Skocz do zawartości

Bergepanther (early version) - ICM 1/35


Kosynier

Rekomendowane odpowiedzi

Czas odkopać model i wątek. Powalczyłem trochę z podstawką, podłoże zrobione z gipsu pokrytego ziemią do kwiatów. Później pomalowane mieszanką brązów na koniec poszły pigmenty. To jeszcze nie koniec zabiegów doświadczalnych ;o)

BergePanther_51.jpg

BergePanther_52.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak sobie popatrzyłem na model, poczytałem komentarze i przyznaję 100% racji kolegom. Zdecydowanie za bardzo zabłociłem koła. Próbowałem skrobać ale błoto trzyma jak beton. W związku z tym potrenuję przerobienie tego błota na mokre błoto zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wyglądałby lepiej bez takiej ilości błota, natomiast z pewnością można go pokazywać bez wstydu ;) Czołg nie ma wieży i niemal połowę wysokości stanowią koła. Tak obłocone nie stanowią czynnika, który by wzbudzał zainteresowanie wśród widza. W związku z tym proponowałbym zagospodarować jakoś górę czołgu, a najlepiej dodać figurki. Wymyśl coś oryginalnego i będzie git.

 

Możesz jeszcze spróbować zdjąć trochę tego twardym pędzlem wspomagając się zmywaczem wamodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można go jeszcze wpuścić w wysoką trawę na podmokłym terenie, taką mam koncepcję

Warto spróbować. Dołożyłbyś trochę mokrych śladów i może wyszłoby z tego coś ciekawego.

 

Wydaje mi się że to będzie dla niego najlepsze rozwiązanie... koła zanurzyć gdzieś do połowy w błocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie kolor z błota przemalowac na śnieg. Śnieg lubi się tak mocno oblepiać. Błoto trochę cieniej by było oblepione, chyba że to jakas glina, ale w tedy innny kolor i struktura mniej grudkowata a bardziej spoista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że właśnie zabiłeś ten model i w tym momencie to co mogę polecić, to zmywacz wamodu. Takie obrzucenie śniegiem, zwłaszcza koła napędowego jest kuriozalne, a w dodatku błąd w postaci tego śniegu bije po oczach. Idziesz drogą, którą przerabiał już Twitch ze swoją panterą, to nie może się skończyć dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że właśnie zabiłeś ten model i w tym momencie to co mogę polecić, to zmywacz wamodu. Takie obrzucenie śniegiem, zwłaszcza koła napędowego jest kuriozalne, a w dodatku błąd w postaci tego śniegu bije po oczach. Idziesz drogą, którą przerabiał już Twitch ze swoją panterą, to nie może się skończyć dobrze.

Droga zła ta jest... inna lepsza być może

Tak poważnie to faktycznie ten śnieg to słaby pomysł w szczególności że sam pojazd zrobiłeś naprawdę świetnie... a teraz cierpi na tej winietce.

U mnie efekt finalny wyglądał tak że winietka wylądowała w koszu a pantera wpadła do zmywacza a potem moja ukochana sobie ją pomalowała według własnego widzimisię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.