Skocz do zawartości

Relacja z budowy S-100 firmy REVELL skala 1:72


Myfg

Rekomendowane odpowiedzi

Spiton no to powiedz jak twoim zdaniem powinien taki z fabryki wyglądać !?!

Bo ciekawy jestem bardzo

Kolejna sprawa malowanie to nie wszystko to połowa sukcesu.

Dla mnie zabawką było to co przedstawiła firma Revell, model w 50 % nijak miał się do rzeczywistości ! Ale widzę takie modelarstwo ma swoich zwoleninków :(

 

P.S spiton gdzie na forum mogę zobaczyć Twoją twórczość bo jakoś nic nie mogę znależć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

cała sztuka w ocenie i krytyce to chyba spojrzenie na model wg zamierzeń twórcy

 

jeśli prezentujący pisze, że model jest prosto z pudła, przerywnikiem, pierwszym modelem itp. to ocenia się m.in czystość klejenia, ogradowanie części, poprawność ich przyklejenia i w ten deseń, można wtrącić uwagę typu "fajnie gdybyś dodał relingi", "może przy następnym modelu spróbowałbyś..."

 

co innego się ocenia gdy model jest waloryzowany (praca z blaszkami, poprawianie elementów zestawu itp.)

 

jeszcze inaczej gdy twórca oznajmia, że miał zamiar oddać ślady eksploatacji modelu (sposób prezentacji tych śladów, ich intesywność i rozmieszczenie)

 

Myfg skupił się na poprawności konstrukcji i oddaniu detali, przy takiej deklaracji autora ten model jest dla mnie świetny, a skoro autor pisze, że nie ma zamiaru zrobić go utytłanym to go rozumiem bo tak mu się podoba i taki był jego zamiar,

raczej więc szkoda miejsca na sugerowanie "uwalania go w błocku" skoro w ogóle nie jest to intencją wykonawcy

przez analogię mógłby pojawić się wielbiciel czystych modeli i napisać "zamaluj te zacieki - ma być czysty bo takie okręty lubię"

 

Jędrek

ps. dzięki za kolejne fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, z tym brudzeniem to już jakaś mania jest. Nie można na forum pokazać czystego modelu, bo zaraz zjawiają się miłośnicy brudzenia i napominają autora.

A przecież już teraz ten Schnellboot bardzo fajnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.