Skocz do zawartości

Ferrari 365 GTB4 "Daytona," Fujimi, 1:24


MartiniOCP

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Wnętrza zegarów były już raz pociągnięte vallejo gloss varnish, ale może warto powtórzyć operację. Chwilowo wnętrze, a szczególnie boczki drzwi i fotele, dają się mi we znaki jak nic co robiłem do tej pory. Nie wiem, jakieś fatum...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No i z wnętrzem powoli dojeżdżam na końcowy. Od razu zaznaczę, że nie jestem z niego zadowolony, tzn. niektóre elementy są ok., ale np. deska już mi średnio podchodzi, szczególnie moje eksperymenty z nitro. Z drugiej strony bierzcie poprawkę na lampę, jak będzie lepsze światło to zrobię jeszcze kilka fotek, może mniej dramatycznych jeśli chodzi o oświetlenie ( w realu wygląda to lepiej). Nie odkurzyłem tego wszystkiego przed sesją to się walają jakieś paprochy;]. Poza tym, jak to przy wykończeniówce, zostaje pojechać pędzelkiem tu i ówdzie, porobić zaprawki.

 

101_2618.jpg

 

101_2620.jpg

 

101_2634.jpg

 

101_2636.jpg

 

101_2641.jpg

 

101_2642.jpg

 

101_26432.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze wygląda nieźle, ale może znalazłbyś jeszcze trochę siły żeby popracować nad fotelami ? Chodzi mi o przejścia kolorów z czarnego w beż. W niektórych miejscach widać "poszarpanie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w ciężkim szoku bo wychodzi na to, że (nawet po dołożeniu szyb) wszystko do siebie świetnie pasuje. Zamieszczam parę zdjęć żebyście sami ocenili, ale wydaje mi się, że jest b.dobrze.

 

101_2670.jpg

 

101_2668.jpg

 

101_2665.jpg

 

101_2663.jpg

 

101_2662.jpg

 

101_2660.jpg

 

101_2659.jpg

 

101_2655.jpg

 

101_2653.jpg

 

101_2650.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na zdjęcia tego, jak będzie to wszystko mniej więcej wyglądać w kolorze. To co na zdjęciach to pierwsze 2 warstwy pod dekale. Oczywiście skórka jest, wszystko się zgadza. Jestem jednak zdeterminowany, żeby po nałożeniu końcowej warstwy na naklejki doprowadzić lakier do porządku. Mam inspiracje w ferrarce Emilassi. Poza tym, chyba dosyć fajnie wyszły linie podziału.

 

101_2680.jpg

 

101_2676.jpg

 

101_2673.jpg

 

101_2679.jpg

 

101_2674.jpg

 

101_2671.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie,że Ci się podoba.

 

Szybki up. Bawiłem się troszkę w polerkę. Użyłem "maszyny" ;], pasty 3M, i wielkiej trójcy Tamiyi. Na razie sama maska (ciarki mnie przechodzą na myśl o nadwoziu - w końcu jest nieporównywalnie bardziej złożonym kształtem.) Myślę, że przelecę całość jeszcze raz pastami i na koniec wosk. Niestety, została skaza przy wlocie po prawej stronie - jakiś paproch, którego nie zdołałem całkowicie usunąć papierkiem.

 

101_2693.jpg

 

101_2690.jpg

 

101_2689.jpg

 

101_2687.jpg

 

101_2684.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linie podziału wyglądaj świetnie. Niestety przy polerce czeka Cię bardzo dużo pracy. Maska może i wygląda lepiej po pierwszych pracach, ale mam nadzieję, że na tym nie zakończysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że się polerka maski podoba. Jednak po tym jak mnie kornik pogonił ;D postanowiłem, że pokrywa silnika dostanie jeszcze po grzbiecie papierkiem 2000. Bardzo dobrze się stało bo syfek z prawej strony jest znacznie mniej widoczny. Tyle, że teraz siedzę i cisnę pastami oglądając "The King of Queens";]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maska wychodzi ok, ale na karoserii widać efekt "skórki pomarańczowej" , nie mam doświadczenia w idealnie głądkich lakierach samochcodwych ale powiedz czy dawałeś jakiś podkaład? ogólnie praca mi się bardzo podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wyżej - na walkę ze skórką na karoserii przyjdzie czas. Na razie schnie kolejna warstwa bezbarwnego. Co do malowania - używam podkładu Tamiyi. Nie gryzie się z farbami samochodowymi pod warunkiem, że dam mu dobrze wyschnąć - inaczej baza mi go ścina. Bezpiecznie odczekać dzień.

 

Ciszę się, że Ci się podoba.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP z lakierowania. Kast dostała wycisk. Ja też. Kilka razy w ruch poszedł papier 2000, raz 2500...Poza tym jeżdżenie coarse, fine, finish. Efekt...jak zwykle na 3. Tzn. to chyba moja najlepsza dotychczasowa praca lakiernicza (na pewno najuczciwsza), ale po tym co zaprezentował Emilssi ze swoją 250-tką to ja robię zwrot na pięcie i się chowam. Na kaście mogą być widoczne smugi od pasty finish - Jeszcze jej nie myłem. Mam nadzieje, że wosk wzmocni efekt. Maska dziwnie wychodzi na zdjęciach, jakoś tak matowo, ale w rzeczywistości błyszczy się lepiej niż reszta. Oceńcie z resztą sami:

 

101_2794.jpg

 

101_2793.jpg

 

101_2792.jpg

 

101_2791.jpg

 

101_2788.jpg

 

101_2787.jpg

 

101_2785.jpg

 

101_2782.jpg

 

101_2781.jpg

 

101_2780.jpg

 

101_2779.jpg

 

101_2794.jpg

 

101_2789.jpg

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornik_69 - uff. Dzięki za pozytyw. Po skroni spływała mi kropla potu jak czekałem na Twój komentarz;] Najważniejsze, że widać poprawę w stosunku do poprzednich wyrobów

 

Abarth - masz 100% racji. Tamto miejsce jest trochę problematyczne bo ciężko podejść papierkiem, tym bardziej, że niebezpiecznie blisko jest kant klapy. Oczywiście marne to tłumaczenie - kaszanka występuje i koniec. Kawałek tego będzie zasłonięty przez tablice. Zobaczę, jak poczuję się odważnie to się za to jeszcze wezmę;]

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego MartiniOCP proszę nie robić ze mnie takiego oprawcy z batem i kastetem, bo daleko mi do tego

 

Patrząc na każdy Twój warsztat moje oczy cieszy postęp jaki robisz w kwestii powierzchni lakierniczej. Mam gorącą nadzieję, że ta Ferrarka będzie w tej kwestii przełomem. Póki co trzymam kciuki i obserwuje

 

Do poprawienia jedynie to miejsce, zaznaczone na czerwono:

 

5d009684f73b.jpg

 

Poza tym jest naprawdę świetnie i już nie mogę się doczekać aż przykleisz detale.

 

Powodzenia

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.