Skocz do zawartości

Scania new R series


dan-720

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe ze i jest to dobre, nie będę mówił ze zły pomysł bo nigdy tego nie widziałem, morze masz jakieś fotki tego?

 

Kiedyś morze naczepke dokupię do mojej scanii to będę to mógł sobie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam kilka nowych zdjęć z interioru.

 

DSC01540.jpg

DSC01541.jpg

DSC01542.jpg

 

A tu zdjęcia z małym tłem

 

DSC01545-1.jpg

DSC01546.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

GPS jest zrobiony z niepotrzebnej części (zaznaczonej na szaro) i była pomalowana pędzelkiem, i może dlatego tak wygląda.

A co chodzi o kierownice to wiem, wygląda tak bo nie dało się tego ładnie gładko wyszlifować, ale jednak chciałem spróbować.

Dzieki za komentarze

 

Mam nowe zdjęcia i jestem zadowolony z efektu

 

Tu jeszcze bez spojlerów dla porównania, Scanie są po prostu brzydkie bez nich

 

DSC01566.jpg

DSC01564.jpg

a tu juz sa zamontowane

górna cześć kabiny nie jest sklejona, wiec spojlery się trzymają tylko dolnej części na tych uchwytach

DSC01579.jpg

DSC01582.jpg

DSC01571.jpg

DSC01578.jpg

DSC01569.jpg

 

czekam na wasze zdania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i prosze jaki piekny model Ci wyszedl! Bardzo mi sie podoba wnetrze, zestawienie kolorow jest pierwsza klasa, aczkolwiek niektore elementy (np. kierownica) mogly by wygladac lepiej. Swietnie sobie poradziles ze sklejeniem kabiny.

Rama - powinienes byl oszlifowac laczenia na zbiornikach powietrza. Kola - nie jestem fanem uzywania "chromowanych" wersji z Italeri, poniewaz nie prezentuja sie dobrze.

....I tak mi sie bardzo podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za dobra opinie. Kabinę sklejałem bardzo starannie.

 

Jak już mówiłem, wiem ze kierownice moglem lepiej zrobić no ale to jest takie małe.

Kola chciałem pomalować jak w wersji 'black Omber' tylko ze nie miałem farby.

Potem ojciec mi powiedział ze ma czarna farbe, ale już było za późno bo już było wszystko sklejone

A podwozia nie rozbierałem wiec nie moglem tych części poszlifować, ale pomyślałem o tym jak miałem zamiar go od nowa robić. Dobrze ze o tym wspomniałeś.

Jeszcze raz dziękuje

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

chciałbym pomalować oto taki wzór na mojej scanii, bo jestem wielkim fanem tomb raider

myślę jeszcze o napisach na przedzie albo na boku typu 'Tomb Raider', 'Lara Croft' albo nawet 'Archeolog'

 

DSC01590.jpg

 

będzie to malowane sprayem (czerń), a bezowy, srebrny i żółty farbą z buteleczek.

będę malował cienkimi warstwami wiec nie bedzie tego efektu jak na ekraniku od nawigacji.

 

I jeszcze pytanie na koniec, zrobić z dwóch stron tą samą Lare czy dać inne 'zdjęcie' na drugiej stronie, bo właściwie znalazłem jedną która będzie pasować?

Mam nadzieje ze się wam podoba projekcik ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze jeszcze nikt inny nie pisał więc dodam następny post.

Popracowałem trochę ostatnio i oto co mi wyszło:

 

zrezygnowałem z farby w butelkach, nie dało się malować nimi tak żeby to dobrze wyglądało.

Wiec pojawił się problem jak to pomalować tak żeby było widać całą figurę Lary, a nie tylko czarne plamy.

DSC01591.jpg

DSC01592.jpg

 

Pomyślałem ze obkleję ją całą i dam bardzo cienką warstwę czarnego lakieru, i wtedy mi wyszło takie coś

 

DSC01603.jpg

DSC01602.jpg

 

Mi się bardzo podoba i ciesze się z efektu. Nie wiem tylko jak ją bardziej udoskonalić...

Jakieś sugestie?

Chętnie posłuchałbym waszej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę fajnie to wygląda i gratuluje pomysłu

 

Bardzo dziękuje, ciesze się ze ci się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda rewelacyjnie ,mam pytanie w jaki sposób zamierzasz wykonać szczegóły takie jak oczy ,usta itp?

 

Bardzo dziekuje za tak pozytywny komentarz

 

A co chodzi o te usta i oczy to tu jest problem, bo tymi farbkami się nie da dobrze pomalować tego. A jak się pomylę to nie łatwo to zmyć, wiec nie ryzykuje.

Myślę ze tak jak jest, wystarczy w zupełności, tak zwany 'szablon' ;)

 

Chcę tylko dodać kilka detali, wzorów i napisów, tylko jeszcze obmyślam jakie

 

Właśnie co zrobiłem takie oto paski na bokach:

 

DSC01612.jpg

DSC01613.jpg

 

To mała rzecz ale w miarę dużo zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powie m w prost - zaj****te

 

Dzieki, nie spodziewałem się ze moja ciężarówka zrobi tak dobre wrażenie na was

Bardzo milo to słyszeć.

