Skocz do zawartości

Relacja z budowy S-100 firmy REVELL skala 1:72


Myfg

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również zasiądę wśród pozostałych, bo relacja zapowiada się bardzo ciekawie. Podoba mi się jak ktoś przywiązuje ogromną uwagę do realizmu i w dodatku robi to z tak wielką zręcznością. Jak dla mnie mistrzostwo. Bardzo dobrze, że na zdjęciach pokazujesz zarówno oryginalny odlew elementu jak i Twoją poprawioną wersję. Wtedy dopiero widać ogrom włożonej pracy.

 

Jak dla mnie super. Gdybyś robił jakieś pojazdy wojskowe to może i bym pomógł lecz na okrętach i innych pływadłach się za bardzo nie znam.

 

Pozdrawiam

Samik

 

P.S. Jeżeli chodzi o przywiązywanie uwagi co do realizmu to od razu powiem, że u mnie ten objaw nie występuje. Ja tam sklejam jak leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich ponownie !

 

Po przemyśleniach stwierdziłem że jak to łódka to i pływać musi więc zabrałem się za najważniejszy element czyli kadłub.

Pierwsze co przerobiłem to wykonałem otwory wylotowe chłodzenia silników bo Revell po prostu je zaślepił przez co wyglądało to mało ciekawie:

Tak powinno być:

002d2cffbdcaacd7m.jpg

 

To moje dzieło:

677f66e14895e523m.jpg

 

Następnie uszczelniłem kadłub klejem dwuskładnikowym, po czym wmontowałem przegrody i mocowanie silnika oraz serwa. Kolejna sprawa to wał z osłoną, został on wykonany z mosiądzu, osłona z aluminium (na zdjęciu jest już zamontowany). Niestety mały model to i wszystko musi być bardzo lekkie jeśli linia wody ma być zachowana.

 

5ab3d10fd37484f8m.jpg

Napęd będzie przenoszony na jedną środkową śrubę reszta pozostanie statyczna. Śruba została spiłowana przez co bardziej przypomina oryginał a nie wiatraczek

 

55e35a6a6c3efc56m.jpg

Oczywiście wszystko jeszcze w szpachlu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmajstrowałem frontową ścianę sterówki.

Wykonałem:

Drzwi z otworem na nie,poręcz, węże do dyskusjii z maszynownią. Spiłowane zostały imitacje kółek na kolumnie celowniczej,nowe przypominają te w S100. Pozostaje pomalować i dorobić przewody.

a695f66c69691645m.jpg

A i podest został obniżony.

Zastanawiam się tylko jak zabrudzić podłogę pomiędzy deskami.

Może ktoś poratuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam wszystkich ponownie !

Trzeba odświeżyć temat i pokazać co tam zmajstrowałem:

Na tapecie barierki i szczerze powiem mam już ich dosyć

a co drutu zmarnowałem ...

fdbc57c0ebbb5c6d.jpg

Nadbudówka też zyskała parę drucików więcej

 

ad8b963e50067171.jpg

Wyciąłem otwór na właz teraz tylko dorobić klapę.

Tak było

3d5ab7bda89fc309.jpg

a tak jest

dbca0e4361c15a14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękna robota

oglądając zdjęcia nasuwają mi się pytania o technikę: jaką masz metodę wykonywania słupków relingu? wygląda na płaską blaszkę z nawierconymi otworami (wiercisz w "gotowych" słupkach czy może w pasku blaszki, który potem docinasz i szlifujesz?)

i jeszcze jedno pytanie, drut kleisz czy lutujesz?

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiercę blaszkę, następnie wycinam piłką łącze drutem kilkanaście elementów w jedną całość, pilnik do rączki i piłuje piłuje ..... Strasznie dużo z tym zabawy. Jeśli chodzi o mocowanie to są klejone dwuskładnikowym klejem do pokładu, natomiast połączenia kropelka żel. Lutowanie daje mocniejszą spoinę ale też przy tej skali nie było by to proste aby nie nawalić cyny :( wprawa z lutownicą a mi jej brak. Następny model który już upatrzyłem jest w większej skali i tam potrenuje lutowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, wykonanie tylu powtarzalnych elementów to jest jednak spore samozaparcie, podziwiam więc Twoją pracę

sposób z łączeniem kilku części i wspólnym ich opiłowywaniu przetestowałem już wcześniej a o lutowanie pytałem bo coś dziwnie często chodzi mi ostatnio po głowie chyba czas spróbować, nie wiem tylko jak by się lutowały takie maleństwa z jakimi mam do czynienia

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o lutowanie pytałem bo coś dziwnie często chodzi mi ostatnio po głowie chyba czas spróbować

 

Najlepiej w 700-tce

 

 

 

Myfg - teraz to juz sie nie odczepie od Twojej relacji. Masz przechlapane chlopie bo musisz skonczyc ten model. Dla mnie 3 razy duze miodzio

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten model leży na szafie i czekam, aż kolega Myfg go skończy, żebym miał ładną dokumentację krok po kroku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że skończę teraz gdy tyle się nad nim nasiedziałem to grzech było by nie dokończyć a i następcy będą mieli łatwiej

 

A oto co wystrugałem z drewna tym razem:

6fcec277c1c79af2.jpg

 

No i pomału zbliżam się do ostatniego etapu czyli malowania a to jak narazie horror w biały dzień.

