Skocz do zawartości

F-14A Tomcat HobbyBoss 1/72


Ari

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem się zastanawiam jak biega myśl kogoś, kto projektuje wypraskę tak jak tu - część kadłuba razem z pokrywami komór podwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Fajnie, że będą jeszcze produkowane modele F-14. Obawiałem się, że mogą schodzić z rynku, bo to w tej chwili "schodzący samolot"

 

Zastanawiam się, czy ktoś zrobi kiedyś do niego kalki z irańskim malowaniem - to by była ciekawa odmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cóż jako Fanatyk Tomcatów - rozczarowałem się modelem HobbyBoss-a.

Aby nikt na mnie nie krzyczał - nie porównywałem go z planami, jest to pierwsze 5 sekund ( taka chemia modelarska ) . O ile same wypraski gatunkowo ujdą to są pewne błędy które wyłapałem tak sobie zerkając.

1. Płetwy ustateczniające ( Ventral Fin )pod gondolami silników ( prawie jak z F-16 lub krawędź natarcia w F-104 ) ostre, cienkie: brak specjalnie ukształtowanych otworów na płetwach do chłodzenia instalacji silnika( Engine ventilation Compartment )

2. Za płetwami ustateczniającymi , jakby nadlewka - widać konstruktorzy formy chcieli zrobić mechanizm mocowania do pokładu ( Duży ten mechanizm )???( )

3. Klapy podwozia przedniego odlane razem z połówkami kadłuba

4. Golenie główne - dość pancerne ( odlane bez finezji :( )

5. Wzmocnienie strukturalne przy stopniu RIO; to akurat da się łatwo zeszlifować o ile robimy wcześniejsze F-14 przed 2003, w przypadku Tomcatów ver. A z VF-154 z roku 2003, gdzie maszyny wykonywały misje bombowe takie wzmocnienie zostawiamy.

6. Cena utrzymuje się na poziomie Hasegawy ( allegro ) a nawet ciut więcej, osobiście jestem za robieniem "FRANKENCATÓW" - ożenić Hase z Fujimi

Na plusie drobnym - widać że części odrobinę przemieszano np. mamy belkę LAU-138 ( ver. B i D ), delikatne linie podziału.... w mojej ocenie 3 +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja entuzjastycznie zaczynałem ale po wizji lokalnej zostawiłem 75PLN w kieszeni.

Nie porównywałem do planów ale niektóre rozwiązania technologiczne wyzwalają ból zdrowych zębów.

W sumie wyszło nie wiadomo co... - technologicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.