.JPG

P6010522.JPG

P6010521.JPG

 

Teraz czas na BRDM-2, również w jednych, słusznych barwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek . Jak na ubrudzone gąski i kola to boki kadłuba pod błotnikami są za czyste.Sklejałem pierwszego Dragona ,tak ze pociesze Cie - były te same kłopoty.Tomek czy nie masz czasami zdiec wnętrza przedziału wyciągarki od ,,Morsa<<. O ile się orientuje w Braniewie powinni je mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tej sytuacji z moim domniemanym Opal-em w 9 BKPanc nie ma pewności czy widziałem Morsa, nie mniej, jeśli t co umieściłem w wątku MT-LB jest Morsem, to we wrześniu (niestety, aczkolwiek kto wie czy na święto WP nie będzie dni otwartych) postaram się wnętrze uwiecznić, o ile będzie to możliwe pod względem rozniesienia publicznie zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jak to stary Dragon, trzeba to przeżyć samemu. Sam też walczę z BMP-2 Zvezdy w wersji z Afganu. Jedyna rzecz która mnie zastanawia, to kolor zieleni na Twoim modelu. Może to fotografia nie oddaje tego, co jest w rzeczywistości, ale po mojemu chyba trochę za jasny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolory nie za bardzo dopasowane. Szczególnie brązowy wydaje mi się za ciemny, za mało rdzawy. No i brakuje washa i suchego pędzla, model wydaje się mocno płaski. Nie mniej jednak wygląda dosyć fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.