Skocz do zawartości

Ferrari 365 GTB4 "Daytona," Fujimi, 1:24


MartiniOCP

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ja wcale nie robię z Ciebie oprawcy z batem i kastetem Każdy kolejny model traktuje jak test, z którego chciałbym dostać dobrą ocenę więc z niepokojem oczekuję opinii specjalistów (i nie tylko) z naszego forum;] Może być skok z oceny dostatecznej na dost+, ważne że tendencja jest zwyżkowa. Poza tym, rok temu jak dołączałem do modelwork nie spodziewałem się wytrwać w tym wspaniałym hobby długo, dlatego tym bardziej dziękuje za uwagi, opinie i ogólnie zainteresowanie moimi relacjami.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli nadal wszystko będzie szło w takim tempie, to za rok, dwa będziesz miał piękną, bogatą kolekcje elegancko połyskujących Ferrari. Ja czekam na jakieś żółte i na Californię (może żółta California) w Twoim wykonaniu

 

Zrobiłeś niesamowity postęp od czasu wystawienia Fire Jeepa. Oby tak dalej!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromy w szybach to jakaś folia, czy udało Ci się tak ładnie wymalować ?

Czy to BMF?

 

Albo przegapiłem albo nie napisałeś jaki lakier poszedł jako bezbarwny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o chromy to tak, Kazik rozpoznał winnego - to bmf. Mój pierwszy raz z tym produktem i muszę powiedzieć, że jest wyśmienity. Potrzeba trochę potrenować jego aplikację bo mi wyszła średnio (lepsze fotki wrzucę jutro). Aha, bardzo słabo przylega do niepolakierowanej nawierzchni.

 

Lakier to samochodowe APP nanoszone z ew-550 z dyszą 0,5.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier to samochodowe APP...

Chemoutwardzalny?

Jeśli tak to jet na tyle twardy że można go polerować przy pomocy past ale wspomagając się jakąś mechaniczną polerką np. dremel + taka końcówka http://swiatnarzedzi.pl/Tarcze_polerski ... 7-936.html

Zdecydowanie przyspiesza pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier jest ten: http://allegro.pl/2k-hs-acryl-klarlack-spezial-s-2-1-app-bezbarwny-i1811205647.html GĘSTY, a rozcieńczać nie pozwalają;/

 

Wiesz, zrobiłem sobie jakiś czas temu taką maszynę z gąbki do polerowania samochodów (przyciąłem na małe tarcze, nakleiłem na plastikowe koło z prowadzeniem do mojej mini szlifierki). Czasem tego używam z pastą 3M. Efekt jest bardzo dobry, ale ryzyko uszkodzenia, np. łuku błotnika spore). W każdym razie bardzo dziękuje za link, na pewno sprawdzę.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie rozcieńczaj nawet na oko - nie zrobi się półmat bo ja sam używałem lakierów ichnej firmy rozcieńczanych nawet pół na pół i nic się nie działo.

Działaj, działaj

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat tego lakieru nie użzywałem ale też mi się wydaje że większe rozcieńczenie nie powinno mu nic zrobic. Przecież zawsze możesz sobie zrobic próbę gdzieś na jakimś zbędnym kawałku polistyrenu. Ja tak robie bardzo często jak fukam coś dla mnie nowego a nie jestem na 100% pewien rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gratulacje stary!!!

Bmf jest polozony doskonale. Moim zdaniem ten kolor jest optymalny do aut z duza iloscia chromu, wiec jeszcze raz gratuluje wyboru. Jesli chodzi o polerke trudno dostepnych miejsc i kantow; Polecam zabezbieczenie krawedzi tasma podczas polerowania jesli obawiasz sie ze je zniszczysz.

 

Z tego co wiem, to sa 2 rodzaje chemoutwardzalnych clearow: schnace 15 minut i te schnace troche dluzej (kilka dni). Te pierwsze sa gestrze i trudne do wypolerowania na malych powierzchniach. Natomiast te drugie sa lepiej przystosowane do modeli i jest je o wiele latwiej wypolerowac.

