Skocz do zawartości

Zima na froncie wschodnim 1/35.


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Jakiś czas temu popełniłem taką dioramkę/winietkę. Niestety za mało znałem jeszcze wtedy to dorum i umieściłem ją w nie do końca odpowiednim dziale. Dlatego postanowiłem zprezentować ją tutaj, jako że w tym dziale jest inna ekipa, która zawodowo zajmuje się tworzeniem scenek.

 

Do budowy tej dioramy użyłem następujących zestawów:

1. Czołg - KV-1 Tamiya + lufa RB Models

2. Działo - Pak40 Tamiya

3. Figurki - Soviet Tank Crew Winter MiniArt

 

Modelarstwo jest dla mnie typowym hobby, mającym na celu oderwanie mnie problemó dnia codziennego. Dlatego też to co robię nie zawsze ma odzwierciedlenie w faktach historycznych.

 

Tą prezentacją chcę was przygotować na mój kolejny projekt (niestety), który w niedługiej przyszłości powinien pojawić sie w tym dziale. Uzaleznione jest od tempa budowy czołgów, które wezmą w niej udział.

 

Jest to moja pierwsza diorama. Wszelka krytyka jaki i ewentualne pochwały są mile widziane.

 

A więc czas na showtime.

 

IMG_0734.JPG

 

IMG_0735.JPG

 

IMG_0736.JPG

 

IMG_0737.JPG

 

IMG_0738.JPG

 

IMG_0739.JPG

 

IMG_0740.JPG

 

IMG_0741.JPG

 

IMG_0744.JPG

 

IMG_0745.JPG

 

I jeszcze dwa zbliżenia.

 

IMG_0742.JPG

 

IMG_0743.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie, w jakim dziale pokazywałeś te fotki? Głupi mi przyznać, ale ich nie pamiętam.

 

Szczególnie pierwsze fotki są fajne. Pierwsze cztery. Niestety zbliżenia nie są już tak urocze. Nie będę się czepiał do blach działa, bo nie wiem, jak to wyglądało w rzeczywistości, jednak oczy ... to jest makabra. Chyba dla tego nie wezmę się za figurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to tak-jedyne pionowe źrenice to przystają Geraltowi:)

Jeśli nie wychodzi kropka stosujemy wykałaczkę a resztę korygujemy.Nie jestem "miszczem" w figurkach i modelach,wielu rzeczy się uczę,ale Panowie,miejmy odrobinę samokrytyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było w galerii pojazdy wojskowe. Figurki to moja pięta achillesowa. Te to i tak wyglądaja przyzwoicie w porównaniu do poprzednich. Chyba nigdy nie naucze sie ich robić. Może zacznę komus zlecać ich malowanie do dioramek?

 

Zresztą do nowego projektu otworzę warsztat w dziale figurki, to może coś z nich będzie.

 

A teraz prośba. Skoro ustaliliśmy że figurki to porażka , powiedzcie też coś o reszcie scenki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem wprost i pewnie narażę się niektórym kolegom, ale Twoja scenka bardzo mi się podoba

 

Nie chodzi mi tu już nawet o merytorykę, ale o klimat! Udało Ci się bardzo fajnie oddać klimat zimy na froncie wschodnim. Całkiem nieźle wygląda śnieg (choć na czołgu jest go trochę za dużo). Figurki nie wyglądałyby źle gdybyś popracował bardziej nad twarzami i cieniowaniem ubioru.

 

Konkludując, jest naprawdę ok. Mam nadzieję, że kolejne Twoje prace zyskają pod względem technicznym, a jednocześnie będą miały tak silnie nakreślony klimat jak ta scenka.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie się podoba, fajna scenka i co ważne jest klimat. Figurkami się nie przejmuj, są ok...i jesteś na dobrej drodze "figurkowej" bo już widać dobrą rękę, polecam Ci stosowanie delikatnego wascha na "buźki" figurantów, wtedy wychodzą wszystkie ich rysy itp, i zacierają się np: źle pomalowane oczy. Powiem Krótko dla mnie Bomba. Gratulacje.

Ps. Jedna rada na koniec, teraz to zauważyłem. jak skleisz figurkę, zaszpachluj im szpary gdzie łączy się ręka z tułowiem bo widać że są jakby " doczepione" . Ja prawie za każdym razem szpachluje, i uwierz mi że wychodzi ok. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre . Gdyby nie figurki to powiedział bym nawet, że bardzo dobre. Ciekawie złapałeś ten szron na metalu i śnieg też Ci wyszedł pięknie.

Ja zrobił bym może wyraźniejsze ślady przy czołgu, w końcu trzech ludzi z niego wysiadło. O figurkach już było.

I tyle. Jest klimat, jest realizm, jest dobrze .

Pozdrawiam kapral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, cieszę się że się podoba.

Śnieg robiony był z mieszanki wikolu (w moim przypadku był to klej do paneli podłogowych), wody i sody. Klej i wodę mieszałem 1:1, a potem dodawałem sodę. Niestety najlepiej jest sobie to wypraktykować samemu - ja zrobiłem chyba z sześć próbek z różną zawartością sody. Ważny jest kolor i wygląd. Jak już uzyskałem zadowalający efekt właściwą mieszankę robiłem na oko porównując konsystencję. Potem nakładałem to na dioramkę. Jak dobrze wyschnęło spryskałem lakierem do włosów i posypałem sodą aby uzyskać efekt świeżego śniegu. Chyba lepszy byłby klej do posypek, ale nie miałem. Mam nadzieję, że trochę pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, cieszę się że się podoba.

Śnieg robiony był z mieszanki wikolu (w moim przypadku był to klej do paneli podłogowych), wody i sody. Klej i wodę mieszałem 1:1, a potem dodawałem sodę. Niestety najlepiej jest sobie to wypraktykować samemu - ja zrobiłem chyba z sześć próbek z różną zawartością sody. Ważny jest kolor i wygląd. Jak już uzyskałem zadowalający efekt właściwą mieszankę robiłem na oko porównując konsystencję. Potem nakładałem to na dioramkę. Jak dobrze wyschnęło spryskałem lakierem do włosów i posypałem sodą aby uzyskać efekt świeżego śniegu. Chyba lepszy byłby klej do posypek, ale nie miałem. Mam nadzieję, że trochę pomogłem.

 

 

Tak pomogłeś zdecydowanie. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.