Zakupiłem areograf i farby Revell takie jak podaje instrukcja większość maty pomalowałem kilka pierdułek i widzę że farba trzyma się kiepsko więc muszę wszystko podkładem prysnąć. Co sądzicie o podkładzie Humbrola nr 1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy ?? Może coś doradzisz bo kurcze kupiłem już dwa podkłady w puszce Revella i niestety robią kaszę i to jak by nimi nie malować bliżej dalej itp. Następnie testowałem podkłady samochodowe i też beznadzieja to znaczy na aucie może i było by to ok ale na modelu tragedia, więc teraz kupiłem Humbrola pozostaje jeszcze Tamiya ale nigdzie nie mogę podkładu tej firmy dostać.

Za pomoc dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję Mr Surfacera 1000 bardzo delikatnie rozcieńczonego zmywaczem Wamodu (właściwie lepiej to nazwać dodaniem kilku jego kropel niż rozcieńczeniem). Jednak przy takim rozcieńczeniu powstają nitki - ale da się je bardzo łatwo usunąć pędzelkiem (podobno przy oryginalnym rozcieńczalniku ten efekt nie występuje). Po użyciu Surfacera otrzymujemy gładką, szarą warstwę ładnie wyrównującą wszelkie drobne niedoskonałości. Tamiyę w sprayu też wiele osób zachwala, ale osobiście jej nie stosowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie wykonany model.

 

 

Jednak przy takim rozcieńczeniu powstają nitki - ale da się je bardzo łatwo usunąć pędzelkiem (podobno przy oryginalnym rozcieńczalniku ten efekt nie występuje).

Efekt ten przy zastosowaniu oryginalnego rozcienczalnika nie wystepuje (lub wystepuje w niewielkim stopniu) w wyniku zawartosci opozniacza. To wlasnie dodatek opozniacza poprawia wlasciwosci Surfacera podczas nakladania go aerografem. Wowczas Surfacer nie gestnieje (przysycha) w drodze pomiedzy aerografem a malowana powierzchnia. Opozniacz taki (Mr.Retarder) mozna kupic osobno. Wprawdzie nie znam specyfikow Wamodu, ale jesli (forma warunkowa) "znosza" sie z Surfacerem, byc moze nie wykaza ujemnej reakcji na niewielki dodatek (pare kropel na zawartosc zbiorniczka aerografu) Retardera.

 

 

P. S.

Poniewaz to moj pierwszy post na tym forum, poprosze przy tej okazji o odrobine wyrozumialosci ze wzgledu na brak polskich znakow w moich tekstach. Zapewne mialem juz przyjemnosc poznac niektorych z Was na innych forach (glownie lotnictwo i pancerka), ale ciekawosc przygnala mnie takze tutaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz to moj pierwszy post na tym forum, poprosze przy tej okazji o odrobine wyrozumialosci ze wzgledu na brak polskich znakow w moich tekstach. Zapewne mialem juz przyjemnosc poznac niektorych z Was na innych forach (glownie lotnictwo i pancerka), ale ciekawosc przygnala mnie takze tutaj...

 

Witaj Jaro. O znaki sie nie martw. Wielu z nas tak pisze. Milo mi, ze Twoje uczestnictwo na naszym forum rozpoczoles wlasnie od tego dzialu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jaro. O znaki sie nie martw. Wielu z nas tak pisze. Milo mi, ze Twoje uczestnictwo na naszym forum rozpoczoles wlasnie od tego dzialu

 

Bardziej przypadek, anizeli celowe dzialanie, poniewaz akurat w dziale szkutniczym nie mam zbyt wiele do powiedzenia... Ale dla ciekawego modelu chetnie dam sie "uwiesc"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam wszystkich ponownie.

Urlop się skończył więc po powrocie do domu ochoczo zabrałem się za stateczek jak to moja żonka mawia.

 

Pozostałem przy farbach Revell i Humbrol w końcu to pierwszy model nie będę szalał.

 

Pomalowany pokład wyszedł tak:

9adb0f921acd8293.jpg

i kolejne:

8c46953e0b43010e.jpg

i następne z nowym kompasikiem

ba2266496395147e.jpg

a teraz mocuje bombki głębinowe. Po godzinie poszukiwania znalazłem jak powinny być powiązane i wyszło to tak:

a25cbf49ac0b99fe.jpg

prawa strona jeszcze w trakcie słupłania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.