Jump to content

Tiger I Initial Production (6600) 1:35 Dragon


maciekw
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich fanów WWII (i ich przeciwników- jak np. ja również).

 

Pod koniec wrześnie wygrałem na konkursie modelarskim Tigera. A konkretnie model od Dragona nr kat. 6600: Tiger I Initial Production s.Pz.Abt.502 Leningrad Region 1942/3. Szczerze powiedziawszy to te wszystkie pzkpwf (i inne) niewiele mi mówią. Na co dzień kleję współcześniaki (i czasem cywile w 1:24). Gdybym tego modelu nie wygrał to bym raczej nie pomyślał o sklejaniu Tigera.

 

Do rzeczy.

Nie jestem znawcą tematu. A wiem , że większość z Was jednak trochę się na tym temacie zna. Nie chciałbym więc za bardzo spaprać merytorycznie tego tematu (<żart> i narażać was na zawał żart>). Prosiłbym więc o trochę pomocy z pokazaniem co trzeba u producenta poprawić i z jakich materiałów (online) korzystać i na co w nich zwracać uwagę.

 

Pudełko:

 

KSAF-AGH-MWozniak--1129.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1130.jpg

 

 

Zawartość:

 

KSAF-AGH-MWozniak--1133.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1134.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1135.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1136.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1137.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1139.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1140.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1141.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1142.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1144.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1145.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1146.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1147.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1148.jpg

 

Jak widać Dragon nie dołączył jednego z drucików- do dorobienia bez problemów.

 

A na co dzień lubię robić takie modele jak np. [bradley

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Trochę mnie nie było, niewiele podłubałem:

KSAF-AGH-MWozniak--1721.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1722.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1723.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1724.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1725.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1727.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1729.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1730.jpg

Narazie sklejone podwozie w większości, zaczęty tył i płyta górna.

Fajny jest ten patent z fragmentami silnika, co by był widoczny przy odchylonych klapach. Mi się podoba i tak go zrobię. Jakoś będę musiał te klapy tak umocować aby się ładnie otwierały i nie wpadały do środka.

Trochę mnie zastanawia dlaczego wszyscy tak Dragona wychwalają. sporo 'mostków' do usunięcia. Łącznie z punktami wlewowymi, które są dla mnie bez sensu. No i niby dużo części i duża dokładność. Ale można to było zrobić prościej i lepiej... Słowem za duże rozdrobnienie.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.