Skocz do zawartości

Scania 1/24 odbudowa


RapToWny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że ostatnio wszyscy odbudowują ciężarówki to i ja też spróbuję. spieszył się nie będę , a każdą rzecz będę pokazywał do waszego oceniania czy ,,może być". Tak więc jest to Scania R Italeri. Plany to jakieś minimalne mody czyli nowy kolor budy i wnętrza. Szyby musze zrobić od nowa bo stare wyglądają tak (opary po super glue):

p1000460k.th.jpg

 

Pomalowałem trochę wnętrze które będzie w kolorze podobnym do skóry, brązowym i czarnym (tam gdzie niedokładnie pomalowane będzie inny kolor:

p1000459m.th.jpg

 

 

jeśli macie jakieś fotki fajnych skakanek z jakaś fajną prostą grafiką i kolorem to piszcie. Rozważę wszystkie propozycje bo nie wiem jaką zrobić . Upy co tydzień będą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

Widziałeś u mnie jak mam zrobione wnętrze i mamy te same kolory.

Morze coś ci się spodoba viewtopic.php?f=88&t=29047&hilit=scania+r+new+series&start=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sory nie zauważyłem . Ale i tak będą nowe kolory bo już jest koncepcja. Na taką scanię :

http://farm6.static.flickr.com/5283/523 ... ccca3c.jpg

 

będzie pewnie to coś podobnego do tego, tak więc jesli macie więcej fotek, głównie wnetrze i szczegóły to bardzo proszę wysyłajcie .

Teraz będą to małe postępy przy silniku, bo muszę zamówić trochę farbek ale żeby zamówić to muszę mieć więcej zdjęć.

 

P.S Jeśli macie taką rurę i halogeny to chętnie je kupię. Piszcie PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw link bo nie chce się wyświetlić, wklej i wyślij od razu bez podglądu, bo u mnie miałem taki problem ze skracało link i nie chciało się wyświetlić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotki Garek, przydadzą się.

Wiem, że krzywo

p1000465g.jpg

Coś poprawić czy zostawić????

Następny krok we wnętrzu to pikowana skóra. Aaa i wiecie może jak i z czego zrobić takie zasłonki we wnętrzu co za fotelami zaraz są (jak się je opuści to łóżko zakrywają i resztę, nie znam technicznej nazwy tego określenia wybaczcie )

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorystyka wnetrza bardzo mi sie podoba, lubie jasne wnetrza. Aczkolwiek poprawilbym te szczegoly, ktore sa pomalowane tym kolorem bordowym, bo wyszly troche nierowno. Co do zaslon to mozesz uzyc bibulki, albo szerokiej wstazki. Czasem mozesz natrafic na cos uzytecznego w domkach dla lalek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tomeka6, możesz poprawić trochę wnętrze. Co chodzi o kolory to bardzo dobrze będzie komponowało się z zewnętrzna kolorystyka.

Czekamy na nowości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Projekt zacny, ciekawą ciężarówkę chcesz odwzorować. Kolorystyka wnętrza bardzo ciekawa ale popracuj nad przejściami kolorów. Mógłbyś wrzucić fotki sprzed renowacji? Będę zaglądał bo projekt ciekawy, życzę cierpliwości i czekam na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RapToWny - witam serdecznie, ja też bym był za poprawieniem tego wnętrza. Tak jak już pisałem w innym wątku podobnego wozu w podobnych kolorach, myślę że kluczem do dobrego pomalowania tego jest po pierwsze dobre przeszlifowanie wszystkich części, żeby były gładkie. Potem dobrze jest pociągnąć je podkładem, ja bym proponował jasnoszary samochodowy, ale to już zależy od Ciebie. No i potem jeszcze trzeba uważać, żeby kłaść kolory od jaśniejszych do ciemniejszych. To tyle moich uwag, życzę powodzenia z projektem i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Po pierwsze dzięki za miłe słowa. Po drugie sorki że się nie odzywałem ale po wywiadówce komputer był off . Cały ten czas poświęciłem na poprawę wnętrza, które i tak wymaga jeszcze poprawienia prostych linii bo na fotce widać że jest krzywo

p1000469a.jpg

Zrobiłem ... nowe łóżko. Nie wiem czy jest lepsze czy gorsze od standardowego, sami musicie ocenić:

p1000470d.th.jpg p1000472z.th.jpg

 

Aaa napadłem na domek dla lalek siostry ale zasłonek niestety nie ma. Pogadam z babcią może coś fajnego zrobi

 

Fotek z przed renowacji nie mam ale opiszę jak to wyglądało: Model składany 4 lata temu przez całe 3 dni (hard core), Farbki użyłem tylko do pomalowania poduszki i świateł przód, tył. kabina nie malowana, szyby jak widać wcześniej. Mnóstwo zacieków po kropelce i model (jeśli można było to tak nazwać) spadł z pułki w niewyjaśnionych okolicznościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec w porównaniu u mnie nie było aż tak źle, ja swój zrobiłem w 2 tygodnie (co jest bardzo szybko) no ale wygladal jeszcze przyzwoicie.

Mam nadzieje ze ten będzie lepszy i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom mi się wydaje że twoja wersja łóżka jest lepsza, jak dojdzie do tego kołderka i poducha to będzie wspaniale. Ja swój pierwszy poważny model kleje już ponad rok i mam praktycznie same drobiazgi więc można być też rekordzistą w drugą stronę. Życzę czasu i dokładności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja swój model też składam dość długo, ale lepiej składać go dłużej i dokładniej niż szybko i niedokładnie. Z tym modelem lepiej się nie śpiesz i zrób go jak najlepiej, przyłóż się do niego, jak na razie nie jest tak źle. Mam pytanie z czego zrobiłeś te łózko, czy też zabrałeś je z domku dla lalek od siostry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z czego zrobiłeś te łózko, czy też zabrałeś je z domku dla lalek od siostry?

 

Łóżko to polistyren 0,5, do jednego kawałka przyklejona ,,obramówka" i na nią jeszcze jeden cieniutki pasek dookoła.

Będe pewnie musiał kupić zestaw tylko nie wiem który się bardziej przyda:

1. http://www.mojehobby.pl/zdjecia/6/8/6/111_rn.jpg

2. http://www.mojehobby.pl/zdjecia/3/4/2/1585_rn.jpg

 

EDIT.

p.S mam 2 pomysły na wnętrze:

1 Pikowana skóra i logo scania na środku u góry i czerwone/bordowe kropki w tych dołkach: http://images4.fotosik.pl/268/582588fa1ca02cbb.jpg (to dla przykładu skóry)

2. Tylko pikowana skóra, cała w jasnym kolorze i telewizor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się żę ten pierwszy zestaw będzie fajniejszy, no ale zależy co masz zamiar zrobić. Ja osobiście bym nie zamawiał tego zestawu tylko zamówił bym oddzielne żeczy na stronie KFS'u lub innych podobnych, no chyba że nie masz za dużo pieniędzy wtedy raczej ten zestaw.

A z tą skórą pikowaną to będziesz musiał nieźle się postarać żeby uzyskać fajny efekt. JA bym jednak nie malował tych dziurek tylko umieścił tam jakieś małe kulki np główki od szpilki albo ulepione z jakiejś masy kulki i je pomalował, uzyskał byś taki efekt http://www.roadtransport.com/blogs/big-lorry-blog/tlongy2.jpg Sam takie coś chciałem zrobić u siebie, ale jednak zrezygnowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.