Skocz do zawartości

P-51D Mustang - Hobby Boss 1/72


ams

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

model to Hobby Boss dla mało zdolnych (zapożyczone określenie - spodobało mi się), kupiony przede wszystkim dla mojego syna Matiego (l.10). On też w większości go sklejał. O modelu... no cóż... Hobby Boss Easy jaki jest każdy widzi. Spasowanie owiewki bardzo kłopotliwe, dokładność merytoryczna - dla Matiego mało istotna... jeszcze.

Malowany: Metalizer Testors, kolorki - Pactra, Sidolux

 

Zapraszam do oglądania.

Pozdrawiam

 

31092151tek.jpg

 

99011532.jpg

 

64798499.jpg

 

49874953.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak na dziesięciolatka jest całkiem nieźle choć widać pewne nierówności wykonania modelu.

 

Z jednej strony dość schludne sklejenie i malowanie (plus za dość gładką powierzchnię metalizera), z drugiej natomiast średnio dobrze ułożone kalkomanie na ogonie i gwiazdy na kadłubie, które nie wchodzą w linie podziału przez co wash nie tworzy jednolitej trójwymiarowości powierzchni. Poprawną antenę można było w prosty sposób wykonać od podstaw lub przynajmniej lekko odchudzić tę istniejącą. Przydałoby się również pomalować lufy km-ów. Szkoda, że nie wrzuciliście chociaż jednej fotki spodu.

 

Przy kolejnym modelu musicie pamiętać o przetrasowaniu zatkanych w trakcie prac linii podziału i oczyszczeniu ich z pyłu. Powinniście się również zaopatrzyć w porządne płyny do kalkomanii.

 

Zdaję sobie sprawę, że to modelarskie początki młodego adepta dlatego też nie będę oceniał merytorycznej wartości tego zestawu. Proponuję jednak aby z tych Hobby Bossów przenieść się chociażby na modele Revell w 1/72. Też nie są idealne, ale chyba jednak lepsze od tejże serii HB.

 

Powodzenia w kolejnych projektach! Trzymam kciuki!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile roboty Twojej a ile syna?

 

Mati: sklejanie, szlifowanie szpachlowanych miejsc, kalkomanie (trochę pomagałem - szczególnie ogon), lakierowanie sidoluxem (aero), wash (ja poprawiałem)

Ja: dopasowanie skrzydeł do kadłuba (trudne było :c), szpachlowanie, malowanie kolorem. pomoc z kalkomaniami i washem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.