Jump to content

Daimler Dingo MK-Ib Zwykly Herbatnik Miniart 1/35


Milan Mynar
 Share

Recommended Posts

Kilka dni temu zdecydowalem się, źe by moglem zrobić model jakegoś pojazdu. Wybor padl na Daimlera Dingo od Miniarta. Zestaw ten jest bardzo szególowy, zawiera teź cięsci fototrawione. Będzie on w takym obitym kamuflaźu pustynim.

 

Oto zjecia z budowy modelu, elementy gotowe do malowania.

143b673ddc27d7b6med.jpg

ec18862ec00b08ebmed.jpg

 

Malowanie wnętrza modelu kolorem podstawowym Revell 361.

 

1ac67e3c22b6d316med.jpg

 

6dcefa7486974b5bmed.jpg

 

Zabrudzenie wnętrza s pomocą pigmentów Agama.

 

cad282773d894549med.jpg

 

Kolejny etap budowy modelu.

8e3a707c5470f4f9med.jpg

 

7f5e36543fac029emed.jpg

 

14f845ac7e1f2410med.jpg

 

991c19f49537ed3bmed.jpg

 

59102fcc78001ff3med.jpg

 

Malowanie modelu na zielono.

 

b97dfc2e46c6da37med.jpg

 

 

810e506e9737cf5bmed.jpg

 

Oto próba rozbicia jednolytej zielonej plamnkamy jaśniejsiego koloru. Do podstawowej farby dodano kilka kropelek źultej.

 

8df47fede7b73b41med.jpg

 

75df1623c969f6c5med.jpg

Link to comment
Share on other sites

Oto dobre pytanie, zieloną warstwę farby nie zabepieczylem w źaden sposób. Kiedy scieralem delikatnie, nie udało mi się wytrzeć dolne zielone warstwy. Pierwsza warstwa =surfacer

Druga warstwa = farba syntetyczna

Trzecia warstwa= farba akrylowa.

Przy kolejnym modelu spróbuje miedzy 2. i 3. warstwe naloźyć lakier akrylowy czy lepiej syntetyczny. Sposób ten bez lakieru wyprobowalem poczas budowy modelu T-26/BT-2 .

 

68427d3ec8ee40b3med.jpg

 

f36fd1a7e28979a6med.jpg

 

9e6c2c5e902adda8med.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zanim zaczniesz wash'a pokombinuj jeszcze troche przy kalkach. Np. na pierwszym zdjęciu wizać jak litera F jest częściowo na zielonym tle. Przy takim układzie że znaki taktyczne są nanoszone na kolor piaskowy nie powinno jej być częściowo widać jako że piaskowy się starł. To samo się tyczy błotników. Jak zrobisz wash'a to może być już za późno.

Link to comment
Share on other sites

Spróbowalem czegoś skombinować z kalkami, lecz nie udalo się. W przyslosći będzie o tym sczególe pamiętać.

Dziś próba washa, uźylem farby olejnej 502 Abteilung czarna i rozcienczalnika dla washów od Miga.

edfa2a1924be85b2med.jpg

 

9e9875c5cbc217fdmed.jpg

 

 

4012ff729bd7a4f1med.jpg

 

 

465179a10838f6d9med.jpg

Link to comment
Share on other sites

Teraz przedostatnie zdjęcia, dziś lakier matowy valejo i brudzenie pigmentami Agama, mieszanka źultych i źiemistych.

Zdjęcia zrobilem na podworku przy naturalnym oświetleniu.

 

3e45cd1a6180297bmed.jpg

 

 

564b239937180a27med.jpg

 

20c6da67ac5d3f93med.jpg

 

bf287804a2978c63med.jpg

 

0d9dd26c037da1e6med.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.