Skocz do zawartości

Relacja z budowy S-100 firmy REVELL skala 1:72


Myfg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to zaczynam ! Na początek przód modelu w którym zmodyfikowałem obszar w obrębie karabinu. Zeszlifowany został kołnierz i dorobiony nowy. Dodałem blaszkę osłaniającą . Widoczny jeszcze miejscami szpachel

 

0c4dcdbda73e96d8.jpg

 

Mam nadzieje że widać zdjęcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne na tapecie wyrzutnie torped. Dodołem do nich parę elementów aby przypominały oryginał. Przerobiłem okrągłe drzwiczki, teraz mają zeszlifowane zawiasy które były przeskalowane i dodaną rączke. Dodane zostały osie z uchwytami i przerobiona rurka łącząca to ustrojstwo z podłogą.

A oto moje wypociny

36feac9bb3fb7493.jpg

 

Tak to wyglądało w oryginale

8495efb6a52b1f72m.jpg

 

A tak według firmy REVELL

91a55405f2f04b09m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wykonany element nadbudówka. Revell wykonał ją całkiem popranie, no właśnie parę pierdułek aż prosi się o modyfikacje. Pierwsza sprawa najbardziej widoczna barierka która odstrasza grubością, ja zastosowałem cienki drucik i wygląda to o niebo lepiej. Następnie drzwi dziwna z nimi sprawa od zewnątrz są a od środka niema wygląda to fatalnie więc dorobiłem dwie sztuki. Dodałem też klamki i przerobiłem przednie drzwi które powinny mieć zaokrąglone rogi i oczywiście to okno w drzwiach to kolejna pomyłka producenta najwidoczniej stwiedrdził że i tak je ciężko dostrzec więc zrobią jakie mają

0b1cc1e99a7c4a23.jpg

 

03aaf1bad477facam.jpg

 

d57584c9705aa5f3m.jpg

 

Wszystkie elementy które pokazuje są pomalowane podkładem więc nie jest to jescze efekt końcowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony zainteresowanie masz zapewnione.

Ładnie to wszystko wygląda. Swoją drogą - jak Ci pójdzie pomalowanie, na przykład tych wyrzutni torped, wciśniętych w zakamarki? Inna sprawa, czy wyrzutnia po prawej stronie jest niedokończona, czy też jest tam coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle Ci to idzie! Mam do zrobienia jeszcze jednego s-100 i chciałbym się zapytać, czy masz może fotki lub schematy jednostek w bardziej okazałych malowaniach niż szaro-czarnych. Doszły mnie słuchy, że te schnellboot'y były malowane w różne tygrysie i pasiaste wzory. Z góry dziękuję:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje sie jako kolejny widz. Kurna ale czysciutko

 

Aktualnie siedzę nad uzbrojeniem.

 

A oto efek:

96b936f1e9a3417a.jpg

 

Czekam na dokonczenie tego MG ( to chyba 151/15 )

 

Doszły mnie słuchy, że te schnellboot'y były malowane w różne tygrysie i pasiaste wzory.

 

No nie do konca tygrysie ale byly takie

 

b0a8f8d52137ff23.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze !

 

Zabrałem się za dokończenie działka.

Oryginał wygląda tak:

9addf878ef7b8cfam.jpg

 

a to co zaproponował producent to niestety zupełnie coś innego.

Zabrałem się za poprawki, na początek dwa drobiazgi:

osłona która to niewiadomo dlaczego jest niesymetryczna. Błąd ten psuje cały wygląd niemówiąc nic o jej grubości.

Zmajstrowałem z blaszki takie coś:

57decc5b50e6dd29m.jpg

Nie jest to mistrzostwo świata ale bardziej przypomina oryginał

Następny drobiazg to siedzenia:

Revell

f461f9ff5bc5b50cm.jpg

No i te moje poprawione tarnikiem

 

2df10571884f1392m.jpg

 

I na dzisiaj wystarczy trzeba trochę posiedzieć z rodzinką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na widowni siędzę od początku, ale obawiam się, że moje kwalifikacje nie upoważaniają mnie do zabierania głosu.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działo ukończone !

Dorobiłem w zasadzie większość elementów. Wykorzystałem cieńką blachę aluminiową, drut i 3 fototrawione koła.

Niestety zrobiłem też błąd a mianowicie za nisko wyszły uchwyty na nogi no ale trudno już tak zostanie, zresztą wszystko poklejone więc nie ma jak tego poprawić. Jutro przeczyszcze papierkiem i można malować.

A oto moje całodniowe wypociny

433cd67b1a390b17m.jpg

12a2cd7a2138a737m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z braku czasu prace nad S-100 zwolniły

Wykonałem nowe wytwornice dymu.

Podkład trochę niewyszedł, ale mam nadzieje że farba pokryje niedociągnięcia

98749c83e3de484fm.jpg

a tak to powinno wyglądać:

2e995130304e6471m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet dla takiego laika pływadłowego jak ja oglądanie Twojej relacji jest całkiem przyjemne

 

Z niecierpliwością czekam na więcej

 

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.