Skocz do zawartości

Które modele italeri mają gumowe gąsienice?


olej

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z przedmówcą.

 

Zdecydowanie wolę plastikowe w kawałkach niż te dziwactwo gumowe. Sam miałem z takimi problemy. A to sznureczek a to inne cuda. A z plastiku wszystko bardzo ładnie się skleja.

 

Jak masz w pojedynczych ogniwach to wpierw rozwiń sobie kawałem taśmy klejącej (najlepsza wykończeniowa do tapet, bo ma słaby klej i jest bardzo giętka, nie załamuje się) i przyłóż do kół. Zaznacz sobie na taśmie jak długi powinien być fragment z pojedynczych ogniw. Następnie przyklej po kolei ogniwka z odrobinką kleju. Jak już będziesz miał wszystkie to odczekaj chwilkę aż klej zacznie gęstnieć wraz z plastikiem. Wtedy możesz sobie bardzo ładnie owinąć wkoło kół i przykleić w jednym fragmencie. Możesz również tylko owinąć i poczekać aż wyschnie, ale nie przyklejać do kół. Potem pomalować i wraz z kołami przykleić do modelu jako jedna całość. Będą wtedy wyglądały bardzo naturalnie. Ja na początku również psioczyłem na ogniwkowe, ale po 2 modelach zdecydowanie wolę ogniwkowe niż te gumowe.

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z dragona sa juz niezle.

Czepiałbym się Gąsienice do T-34 to totalna porażka, gąsienice do Shermanów M4A3 ( 105 i 76 ) oraz M4A1 sa stanowczo zagrube a łaczniczniki są zbyt masywne, gąsienice do serii pojazdów na podwoziu Pz.IV są raz zbyt długie, raz zbyt krótkie. Jedyne ładne sasienice Dragona z DS100 jakie mam to te do Tygrysa, choć kolejny raz mozna im zarzucić zbyt dużą grubość. Jedynie stare czarne gąsienice, głównie od pojazdów współczesnych ( Abrams, Bradley, Challenger ) są bardzo ładne, cienkie i dobrze się kleją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiązując do tematu to gumowe gąsiennice z Italeri ma m-47 Patton 1/35;)

Wiem bo teraz sklejam takiego, ale szczerze to wolałbym chyba plastikowe z pojedyńczych ogniwek...

 

Pozdrowionka;)

 

EDIT

 

W zestawie do pattona są dodane osłony gąsiennic montowane na błotniki... Czy ktoś wie po co były montowane?? Jeśli tak to poprosiłbym o małą pomoc:P Siorki za zboczenie z tematu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.