Skocz do zawartości

IJN MUSASHI 1:350 TAMIYA


r.kalkowski

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli mogę wtrącić uwagę. Po sido lub lakierze blyszczacym najlepiej używać dobrych farb olejnych. Ewentualnie washy gotowych ale lepsze oleje. Pigmenty a jeszcze lepiej suche pastele stosować na końcu po lakierze matowym.

Według mnie brudzenie kadłuba lepiej wykonywać wertykalnie a nie wzdłuż burty.

Z washy Mig polecam jedynie natural wash.

Tak czy inaczej okręcik zacny. Nie ma co przesadzać żeby nie wyszedł po prostu brudny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 160
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator
Z czego robiłeś brud ?

 

Preparatami AK i MIG-owskimi pigmentami.

Wydaje mi się że troszkę przesadziłem z brudzeniem.

Pigmenty MIG niestety mają grubą ziarnistość i moim zdaniem tak sobie nadają się do robienia WASHA i brudzenia.

Następnym razem brud i inne cieniowanie zrób dobrymi olejnymi (tak jak radzi sotter) - do ich ścierania nie musisz używać żadnego white spiryt i innego wynalazku (no może ilość śladowa) - tym samym nie uszkodzisz powłoki sido / lakieru a tym bardziej farby pod nią. Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik super, lufki- hm faktycznie mała różnica w długości, na które padło? Osobiście jestem zwolennikiem bardzo,bardzo delikatnego brudzenia no chyba, że jest to dio.... /ale u innych podobają mi się/ Może bym się pokusił o troszkę koloru siena palona, brąz van dyck przy torowiskach. Jak szalejesz, to zaszalej rufowe pokłady aż się proszą.To tylko moje zdanie, Twój model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

am pytanie może ktoś wie gdzie można kupić gablotę z plexi.

My sąsiadami jesteśmy! Bo ja z Grodziska codziennie do Wawy przez twoje miasto przejeżdżam

Gablotę jaką tylko sobie wymyslisz kupisz tutaj: http://www.april.info.pl

Śmiało mogę ich polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z brudzeniem zaszalałem i to bardzo, lakier (sido) wyostrzył zabrudzenia.

Zdecydowałem się na lufy LR, wydają mi się ładniejsze, bogatsze w szczegóły.

 

Ku mojej wielkiej rozpaczy uszczelnienie w mojej chińszczyźnie uległo degradacji, hmmm... Czas zaopatrzyć się w coś lepszego, nawet wrzuciłem już coś do koszyka http://www.martola.com.pl/pl2524/produkty37763/harder_steenbeck_aerograf_evolution_silverline_2_i

 

Mam pytanie na jaki kolor pomalować łańcuchy kotwiczne???

 

Pokład lotniczy jeszcze ma wiele do życzenia jak uznam że może być to dopiero wtedy zabiorę się za brudzenie zapewne skorzystam z wszystkich waszych rad, wertykalne brudzenie znacznie lepiej wygląda.

Jeszcze tylko muszę udać się do sklepu dla plastyków po dobre oleje ale to dopiero w przyszłym miesiącu bo w tym troszkę zaszalałem i zakupiłem Tamki IJN TONE.

 

sotter musimy kiedyś się spotkać i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy o taką blaszkę pytasz http://www.plastic-hobby.com/product/ww ... rms:20850/ No kolego zaszalałeś na zakupach za farbkami możesz też popatrzeć w EMPIKU nie pamiętam czy jest różnica w cenie i jaka Przepraszam, że w Twoim temacie ale mam pytanko czym można rozpuścić szpachle Vallejo

 

Możesz podać numer katalogowy blachy bo link nie działa hula.

Podjadę dziś i zobaczę może jeszcze znajdę jakieś zaskórniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo chciałem powiedzieć. Bosmana powinni pod kilem przeciągnąć.
Tej kary już się nie wykonuje . Ale jak chcecie beo naprawdę ukarać, to go ożeńcie i na 3 lata pozostawcie na lądzie (choć to może za okrutne...).

Dla mnie pokład trochę za brudny, ale wszystko zależy od tego, jaki kolega chciał osiągnąć efekt.

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten wekeend pracowałem nad drobiazgami na które do tej pory brakowało mi motywacji.

bdfd9efb8abbdf63m.jpg92b7f3e96a5768ccm.jpg13c78d6f494bfd8em.jpg

 

Z lufami to tak troszkę porwałem się z motyką na księżyc jeszcze zbyt małe umiejętności modelarskie, miałem pomysł na równe powtarzalne otwory na lufy, ale nie chce mi się inwestować w kolejną przystawkę do dremela którego mało używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bębny to Twój pomysł? Bębny w Yukikaze chciałem zostawić oryginalne bo te eduardowskie takie sobie, ale pomysł z nawijaniem drutu przekonał mnie do wykorzystanie blaszek.

 

A poza tym to:

1. Ślady po łączeniu form.

2. Sfałdowana blaszka tak jak zauważył kolega abir.

 

musashi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne uwagi.

Dalmierze te są jeszcze do poprawek, co prawda będą wyglądały tak:

P1010023_mini.JPG

Co do blaszki to zostawiłem to na koniec do ostatecznych poprawek przed malowaniem.

Działka to długa historia planowania, które nie doszło do skutku przez lenistwo miałem zamiar wykonać kopyto do nawiercania otworów i drugie kopyto do wklejania luf. Tylko nie chce mi się już kasy wkładać więcej w ten model.

Postaram się je jakoś wyprostować żeby nie rzucało się w oczy a przynajmniej w obiektyw bo gołym okiem to nie widać aż tak bardzo, a makro jest okrutne.

 

Bębny chyba wszyscy na forum tak wykonują, ja osobiście nawinąłem drucik na większy odcinek wałka plastikowego delikatnie potraktowałem klejem CA i teraz tnę na pożądane kawałki.

To co mi się wywlecze odcinam i nawijam co jest widoczne na fotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, po miesięcznej przerwie. Troszkę siedziałem nad mostkiem i nie tylko. Kleję i kleję końca nie widać, blachy jak były tak są nic ich mi nie ubywa.

1c5ed9ff48fc0945m.jpg 34b9ca2e5eb24825m.jpg c2e4919e772f23d2m.jpg

masa zabawy z dopasowaniem schodków ale myślę że warto było, nie wiem czy we wszystkich zestawach blach LR manuale są tak lakoniczne czy tylko do YAMATO, bez opracowania P. Skulskiego chyba nie dał bym rady, mam masę blach których nie ma ujętych w instrukcji.

Brakuje drabinek krótkich za to jest więcej długich i wiele innych niedociągnięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.