 

Mam pytanie, jaka przyczepa pasowałaby najbardziej do tej ciężarówki.

Chciałem na początku chłodnie, ale firanka albo wywrotka tez może być no i już nie wiem co wybrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jaka przyczepa pasowałaby najbardziej do tej ciężarówki.

Skoro już tak dobrze zacząłeś, to pójdź za ciosem i zrób show trucka, najlepiej jakąś chłodnię pomalowaną w tym samym guście co ciągnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jaka przyczepa pasowałaby najbardziej do tej ciężarówki.

Skoro już tak dobrze zacząłeś, to pójdź za ciosem i zrób show trucka, najlepiej jakąś chłodnię pomalowaną w tym samym guście co ciągnik.

 

Tez o tym myślałem, mam jeszcze czas do kupna naczepy.

 

Posłucham innych i zobaczę; ale twój pomysł jest jak najbardziej prawdopodobny zrealizowania.

 

A tak poza tym, wiecie morze jak robić swoje kalkomanie? Chcialbym juz na naczepie cos nakleic bo trudno jest obklejac tasma i malowac sprayem(tak jak robilem na tek ciezarowce).

Bo widziałem na forum ze zamawiacie u kogoś albo ktoś robi rysunki aerografem.

Bardzo by mnie to pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce marudzić ale spodenki wyglądają na rozmazane

 

Masz racje, po jednej stronie sa rozmazane. tez to zauważyłem ale już nie dało się tego usunąć.

 

Możesz sam popróbować drukować kalki, trzeba kupić specjalny papier. Widziałem takie coś na allegro.

 

Zobaczę, morze coś będzie się dało zrobić.

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda rewelacyjnie ,mam pytanie w jaki sposób zamierzasz wykonać szczegóły takie jak oczy ,usta itp?

Jak dotąd na 6-tke

Generalnie Kuba ma racje zadajac Ci to pytanie, poniewaz jezeli chodzi o postac, twarz itp. to mysle, ze kalka wyszlaby tu lepiej, bo co jak co, ale twarz i wszystkie jej szczegoly takie jak cienie, rysy twarzy, albo wlosy (tu bys mial przynajmniej kilkanascie odcieni), itd. nigdy Ci nie wyjda dokladnie w takiej skali. Na kalkomanii masz o tyle dobrze, ze mozesz nadrukowac na papierze zdjecie z wszystkimi szczegolami i ewentualnie wedlug swoich wymagan je jakos "ulepszyc" w programie komputerowym. Wtedy bylby to "realistyczny" airbrush, ze tak powiem.

 

Generalnie, jakby mi przyszlo namalowac postac Johny Depp'a na tej Scanii to wyszloby to conajmniej beznadziejnie, dlatego zrobilem to na kalkomanii (z ktorej tez nie jestem do konca zadowolony).

 

DSC_0069-800.jpg

 

Model Twoj wyglada swietnie jak do tej pory, tylko jak dla mnie to az sie prosi o super single z przodu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniejszy post z pytaniem o kalkomanie do naczepy, ale bym to użył tez do ciężarówki.

Nie miałem jeszcze pojęcia o tym gdzie co i jak z kalkomania.

Oczywiście ze Lare bym chciał zobaczyć w całej okazałości i bez żadnych szablonów, ale tylko tak umiałem to zrobić.

 

Jak kupie naczepę to i za kalkomanie scanii się wezmę

 

A te super single, to co to jest? To są te obręcze na kola co miałem na szaro przed 'remontowaniem' scanii?

 

dzięki za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w takim razie bym musiał kupić koła tez do tyłu, bo będą się różnić.

Na czym polega główna różnica miedzy tymi kołami a moimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie trochę z dala od tematu.

 

Chciałbym kupić sobie druga scanie R i przerobić na Torpedo longline.

No i weszlem na stronę KFS, i się wziąłem za głowę

Sama przeróbka na torpedo kosztuje 32 euro, to prawie tyle co sama scania, a to tylko kilka części.

Jóź nie mówiąc o longline: 50 euro

 

A potem dokupić jeszcze dodatkowa os i nie wliczając jeszcze lakieru i innych materiałów.

 

Chciałem zapytać czy warto wydać tyle kasy na to.

Myślę ze np. takie części do torpedo to morze polowe tego by kosztowało, bo za ta cenę można se nowa ciężarówkę kupić.

Pieniądze mam, nie w tym problem. Ale tu chodzi o to ze jest drogo jak cholera jeśli mogę tak to określić.

 

Przez te ceny to sam już nie wiem czy chcę to zrobić.(już nie mówiąc co powie ojciec jak się dowie ile na to wydam)

Co myślicie, warto wydać 200 euro na ta ciężarówkę (tyle wyliczyłem jeśli bym musiał wszystkie części z KFS kupić do przeróbki)?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.