Skocz do zawartości

Powstanie Warszawskie 1/35 - "Polnische Banditen"


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Rabotnik, nie szukaj sensacji, Rafal byl zawsze dla mnie wzorem gdy jeszcze lepilem i raczej mu pogladow takich nie da sie zarzucic. A jesli ty nie rozumiesz niedomowien, zapewne takze ironii, to radze wypowiedzi publiczne odlozyc do momentu ukonczenia gimnazjum.

Kurde, mialem cos powiedziec o dioramie a zapomnialem przez to... Wg mnie troche za duzo nawalone, mogles jednego dzieciaka odpuscic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A mi tytuł też się nie podoba. Jest z nim trochę tak, jak z hasłem polskie obozy koncentracyjne, które to hasło co i rusz pojawia się w zachodniej prasie. Niby wszyscy wiedzą o co chodzi, ale jego wymowa sugeruje, że są one dziełem Polaków. I dlatego też jestem za zmianą tytułu.

 

A dioramka oczywiście piękna jak zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aphar, jeżeli dla Ciebie te dwa różne znaczenia, to to samo, to gratuluję. A raczej współczuję. Pominę już kontekst tych zdań.

Tak naprawdę to nie rozumiem, o co ten spór? To jest TYTUŁ na dodatek napisany w cudzysłowie i do tej scenki jak najbardziej poprawny. Nikogo nie obraża, nikomu nie uwłacza.

Idąc tym tropem powinniśmy eliminować wszelkie pojawiające się tytuły prac w języku innym niż polski. A niemiecki powinien być całkowicie zakazany!

P.S.

Rafał musisz uważać, żeby się nie pojawił jakiś modelarski "Olbrychski z Zachęty" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diorama ładna... co ja piszę piękna !!! Szkoda tylko że ci z kanałów tacy schowani. Mnie nazwa nie przeszkadza, ale trzeba się spodziewać iż na świecie żyją różni ludzie i można było dodać zdanie wyjaśnienia tytułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu dla mnie jesteś "gościem" . Żeby tyle o Tobie pisali kurna no ja wiem zrobiłeś to w myśl starej zasady:

"Lepiej żeby pisali o mnie źle niż w ogóle - maxyma sławy". Moje najszczersze gratulacje za Twoje pomysły. A co niektórzy to niech za modele się wezmą a nie głupotami się zajmują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forach zagranicznych wytłumaczyłem użyszkodnikom skąd ten tytuł.

Przez myśl by mi nie przeszło, że na naszych(tylko na TYM) także trzeba....

A, e tam(machnął ręką)

 

Pzdr. RJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Rozbawiła mnie ta polemika na temat tytułu.

Diorameczka super, malowanie też. Gratuluję twarzy i oczu figurek.

Ze swej strony dodałbym do tytułu "WY" na początku czyli "WY POLSCY BANDYCI".

Po niemiecku to chyba - "Sie" albo "Ihr" choć mogę się mylić bo nie znam niemieckiego.

Tak nawiasem mówiąc o "tytułowaniu" różnych takich prac czytałem kiedyś niezłe opracowanie.

Wbrew pozorom, według psychologów podobno tytuł działa na podświadomość.

Jeśli autor chce by widz skupił się oglądając pracę, na konkretnym szczególe scenki to ważny jest tytuł.

W tym akurat przypadku i takim tytule, większość spojrzy wpierw na wrzeszczącego niemca.

Jeśli natomiast autor chciałby skupić uwagę widzów na żołnierzach w kanale to wienien odpowiednio to zatytuować w tym kierunku np. "CHOWAĆ SIĘ! SZYBKO" itd.

Przepraszam jeśli zanudzam.

Praca moim zdaniem wyborna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Jak to się stało, że do tej pory nie chwaliłem świetnej zwyczajowo pracy? Pewnie dlatego, że nie chciałem brać udziału w pyskówce. No więc teraz chwalę. SUPER! Świetna kompozycja, charakter trudny do podrobienia, warsztat niedościgniony. Dla mnie intencje Kolegi z Warszawy są jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniej podoba mi się kostka brukowa. Wg. mnie lepiej gdyby wszystkie były w podobnych odcieniach jednego koloru lub zbliżonego. Główki tak samo coś średnio Ci wyszły. W dioramie ""Polowanie" lepiej głowy pomalowałeś.

Reszta jest miód malina!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Kotlet odgrzany, więc i ja dołożę do pieca. Na dioramach się nie znam, ta robi wrażenie i dotyka polskiej historii. Za to i za wykonanie duży plus. Doczepię się do plakatów, które stanowią dość istotny element kompozycji. Jeśli ma to być scena z Powstania Warszawskiego, to ten czerwony plakat jest zupełnie nie na miejscu, gdyż jest to plakat wyborczy z początku lat 30-tych ("Niemcy! Dajcie odpowiedź systemowi. Wybierzcie Hiitlera"), prawdopodobnie z wyborów prezydenckich w 1932 r. Zatem w Warszawie roku 1944, w dodatku przyklejony na obwieszczeniu (a więc później) zupełnie nieprawdopodobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.