Skocz do zawartości

1/24 Ferrari 250 California [Academy]


Emilssi

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Oto moj nowy projekt. Ma to byc szybki projekcik przed Nascarem (ktorego to planuje zbudowac z pelnymi detalami). Jak narazie pomalowalem karoserie na bardzo ciemno niebieski kolor. Wymieszalem go sam z lakierow Mrcolor. Koncepcja byla taka, zeby kolor byl niemal czarny a niebieski odcien byl widoczny jedynie przy okreslonym swietle i pod okreslonym katem. Mam nadzieje ze taki kolor bedzie pasowal do chromowanych elementow, jakich jest wiele na tym klasyku. Po pomalowaniu kolorem odczekalem tydzien, polozylem Mr superclear III i po kolejnym tygodniu zaczalem polerowanie. Po 5ciu dniach mam skonczona gore i przod auta, mam nadzieje wypolerowac boki i tyl do konca tygodnia. Oto kilka zdjec efektow dotychczasowej pracy:

 

SNC15680.jpg

 

c07e97e2.jpg

 

SNC15716.jpg

 

Jedyne zmiany jakie planuje w tym modelu to kola od Ka Models bo te z zestawu sie nie nadaja

 

Academy:

 

8.jpg

 

Ka:

9.jpg

 

 

Musze tylko skads wykombinowac opony od hasegawy albo fujimi bot te tez nie wygladaja zbyt dobrze... chociaz z tymi kolami tez nie sa takie tragiczne.

 

To na razie tyle. Czekam na Wasze komentarze

 

Pozdrawiam

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładne lustro;] Felgi fajne, opony....trochę takie od ciągnika, mam nadzieję, że będziesz miał okazję założyć inne. Czekam na więcej zdjęć kasty bo zapowiada się piękny model.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za mile slowa

Wlasnie wracam z pracy autobusem i kontynuuje polerke polecam wszystkim takie zajecie podczas codziennych podrozy - czas o wiele Szybciej i przyjemniej plynie i nie jest to czas stracony. Jesli chodzi o technologie... To nie jest zbyt kosmiczna - pasty Tamiya i jazda sciereczka przez co najmniej kilkanascie godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz robił następny model to ja poproszę fotkę po nałożeniu bezbarwnego przed polerką. Chciał bym zobaczyć różnicę. ;]

 

Na tym zdjeciu widac najwieksza roznice bo przy ostatniej warstwie lakieru na tylnej klapie dodalem za malo rozpuszczalnika

po malowaniu:

17.jpg

 

po wygladzeniu papierem:

fb817dc8.jpg

 

po wypolerowaniu:"

SNC15710.jpg

 

Ale tak naprawde to nie jest to taki wielki problem bo i tak przed polerowaniem wygladzam cala powierzchnie modelu papierem tamiya #2000. Natomiast dobrze jest kiedy kolor bazowy pod bezbarwnym jest jak najgladszy. Najwazniejsze jest to zeby polerowac pastami dostatecznie dlugo i przejsc przez wszystkie 3 fazy (pasty). Lepiej jest tez odczekac az lakier wyschnie (w przypadku Mr laquer clear to mniej wiecej tydzien) przed polerowaniem albo nalozeniem kolejnej warstwy, w przeciwnym razie trudniej go bedzie wypolerowac i po kilku tygodniach albo miesiacach zacznie tracic polysk

 

Wiec nie warto sie przejmowac kiedy nie uda sie polozyc supergaldko lakieru - przy odpowiednim nastawieniu i cierpliwosci wciaz mozna osiagnac dobry rezultat

 

Pozdrawiam

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile warstw lakieru położyłeś.

Podziwiam Cię z tymi pastami. Trzeba mieć do nich cierpliwość.

Jak określasz moment kiedy przejść do następnej gradacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Pakistan dokladnie ile jest na nim warstw ale chyba cos w granicach 6. Jesli chodzi o pasty to poniewaz zaczynam od matowej powierzchni po papierze, poleruje coarsem az zobacze polysk. Wtedy zaczynam Fine az polysk bedzie juz bardzo dobry ale beda jeszcze mini-ryski ktorych Fine nie jest w stanie usunac. Wtedy zaczynam moja ulubiona faze - Finish i poleruje az do osiagniecia pozadanego efektu

 

Pozdrawiam

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW. Przesada. Bana mu dać. Pytanko. Czy po nałożeniu bazy też matowisz powierzchnie???? Widzę, że po zmatowieniu bezbarwnego też zostają Ci takie powiedzmy błyszczące kropeczki. Co z nimi robisz? Czy wystarczy je spolerowac pastą i one znikają??? Bo mam z nimi takie doświadczenie że po polerce i tak je widać, ale to pewnie wina zbyt krótkiego polerowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW. Przesada. Bana mu dać. Pytanko. Czy po nałożeniu bazy też matowisz powierzchnie???? Widzę, że po zmatowieniu bezbarwnego też zostają Ci takie powiedzmy błyszczące kropeczki. Co z nimi robisz? Czy wystarczy je spolerowac pastą i one znikają??? Bo mam z nimi takie doświadczenie że po polerce i tak je widać, ale to pewnie wina zbyt krótkiego polerowania.

 

Dzieki za mily komentarz. Te kropki sa do wypolerowania (chociaz latwiej jest kiedy ich nie ma ). Sprobuj polerowac dluzej pasta z czerwona nakretka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka aktualizacja,

 

Karoseria jest wypolerowana i nadszedl czas na przymiarke kol

4bfb9b84.jpg

 

5b84e591.jpg

 

Przednie lampy sa pomalowane chromem od SMP (wielkie dzieki dla mojego mlodszego kolegi z pracowni - mistrza maskowania za pomoc)

 

b4ca067d.jpg

 

Zaczalem tez poprawiac wnetrze. Boki sa pewnie od GTO, California nie ma otworow wiec je zakleilem

 

a3690047.jpg

 

62327683.jpg

 

 

To narazie na tyle. Postaram sie zamiescic jakas wieksza aktualizacje w nastepny weekend

 

Pozdrowienia z zalanego monsunowym deszczem Seulu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Ciebie nie można wpuszczać na forum,--- chcesz żebyśmy podostawali zawału ? To co wyprawiasz z tym polerowaniem to tak jak mówił Janek Gajos ---- " to się w pale nie mieści" A serio perfekcyjna polerka, już chyba lepiej nie można Powodzenia i tak trzymaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.