Skocz do zawartości

Bergepanther (early version) - ICM 1/35


Kosynier

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ta rdza jest nie potrzebna psuje efekt zamiast rdzawego daj jakiś ciemny np .panzergrau lub rozjasniony czarny.Ja na swoim M3A1 te drobne ryski /wygladające jak zadrapania od krzaczorów/robiłem hmm igłą iniekcyjna ,poprostu podrapałem

 

dsc01722g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie i wskazówki, zastosuję je przy następnym modelu.

Model został przekalkowany, nabłyszczony i przeszedł przez biedronkę ;-) . To była pierwsza biedronka jaką robiłem. Najpierw spróbowałem na powierzchni matowej i nie poszło to najlepiej w końcu zamiast biedronki wyszło coś w stylu filtru. Dodatkowo wziąłem jeden zbyt ostry zółty i model wszedł w inny odcień. Niestety ale nie byłem w stanie tego poprawić. Kolejną biedronkę zrobiłem już na powierzchni pokrytej sidoluxem i poszło lepiej. Kolory jakie użyłem to Titanium White, Yellow Ochre.

Jutro pójdzie wash z jakiegoś ciemnego brązu.

Teraz czas na zdjęcia

BergePanther_34.jpg

BergePanther_35.jpg

BergePanther_36.jpg

BergePanther_37.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek ma rację z tym filtrem, co do biedronki to powinno się ją robić na połysku ,w/g mnie zastosowałeś do niej za mało kolorów po za tym jest za mało starta i widać mazy ,jeśli nie zalakierowałeś to jeszcze można poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Nie ma to jak stanąć na własnych kołach, nawet ubłoconych. ;-) To już prawie koniec, to co pozostało do zrobienia:

- Błoto na bandażach kół zewnętrznych

- Błoto na gąsienicach

- Montaż ekranów

- Trochę błota i plam na pancerzu

Wszelkie komentarze mile widziane:

BergePanther_43.jpg

BergePanther_44.jpg

BergePanther_45.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bazylms: Górę jeszcze będę brudził jak zamontuję ekrany.

 

@Konrad C: Jutro pstryknę fotki z profilu.

 

@miro2s1: Na tych deskach podstawą są nacięcia słoi. Jedna połówka miała płytsze nacięcia i tam efekt jest słabszy. Co do metody, najpierw pomalowałem na kolor drewna Vallejo Model Air 71077. Później rozprowadziłem farbę olejną brąz Van Dyck, którą później ścierałem tak aby pigment pozostał w zagłębieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem co mi nie pasowało. Myślałem długo po tym wpisie no i wymyśliłem. To brak wieży powodował jakieś dziwne wrażenie. Od dawna śledzę twój wątek, ale tym razem kąt pod jakim były zrobione pierwsze dwie fotki spowodował jakiś zamęt. Jak pisałem model bardzo mi się podoba. Nie przesadź z brudzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zacząłem prace nad podstawką. Masa użyta do podłoża to mieszanka wikolu (rozcieńczany wodą) i piasku dla szynszyli. Niestety dodałem stanowczo za dużo wody i cała masa zaczęła pękać. Nie pozostaje mi nic innego jak zrobić podłoże jeszcze raz. Na koniec na masę wikolowo-piaskową położę ziemię do kwiatów wymieszaną z pigmentami.

Błoto na osłonach zostanie poprawione.

Mam pytanie odnośnie kompozycji, czy jest ok? Czy może coś dodać? Zastanawiam się nad kępkami trawy.

Wszelkie wskazówki i sugestie mile widziane.

 

BergePanther_48.jpg

BergePanther_49.jpg

BergePanther_50.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super tylko wytrzyj z ekranów to błoto(?)

Jak z ekranów to i z kół niech wytrze,

jak nie, to niech pobłoci porządnie ekrany a nawet część burt(pomiędzy ekranami a burtą jest szczelina na tyle duża że błoto się tamtędy przedostanie), niech również pobłoci przednią płytę pancerza oraz tylnią porządniej.

 

Skąd wy bierzecie takie wzorce, ja widziałem wiele czołgów na poligonie i w zimie i latem i na jesieni i na wiosnę i utopionych w błocie i nie, ale nie widziałem nigdzie na żadnym forum modelu który był by utytłany zgodnie z rzeczywistością.

Niestety , utarły się pewne standardy i wszyscy je powielają, ech szkoda słów.

 

Wszystkiego najlepszego, spokojnych świąt i szczęśliwego Nowego roku-ostatniego podobno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to, że ono jest tylko w jakiej postaci na ekranach - według mnie trochę dziwne.

Ekrany są w odstępie od kół i trochę dziwne, żeby się tak ubabrały, powinny być delikatnie ubrudzone u nasady (spodu). Błoto na kołach wygląda super, podoba mi się bardzo, tak jak reszta.

 

Rabotnik - a znasz model w 100% zgodny z rzeczywistością? Podaj przykład zgodnego z rzeczywistością kurzenia, obijania itd. Ja nawet nie widziałem malowania choćby łopaty które by odzwierciedlało oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi. Błoto na osłonach to był pewien eksperyment i jestem świadomy tego że są do poprawy. Teraz kończę zrywanie masy z podstawki i będę robił ją jeszcze raz. Jak zrobię poprawki to wrzucę kolejne fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabotnik - a znasz model w 100% zgodny z rzeczywistością? Podaj przykład zgodnego z rzeczywistością kurzenia, obijania itd. Ja nawet nie widziałem malowania choćby łopaty które by odzwierciedlało oryginał.

 

Super tylko wytrzyj z ekranów to błoto(?)

Jak z ekranów to i z kół niech wytrze,

jak nie, to niech pobłoci porządnie ekrany a nawet część burt(pomiędzy ekranami a burtą jest szczelina na tyle duża że błoto się tamtędy przedostanie), niech również pobłoci przednią płytę pancerza oraz tylnią porządniej.

 

Skąd wy bierzecie takie wzorce, ja widziałem wiele czołgów na poligonie i w zimie i latem i na jesieni i na wiosnę i utopionych w błocie i nie, ale nie widziałem nigdzie na żadnym forum modelu który był by utytłany zgodnie z rzeczywistością.

Niestety , utarły się pewne standardy i wszyscy je powielają, ech szkoda słów.

 

Wszystkiego najlepszego, spokojnych świąt i szczęśliwego Nowego roku-ostatniego podobno

 

Dla tego nie widziałem bo się nie da tak utytłać, można się zbliżyć do oryginału ale po co?, prawda?, skoro są utarte schematy i nie daj boże ktoś zrobi odstępstwo zaraz jest be !

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.