Jump to content
Tomek Mroczkowski

BWP-1 Zvezda 1:35

Recommended Posts

Skończony, erratę tego modelu mógłbym pisać bardzo długo. Nie mniej kilka podstawowych danych:

Model przedstawia pojazd z 9 Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie, pojazd 1:1 nie posiadał zewnętrznych oznaczeń, 1:35 również ich nie ma. (do obejrzenia tu: http://picasaweb.google.com/mroczkowski.tomek/BWP117092010#)

Produkt firmy Zvezda ("przepak" Dragona) w skali 1:35. Farby napisze o ile będą chętni, dobierane mocno eksperymentalnie.

 

Z grubsza składał się fajnie (składany przez 6 miesięcy z kilkoma dniami) ale kilka błędów i uproszczeń uderza po oczach.

Czasami ciężko było cokolwiek zdziałać na dane elementy gdyż groziło to albo ich uszkodzeniem, albo całkowita stratą.

Spasowanie nie najlepsze. Gąski przyjemne, aczkolwiek jeśli koło napędowe jest nie równo sklejone, zapomnij o dopasowaniu do zębów. Sporo uproszczeń, ale jak już jest jakiś detal to jest ostry i wyraźny. Wszystkie włazy można zrobić ruchome, ma to sens tylko wtedy gdy dorobimy wnętrze.

Jak będą pytania, to z chęcią odpowiem. PS. Tak, kurzone tym samym co 5 moich innych modeli Aczkolwiek dalej sądzę, że model jest za brudny.

I zdjęcia:

 

 

P6010520.JPG

P6010515.JPG

P6010516.JPG

P6010518.JPG

P6010517.JPG

P6010519.JPG

P6010522.JPG

P6010521.JPG

 

Teraz czas na BRDM-2, również w jednych, słusznych barwach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tomek . Jak na ubrudzone gąski i kola to boki kadłuba pod błotnikami są za czyste.Sklejałem pierwszego Dragona ,tak ze pociesze Cie - były te same kłopoty.Tomek czy nie masz czasami zdiec wnętrza przedziału wyciągarki od ,,Morsa<<. O ile się orientuje w Braniewie powinni je mieć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po tej sytuacji z moim domniemanym Opal-em w 9 BKPanc nie ma pewności czy widziałem Morsa, nie mniej, jeśli t co umieściłem w wątku MT-LB jest Morsem, to we wrześniu (niestety, aczkolwiek kto wie czy na święto WP nie będzie dni otwartych) postaram się wnętrze uwiecznić, o ile będzie to możliwe pod względem rozniesienia publicznie zdjęć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Model jak to stary Dragon, trzeba to przeżyć samemu. Sam też walczę z BMP-2 Zvezdy w wersji z Afganu. Jedyna rzecz która mnie zastanawia, to kolor zieleni na Twoim modelu. Może to fotografia nie oddaje tego, co jest w rzeczywistości, ale po mojemu chyba trochę za jasny.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

No kolory nie za bardzo dopasowane. Szczególnie brązowy wydaje mi się za ciemny, za mało rdzawy. No i brakuje washa i suchego pędzla, model wydaje się mocno płaski. Nie mniej jednak wygląda dosyć fajnie

Share this post


Link to post
Share on other sites

No cóż ..ponieważ sam niedawno go zrobiłem przeznam,ze użyłbym faktycznie ponownie kolorów A-124,A-51.Gdybys zrobił wascha pewinien lekko ściemnieć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.