Skocz do zawartości

Peuget 206 Rally Antibes 2002 Kulig/Baran


Emilssi

Rekomendowane odpowiedzi

To ile było kół zapasowych w 206 nie ma większego znaczenia bo jeśli chodzi o Tami to nie ma możliwości wstawienia koła tak jak na zdjęciu z Kuzim bo najzwyczajniej w świecie się nie zmieści - no chyba że masz ochotę jedno zapasowe mieć węższe niż drugie. Ja w swojej wersji mam jedno położone płasko na zbiorniku paliwa, z resztą na tej fotce też nie widać drugiego postawionego pionowo.

82bf878f.jpg

może kiedyś się pokuszę o jego pokazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie jest to wymóg! Załoga na trasę odcinka może zabrać maksymalnie 2 koła zapasowe (oznakowane na punkcie przy wyjeździe z serwisu). Tak więc jeśli kierowca chce zagrać np. "wabank" i odciążyć auto może zabrać jedno koło zapasowe lub żadne!!

Widywałem takie akcje jak chłopaki na ostatnim OSie walczyli o setne sekundy i zapas leciał do rowu byle by odciążyć gablotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widywałem takie akcje jak chłopaki na ostatnim OSie walczyli o setne sekundy i zapas leciał do rowu byle by odciążyć gablotę

Też to widziałem, ale jest to niezgodne z regulaminem. Jeśli zawodnik bierze z parku dwa koła, to 2 ma dowieźć do parku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widywałem takie akcje jak chłopaki na ostatnim OSie walczyli o setne sekundy i zapas leciał do rowu byle by odciążyć gablotę

Też to widziałem, ale jest to niezgodne z regulaminem. Jeśli zawodnik bierze z parku dwa koła, to 2 ma dowieźć do parku.

 

Jeszcze w latach 90-ych nie było tego przepisu. Bodajże w 1996 roku podczas Rajdu Portugalii Carlos Sainz zrobił taki manewr i wygrał. Obecnie auto wjeżdżające w strefę serwisową musi mieć tyle samo kół co przy wyjeździe... nawet jeśli są to uszkodzone koła!!

 

Czekam na dalsze aktualizacje - dasz radę!! I kibicuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Wreszcie cos sie ruszylo z 206-ka

 

Przed chwila pomalowalem czerwone elementy. Polecialem ta sama farba co poprzednio (gunze shine red) i az trudno uwierzyc ze to ta sama farba. Wczesniej wyszlo bordowo (i to ciemno) a teraz... sami popatrzcie

 

a12680a3.jpg

 

2a2dbdbe.jpg

 

Fajnie wyglada w tych 'patryjotycznych' barwach, nie uwazacie?

Kolejne podejscie TS-17ka jest planowane na sobote

 

Pozdrawiam

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy można było spodziewać się po Tobie czegoś innego jak świetne?;] Na pewno nie, i proszę bardzo, kasta już wygląda świetnie i zapowiada kolejny wspaniały model. Odcięcie wygląda rewelacyjnie. Mam nadzieje, że inwestycja w nożyk Tamiyi się opłaci i ja też będę niedługo cieszył się z takich efektów maskowania;]

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No narzeszcie udalo mi sie uporac z maskowaniem. Wyszlo chyba dosc niezle i obylo sie prawie bez poprawek. Zaczalem tez obklejanie. Pierwszy raz mam do czynienia z kalkami Reji i jak narazie podobaja mi sie, chociaz nie uniknalem komplikacji z jedna kalka

.

1c2d1eb2.jpg

 

226a01dc.jpg

 

Przerobilem tez troche ten mniejszy element na dachu. Weglug moich zdjec ten element byl owalny na 1:1 a w zestawie kwadratowy.

318b77cb.jpg

 

To narazie tyle. Niezbyt wiele, ale ciesze sie ze cos sie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zauważyłem tę komplikację ;). I czy ten BROK na dachu nie jest ciut krzywo?

 

Nie, nie zgodnie ze zdjeciami i instrukcja tak wlasnie ma byc, czyli rownolegle z numerem na dachu.

 

P.S. Czy mowisz o niebieskiej kalce poprawej stronie czy jest jeszcze jakis inny bubel jaki przeoczylem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba kawałek sre rnego paska prze widuje z pod spodu ale na szczęście w rzeczywistości nie jest to tak bardzo widoczne jak na zdjęciu, ale i tak niezłe idzie kalkowanie jak narazie, biorąc pod uwagę niektóre ostrzeżenia dotyczące kalek Reji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

No wiec obklejanie (ktore zajelo mi pare dni bo robilem na raty z braku czasu) zostalo wreszcie ukonczone

Wprawdzie sa drobne niedociagniecia tu i owdzie, ale nic takiego co zrujnowaloby caly model. Kalki Reji ogolnie mi sie spodobaly - sa supercienkie ale nie rwa sie tak latwo. Najwieksza ich wada to jednak to, ze jak sie je nalozy na model to nie da sie ich zbut latwo przesuwac, wiec trzeba je nalozyc najlepiej jak sie da za pierwszym podejsciem, co jest troch stresujace haha.

A tak to po kalkowaniu wyglada:

 

8e52485a.jpg

 

888ee21d.jpg

 

20971aa6.jpg

 

Teraz pare dni odczekam i polece bezbarwnym.

Pozdrawiam

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasta wygląda świetnie. Powiedz, jakiej taśmy używałeś do maskowania i czy po jej zdjęciu były potrzebne jakieś retusze.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

 

Sorry za pozna odpowiedz. Tasma to oczywiscie tamiya. Zeby uzyskac lepsze linie, najlepiej jest odciac brzegi tasmy ostrym nozykiem przed naklejeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postanowilem nalozyc bezbarwny i... Zonk za zonkiem Po pierwsze okazalo sie ze aerograf nie byl w 100% doczyszczony po zeszlotygodniowej sesji srebrnym, wiec mam minimalne metaliczne platki w bezbarwnym. Po drugie, w suszarce model sie przewrocil i 'ufajal' sie kawalek tylu. Po trzecie, cos dziwnego wyskoczylo w jednym miejscu na drzwiach i nie wiem do konca dlaczego

 

9e2c3e33.jpg

 

No coz... Bede musial zaprojektowac gablotke dla niego tak, zeby ten lewy slupek nie byl zbyt widoczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.