Skocz do zawartości

Tiger I Initial Production (6600) 1:35 Dragon


maciekw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich fanów WWII (i ich przeciwników- jak np. ja również).

 

Pod koniec wrześnie wygrałem na konkursie modelarskim Tigera. A konkretnie model od Dragona nr kat. 6600: Tiger I Initial Production s.Pz.Abt.502 Leningrad Region 1942/3. Szczerze powiedziawszy to te wszystkie pzkpwf (i inne) niewiele mi mówią. Na co dzień kleję współcześniaki (i czasem cywile w 1:24). Gdybym tego modelu nie wygrał to bym raczej nie pomyślał o sklejaniu Tigera.

 

Do rzeczy.

Nie jestem znawcą tematu. A wiem , że większość z Was jednak trochę się na tym temacie zna. Nie chciałbym więc za bardzo spaprać merytorycznie tego tematu (<żart> i narażać was na zawał żart>). Prosiłbym więc o trochę pomocy z pokazaniem co trzeba u producenta poprawić i z jakich materiałów (online) korzystać i na co w nich zwracać uwagę.

 

Pudełko:

 

KSAF-AGH-MWozniak--1129.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1130.jpg

 

 

Zawartość:

 

KSAF-AGH-MWozniak--1133.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1134.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1135.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1136.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1137.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1139.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1140.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1141.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1142.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1144.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1145.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1146.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1147.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1148.jpg

 

Jak widać Dragon nie dołączył jednego z drucików- do dorobienia bez problemów.

 

A na co dzień lubię robić takie modele jak np. [bradley

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Trochę mnie nie było, niewiele podłubałem:

KSAF-AGH-MWozniak--1721.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1722.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1723.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1724.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1725.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1727.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1729.jpg

KSAF-AGH-MWozniak--1730.jpg

Narazie sklejone podwozie w większości, zaczęty tył i płyta górna.

Fajny jest ten patent z fragmentami silnika, co by był widoczny przy odchylonych klapach. Mi się podoba i tak go zrobię. Jakoś będę musiał te klapy tak umocować aby się ładnie otwierały i nie wpadały do środka.

Trochę mnie zastanawia dlaczego wszyscy tak Dragona wychwalają. sporo 'mostków' do usunięcia. Łącznie z punktami wlewowymi, które są dla mnie bez sensu. No i niby dużo części i duża dokładność. Ale można to było zrobić prościej i lepiej... Słowem za duże rozdrobnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.