Skocz do zawartości

Scania new R series


dan-720

Rekomendowane odpowiedzi

Dan - niestety modelarstwo to dosc drogie hobby. Felgi mozesz zrobic sam, podobnie jak wiele innych czesci grubszych, czy drobniejszych, ale "nos" do Scanii R jak i scianki do wersji Longline to juz chyba musialbys kupic. Moje zdanie jest takie - ja robie modele raczej bardzo wolno i z duza waga do szczegolow, czasem spedzam tylko dwie godziny tygodniowo, bo uwazam, ze robienie modeli ma byc przyjemnoscia nie tortura i pospiechem. Takze w sumie wychodzi, ze robie jeden model na rok, albo dwa lata, wiec jestem w stanie wydac kilkaset euro raz na te dwa lata na same czesci, ktorych nie moge zrobic sam. Jezeli mialbym kleic "tasmowo" po kilka modeli rocznie to chyba bym zbankrutowal finansowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rozumiem,

Tez próbuje się nie spieszyć ale tak wyszło. Morze jednak wydam tyle pieniędzy na ten model i się będę starał jak mogę żeby go zrobić jak najlepiej.

Dzięki za rade

 

Wiec zacznę od pytania

Chciałbym dorobić dodatkowa os do tej nowej scanii, to te części co mi będą potrzebne czy inny zestaw trzeba kupić?

http://www.kitformservices.com/tq/tq133.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Scania wygląda bardzo ciekawie, szacunek za malowanie postaci od podstaw jestem bardzo ciekawy efektu. Zdecydowanie złoty kolor pasuje do tego auta. Nie szkoda ci teraz przerabiać jej na trzy osie? Powodzenia przy kończeniu postaci i pewnej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda ci teraz przerabiać jej na trzy osie? Powodzenia przy kończeniu postaci i pewnej ręki.

 

Nie będę przerabiał tej scanii, chcę kupić nowy i przerobić na Torpedo longline. No i będzie mi do niej potrzebna dodatkowa os.

No i nie wiem czy to dobry zestaw żeby zrobić 6x4 z tej scanii, czy to morze inne części będą potrzebne.

 

A malowanie zastąpię kalkomania, którą jeszcze mam zamiar zrobić.

 

Dzieki za komentarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej fotce, do ktorej zamiesciles link to os wleczona z blizniaczymi kolami do wersji 6x2 nie 6x4 jak ty chcesz zrobic w swojej Scanii Longline. Cyba, ze zapozyczysz most od innego kitu. Tak czy owak ta konwersja na pewno Ci sie przyda. Poki co z niecierpliwoscia czekam na Twoja nastepna relacje. Tylko nie spiesz sie, tu nie ma miejsca na pospiech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za rady i pomoc, mam nadzieje ze niedługo zacznę relacje 'Scania New T Lonlgine'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej fotce, do ktorej zamiesciles link to os wleczona z blizniaczymi kolami do wersji 6x2 nie 6x4 jak ty chcesz zrobic w swojej Scanii Longline.

 

Sorry ze jeszcze raz pisze, a mógłbyś mi powiedzieć w takim razie jakie części bym musiał kupić żeby dorobić sobie os (na tej stronie od KFS), no i żeby było 6x4? Bo nie mam innego modelu z kturego bym mogl wziasc os, a tu trzeba specjalna zeby polaczyc dwie osie napedzane.

 

Bo jest i inny pakiet i jest os, ale tu znowu nie ma kol, tylko piasty

 

http://www.kitformservices.com/tq/scaniaairsusp.jpg

 

Nie za bardzo się jeszcze orientuje w tym.

Bardzo byś mi pomógł.

 

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tak uparcie chcesz zrobic wersje 6x4 to do tego zestawu musialbys dokupic kola osobno, albo zapozyczyc je od innego kitu Italeri........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostanę przy 6x2, najlepszy zestaw ze wszystkimi czesciami.

 

No i właściwie już mam projekt (właściwie już w styczniu miałem) na Torpedo.

ScaniaKrystalall.jpg

 

Co myślicie o przodzie? Ladnie będzie wyglądał z tymi wlotami powietrza? Świateł w wlocie nie będzie, myślę ze lepiej wygląda bez, chcę zrobić bardzo schludna ciężarówkę, z prostymi liniami jeśli wiecie o co chodzi.

Wlasciwie to i tak zrobię jeszcze inny rysunek bardziej detaliczny w longline z przodu i z tylu tak żeby było jasne jak ma wyglądać.

 

pozdrowienia

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysunki ładne ale co ma to wspólnego z rzeczywistością. Przecież nie ma takiego samochodu i raczej nigdy nie będzie. Ja jestem raczej za tym aby robić realne ciężarówki a nie s-f no ale to Twój model zrobisz jak zechcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie Scanie torpedo nie istnieją? Takie wloty już widziałem na ciężarówkach, oczywiście nie są oryginalne, ale torpedo tez nie jest wyłącznie od firmy Scania tylko robią je z inna firma na zamówienie.

2 dowody:

 

Scania_R999_Cabrio_by_Ekstorm99.jpg

KW-49-gross.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że Scania Torpedo istnieje to każdy wie, chodzi o to że nie ma nowej R Torpedo ani Longline, z resztą Longline były produkowane tylko serie 4, R to już robione przez tunerów, ale znając skandynawskich tunerów coś takiego kiedys zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawet jak by takiego nie były w 1:1 to co robić już nie wolno ?, wydaje mi się ,że zrobienie czegoś swojego jest niekiedy bardziej efektowne niż klepanie ciągle tego samego ,lub podobnego .

 

Ps: Osobiście bardziej mi się T podoba z grillem z R-ki z przed liftu,w tym aucie wygląda to tak troszkę na siłę ,żeby było,ale oczywiście moje skromne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma swoje (i nie zawsze złe zdanie). Ja chciałem zrobić z nowej R-ki i przy tym zostanę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężarówka i części zostały już zamówione, będę musiał tylko czekać na dodatkowa os, będzie dopiero za 3 tygodnie.

Ale będę mógł już składać silnik i morze kilka innych małych rzeczy przez ten czas.

 

Wtedy zacznę swój nowy temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar pomalować go w ten sam kolor co ta Scania, albo na ciemny brąz.

No i do tego kalkomania którą mam zamiar sam zrobić, będzie to Lara Croft z Tomb Raider z jakimś tłem (Egypt, Peru).

Jak dostane ciężarówkę albo części to zacznę nowy temat i wtedy pomyśle jakie malowanie będzie i morze przykład już wtedy dam

Mam nadzieje ze dostane szybko moja przesylke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kamil. Postaram się, ale zanim zacznę będę omawiał to z wami czy dobry czy zły pomysł.

Morze już macie jakieś pomysły jak urządzić sobie wnętrze? Bo jeszcze czekam na części wiec nie wiem co mam a co mogę sobie dorobić.

czekam na wasze zdania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel, jak na model prosto z pudełka, to trzeba powiedzieć, że bardzo czysto zbudowany. Uważaj na jasne kolory i ciemny plastik - dobrze jest w takim wypadku zastosować jasnoszary podkład samochodowy. Kierownica jest tu dobrym przykładem, w którym myslę, że to by pomogło. Tak jak koledzy pisali, malowanie przed sklejeniem, to zwykle nie jest dobra opcja (chociaż po pierwszym zastanowieniu może się wydawać inaczej). Życzę powodzenia z tym i dalszymi projektami, pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.