Skocz do zawartości

IJN MUSASHI 1:350 TAMIYA


r.kalkowski

Rekomendowane odpowiedzi

To może te długie drabinki ciachnąć na pół?

Jest to wyjście, tylko obawiam się że potem będą mi potrzebne krótkie np. 9 stopniowe. Nie wszystko jest ujęte w instrukcji.

 

A tym czasem, nakleiłem pokład, częściowo zamaskowałem przed malowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • Odpowiedzi 160
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niestety muszę pisać pod swoim postem, temat mało ciekawy.

Małymi kroczkami idę do przodu, w wolnych chwilach staram się coś podłubać przy Musashi.

Pokład naklejony, nadbudówka pomalowana, wymaga jeszcze paru poprawek. Maszt sklejony i pomalowany brak samozaparcia na poprawki.

Brak weny na śródokręcie zmusił mnie do prac nad częścią rufową, katapulty dla wodnosamolotów oraz dźwig do podejmowania ich z wody.

 

98e823c4d809c66em.jpg 555d12f8e2ce3ebbm.jpg c2d4d341a71d5e1bm.jpg 628600759f382e63m.jpg 35d882d44fc5bdcam.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ładny ten dźwig

Tak trzymać, tylko uważaj przy malowaniu tego, bo ja już raz musiał poprawiać bo były niedomalowania, cholernie trudno się maluje takie części.

 

W odpowiedzi na zadane przez ciebie wcześniej pytanie w moim wątku: używam relingów 1:700 ale na samym kominie są 1:400, na kapie komina 1:700 a na reszcie nadbudówek 1:700. Rozbieżność ta wynika z tego iż myślałem że lepsze będą od 400-setki ale późnij okazało się że nie da się z nich zrobic bardzo ostrych łuków na kapie i nadbudówkach.

 

Pozdrawiam

Michał

 

P.S. Prze przepraszam że tak długo się nie odzywałem ale po mimo wakacji mam dużo innych zajęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
nie wiem czy we wszystkich zestawach blach LR manuale są tak lakoniczne czy tylko do YAMATO, bez opracowania P. Skulskiego chyba nie dał bym rady, mam masę blach których nie ma ujętych w instrukcji.

LR ma jeszcze bardzo dobre instrukcje W zestawach Flyhawka nie dość, że często nie wiadomo jak tę blachę pogiąć, bo nie wiadomo co ma z niej wyjść, to nie jest dokładnie pokazane gdzie to przykleić...

 

Przeszlifował bym papierem klej z osłon poręczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda,

LR ma jeszcze bardzo dobre instrukcje W zestawach Flyhawka nie dość, że często nie wiadomo jak tę blachę pogiąć
......itd. Święta racja Flayhawk ma dość specyficzne instrukcje bez pomocy różnych poblikacji trudna do rozszyfrowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wskazać co masz na myśli?

Czy ten klej poniżej lornetek??

Starałem się go zeszlifować ale jak dotykam się tego to rozpada się. Przy następnych projektach mam zamiar takie elementy lutować.

Podejdę do tego jeszcze raz może

Tak dokładnie, na dwóch piętrach. Jeśli pomimo takiego gluta klej nie złapał, to może nie jest najlepszy?

Jeśli konstrukcja elementu na to pozwala (tak jak ten ze zdjęcia), staraj się mazać klejem od wewnątrz, wtedy nic na zewnątrz nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie, na dwóch piętrach. Jeśli pomimo takiego gluta klej nie złapał, to może nie jest najlepszy?

Jeśli konstrukcja elementu na to pozwala (tak jak ten ze zdjęcia), staraj się mazać klejem od wewnątrz, wtedy nic na zewnątrz nie widać.

 

Klej jest dobry, niestety ten element jako pierwszy wklejałem po zakupie zestawu LR, wtedy jeszcze byłem "bardzo zielony" i bez zastanowienia kleiłem. Teraz jestem tylko "zielony" i mam troszkę doświadczenia a przede wszystkim ochłonąłem. Zanim zabiorę się za klejenie myślę czy nie poczekać, czy element nie będzie przeszkadzał w dalszych etapach prac. Sam teraz się zastanawiam czemu tak nie kleiłem. Dziękuję za dobrą radę.

 

Powracając do kwestii manuala to wielu elementów nie ujęli w instrukcji, przeglądam fotografie i monografie Skulskiego i niektórych elementów nie mogę odnaleźć. Już nie wspomnę o elementach które pokazują w instrukcji a ich nie ma w blaszkach fototrawionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.