Jump to content

Merkava MK. II 1:35 Academy


adam_sk
 Share

Recommended Posts

Model w całości pomalowany i z kalkami. Gąsienica gumowa i nie będę wymieniał na inną, łańcuchy przy wierzy są zrobione przeze mnie. W zestawie były plastikowe, ale po założeniu wyglądały beznadziejnie i wieża się nie kręciła. Na pewno oberwę, że nie są jak w prawdziwym, ale według mnie jest dobrze i nie będę tego zmieniał na razie. Jest jeszcze jeden błąd, który pewnie według większości z was dyskwalifikuje mój model, a jest to koło w złym miejscu. Próbowałem to zmienić, ale siedzi jak przyspawane.Nie pamiętam czemu są tak być może z niedopatrzenia jedno tak włożyłem i już nie chciało wyjść, więc drugie też zrobiłem tak samo. Mi to nie przeszkadza, ale jestem świadomy, że jest źle, więc proszę mi tego nie wytykać. Proszę o uwagi co jeszcze można poprawić lub zmienić. Łańcuch będzie zrobiony na końcach tak, aby wyglądało jak przywiązane drutami(widziałem to na jakimś zdjęciu).

sdc10898.th.jpg sdc10899c.th.jpg sdc10901a.th.jpg sdc10903k.th.jpg sdc10904nf.th.jpg sdc10905g.th.jpg sdc10914e.th.jpg sdc10915e.th.jpg sdc10916vp.th.jpg sdc10917y.th.jpg sdc10918p.th.jpg sdc10919.th.jpg sdc10920dx.th.jpg sdc10921c.th.jpg sdc10922i.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Model w całości pomalowany

 

Ni niestety nie do końca, rażą po oczach wewnętrzne strony kół jezdnych, powinny być czarne... Peryskopy nie pomalowane.

 

Z tymi kołami to różnie w IDF bywa:

 

548-1.jpg

 

łańcuchy przy wierzy są zrobione przeze mnie. W zestawie były plastikowe, ale po założeniu wyglądały beznadziejnie i wieża się nie kręciła.

 

No niestety, ale beznadziejnie to wyglądają teraz, zestawowe są o niebo lepsze, mogłeś zostawić.

 

Więcej nie będę Ciebie męczył merytoryką, bo jak widzę początkujący jesteś, skup się na razie na jak bardziej poprawnym sklejeniu modelu z pudła.

Link to comment
Share on other sites

Może nie będę się rozdrabniał co jeszcze jest do zmiany w samym modelu, ale jak zauważysz, to na zdjęciu, które zamieścił mój szanowny przyjaciel i mentor w sprawie IDF, kolor Rydwanu "nieco" różni się od Twojego. O ile Merkava to piękny wóz, o tyle Twoja interpretacja po prostu mi się nie podoba. Nie odbieraj tego personalnie. ;)

Powodzenia przy dalszych modelach!!

Link to comment
Share on other sites

Fajnie, że zabrałeś się za tę Merkavę, niefajnie, że działasz tak szybko. Stanowczo zbyt szybko

 

Od siebie dodam tylko tyle, że kalkomanie bardzo się odznaczają. Czy były kładzione na nabłyszczoną powierzchnię?

 

Mam nadzieję, że znajdziesz w sobie na tyle motywacji, żeby jako tako dokończyć ten model.

 

Pozdrawiam

Kornik

Link to comment
Share on other sites

Nie będę pisał, że jest dobrze bo nie jest, źle też nie. Problem w tym, że model jest dopiero wstępnie pomalowany - wygląda jak zabawka sterowana radiem - wymaga całej serii zabiegów weatheringowych. Wejdź na youtube i zobacz o co nam chodzi. W wielkim skrócie powiem, filtry/washe/suchy pędzel, oleje, pigmenty... No i tyle.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.