Skocz do zawartości

sklepy modelarskie w Bielsku


tombie01

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie w naszym rejonie to makabra, rónież dużo dobrego słyszałem o sklepie w żywcu, raczej jedynym w naszym rejonie, ja kupuję głównie tylko przez internet, swoją drogą zastanawia mnie dlaczego bielsko nie posiada żadnych sklepów modelarskich jak inne miasta (patrz np na Lublin), na pewno można uznać to za ciekawy przypadek, jakąś dekadę temu był bardzo fajy sklepik właśnie na wzgórzu (za zamkiem) ale słyszałem że został zlikwidowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jest w Bielsku sklep modelarski. Na warsztatach dali mi ulotkę reklamową ale zgubiłem .

Gdzieś w Starym Bielsku. prowadzą to razem z hurtownią budowlaną.

Polecam też sklep HOBBY w Cieszynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Co do sklepu w Starym Bielsku, to ja wiem o istnieniu takiego oto sklepu: http://www.bocianmix.pl/ i patrząć na ich ofertę to raczej nie jest ona zbieżna z tym forum Ja osobiście zaopatruję się albo w sklepach internetowych albo w Cieszynie w sklepie HOBBY.

 

Od dawna zastanawiam się dlaczego w mieście, które ma około 200tys. mieszkańców nie ma ani jednego sklepu modelarskiego. Kiedyś był jeden na Wzgórzu a drugi na 3 Maja, potem jakoś zniknęły. A nie były to czasy zakupów internetowych z całego świata, więc może przyczyną był faktycznie słaby popyt na lokalnym rynku. Z drugiej strony sklep w Cieszynie utrzymuje się chyba już 20 lat, a Cieszyn jest jednak dużo mniejszy od Bielska.

 

Może to jest pomysł na biznes w naszym mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jest pomysł na biznes w naszym mieście

Mhm... mój ojciec ledwo wyrabiał z płaceniem zusu i czynszu - gdyby miał tylko z tego żyć obawiam się, że długo by nie pożył (to ten sklepik w przejściu na placu koło klimczoka który pod koniec bardziej przypominał modelarnie niż sklep ). Długo by pisać dlaczego tak jest i mogło by to na swój sposób spowodować wrzenie atmosfery wśród okolicznych modelarzy oraz sprzedawców i pseudo-sprzedawców (głównie tych ostatnich). Wracając do tematu to na Wzgórzu jest sklepik zabawkowo-modelarski gdzie można też kupić sidoluks oraz zimne napoje. Jedyne miejsce w mieście gdzie można dostać większość potrzebnej na wczoraj chemii. Modeli mało ale na zamówienie babka sprowadza wszystko więc jak ktoś niema internetu może sobie tam skoczyć. Polecam też przypadkowe przejścia przez zabawkowy w klimczoku - Mają tam modele i to czasami w irracjonalnych (dla nich) cenach - kiedyś kupiłem tam Cheenooka z Italeri w 48 za 39 zł. Takich promocji mają tam znacznie więcej.

Niestety raczej niema się co spodziewać otwarcia prawdziwego sklepu modelarskiego w Bielsku no chyba, że ktoś zamierza dokładać do interesu i prowadzić to tylko dla przyjemności (ewentualnie nie znać dosyć dziwnej sytuacji geo-modelarskiej panującej w naszym mieście).

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym pomysłem na biznes to był taki bardziej żart. Domyślam się, że bielski rynek modelarski jest z nieznanych mi powodów specyficzny, gdyby było inaczej to w mieście tej wielkości istniał by taki sklep. Przy okazji to fajnie by było poznać te powody. Mi podgrzanie atmosfery by nie przeszkadzało, w końcu jestem tylko drobnym modelarzem full amatorem, nie związanym ze środowiskiem

Co do sklepu na Wzgórzu to często obok niego przechodzę, ale chyba w godzinach gdy już jest zamknięty, i nigdy nie zwróciłem na niego większej uwagi, widać dopiero z forum musiałem się dowiedzieć, że można tam uzupełnić zapasy chemii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując wasze poprzednie wypowiedzi to po pierwsze sklepik w starym Bielsku Bocianmix jest bardzo fajny (właściciel obsługujący klientów bardzo kompetentny) ale w branży modeli latających z balsy + pewien moim zdaniem całkiem niezły jeśli chodzi o rozbudowe tych modeli do RC-także raczej tutejsi forumowicze nie korespondują z tym asortymentem

 

Kolejna sprawa to podzielam całkowite zaskoczenie jak 'woocasch' tym iż w mieście takim jak Bielsko (200tys mieszkańców) nie może utrzymać się sklep modelarski rozumiem że Piter zna problem z doświadczenia własnego ojca, ale wydaje mi się że połączenie go z innymi dziedzinami modelarstwa i zabawek mogło by dać skutem utrzymania się na rynku

 

A tak wogule to ten sklem modelarski w Cieszynie utrzymuje się tylko z tego asortymentu?/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Długo by pisać dlaczego tak jest i mogło by to na swój sposób spowodować wrzenie atmosfery wśród okolicznych modelarzy oraz sprzedawców i pseudo-sprzedawców (głównie tych ostatnich). .....

Pozdrawiam

Piotrek

 

Możesz troszę rozszerzyć temat pseudo -sprzedawców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogule to ten sklem modelarski w Cieszynie utrzymuje się tylko z tego asortymentu?

 

Kiedyś był to w 100% samodzielny sklep, ale około 2 lata temu przeniósł się w nowe miejsce i teraz jest na "tyłach" sklepu zabawkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.