 

Oto przyklad popularnego wsrod modelarzy chemoutwardzalnego bezbarwnego

http://www.hiroboy.com/catalog/product_info.php?products_id=797

 

Nie moge sie doczekac skonczonego projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,dzięki;] Bardzo się ciesze, że pozytyw. Tyle świetnych rad w tych paru ostatnich postach, że 288-ka po prostu musi mi się poddać bez gadania;] APP schnie ok. 24h. Potem mówią, że można śmiało polerować. Oczywiście idzie zima i moja modelarska "klitka" będzie miała podobne temp. jak na zew, więc muszę zorganizować jakąś suszarnie. Tak się zastanawiam czy mógłbym wykorzystać domowy piekarnik i wstawiać do niego na 50C modele w jakimś metalowym pojemniku na ok.60 min. Mam też w domu taką PRL-owską maszynkę do robienia zapiekanek - może to się nada?

 

Ja również nerwowo oczekuje końca montażu, szczególnie po dniu wczorajszym kiedy zgubiłem lewą część tylnego zderzaka i po 3H szukania miałem dać za wygraną...no ale jest!

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z piekarnikiem to bardzo uwarzaj. Chwila nieuwagi i z kasty robi się precel. Ja używam z powodzeniem maszynki do suszenia grzybów i innych owoców. Dmucha ciepłym powietrzem a max temp. to niecałe 50 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę fotek samochodu przed ostatecznym złożeniem. Od razu wyjaśnię kilka bulwersujących spraw widocznych na zdjęciach:

1 - źle ułożone tylne lewe koło - spokojnie, wyskoczyło z mocowania, kropelka kropelki i ostateczna wersja będzie miała proste tylne koła.

2 - odstająca maska - coś jest z zawiasami. Sama maska pasuje idealnie, pasowała po założeniu zawiasów, ale chyba przy przymiarkach wypchnąłem je na zew. do poprawki.

3 - wysoki przód - idzie spokojnie 2-3 mm w dół, więc jak będę kleił kastę na stałe to będzie znacznie niżej.

4 - mocowanie wydechów - moja wina, że tak odstają, dopiero na zdjęciach zobaczyłem, że zapomniałem włożyć je na końcowe prowadnice. Będą wyżej.

 

101_2842.jpg

 

101_2846.jpg

 

101_2844.jpg

 

101_2838.jpg

 

101_2837.jpg

 

101_2835.jpg

 

101_2848.jpg

 

101_2849.jpg

 

101_2832.jpg

 

101_2831.jpg

 

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o takiej maszynce, ale jak radzisz sobie ze strumieniem powietrza? Nie nanosi syfu na bezbarwny, czy model stoi w jakimś pudełku z filterkami i dopiero w maszynie?

Nie ma żadnego syfu.

To coś takiego

http://merlin.pl/SUSZARKA-DO-GRZYBOW-ZELMER-36Z011-BIALA_Zelmer,images_big,10,MIX_55929.jpg

 

Wygląda ok tylko ta maska wydaje się być trochę mniej błyszcząca - 3 fotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o takiej myślałem, z resztą rodzice grzybiarze mają ze 2. I tam w środku to powietrze sobie cyrkuluje, więc myślałem, że jest ryzyko nanoszenia pyłu z zew. Skoro jednak twierdzisz, że git to nie będę filozofował tylko wypróbuję. Dzięki.

 

Maska się błyszczy tak jak reszta, ten sam lakier, warstwy, polerka,itp. Nie wiem czemu na zdjęciach wychodzi jakoś tak matowo. Tutaj dodatkowo jest mocno spalcowana przeze mnie...Naprawdę nie wiem o co chodzi. Dostanie jeszcze wosku, może będzie lepiej.

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.