Skocz do zawartości

Man Tga XXL 460


Greenberg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poniżej powolna relacja z budowy Tga którego udało mi się zakupić tydzień temu w wersji xxl

budowa ruszyła z buta gdyż mam wzór jakiś czes temu był też temat odnośnie konwersji wersji XL do XLX ale nigdzie nie dostałem odpowiedniego dachu a sam zrobić nie potrafię nabył więc wersję XXL i odwzorowuje byłe już auto w mojej firmie , na razie zdjęci wnętrza kabiny ramy ( bak wyszedł paskudnie pędzlem kupię sobie w sobotę normalne farby bo testors jest o kant .... nie powiem co , rama malowana spreyem po podkładzie kabina także będę wykańczał wnętrze i poprawiał tylna ścianę wewnątrz hipsem .

Z racji tegoz iż mam nadzieje że temat będzie czytany zwracam się do każdego kto może zaoferować pomoc w konwersji dachu drugiego mana z xl na xlx o kontakt.

Pierwsze zdjęcia :

 

Kabina po podkładzie ,2 warstwach bialego ral 9010 , będzie 3 warstwa i klar

fe1b9fc6659477e0gen.jpg

 

 

Wnętrze kabiny wykładzina podłogowa wyszła o jakieś 3 tony za jasna ale nie mam siły tego znowu drapać na zdjęciu wygląda jak biała ale w rzeczywistości jest szara nie wiem chyba kwestia aparatu... wycieraczki wyszły błyszczące a nie matowe więc dalej szukam na nie pomysłu...

6eda94fe8540e5adgen.jpg

 

 

 

i ostatnie na dziś rama po podkładzie i 3 warstwach z przerobionym zbiornikiem (+1,5 cm ) i wycietym mocowaniem zapasu ( będzie tam zabiornik 400L jak nabiorę wprawy w modelowaniu HIPS...) błotniki tylne oczywiście nie maja koloru pierwotnego!

c7a6672a04a97bf7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderator chyba jeszcze śpi, składnia, przecinki, polskie litery, odmiana. Po zdjęciach widać, że praca idzie Ci szybko. Błyszczące wycieraczki, rozwiązaniem jest, albo używać farb matowych, albo pokryć je lakierem przezroczystym matowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zderzak przód oraz kola przód , nic specjalnego .

Rama wylądowała w kuwecie z dot w piwnicy gdyż bak okazał się strasznym rozczarowaniem...

 

 

a52ef36add6354ed.jpg

 

69b6852773c8bf0cgen.jpg

 

 

 

I ostatnie zdjęcie a zarazem jedyne jakie posiadam samochodu którego robię miniaturę

0232e9943ca9e9b7gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny MAN, mój tata takim jeździ (ale nie ma spojlerów), jeśli chcesz mogę zrobić kilka zdjęć...powiec tylko co potrzebujesz ;)

A co chodzi o bak to nie wygląda źle, morze tego po prostu nie widać na zdjęciu, nie wiem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zdjęcie kabiny 80%

Wklejona płyta we wnętrzu , pomalowane wnętrze na kolor szary.

Pech chciał że kabina niestety musi być pomalowana ponownie miejscami zaliczyła spotkanie z kotem a finalnie z podłogą co widać na zdjęciach.

Zgubiłem kierunek pasażera i mam chandrę bo nie wiem jak dorobię.

Przeszlifowałem więc i jutro pomaluję.

Widać też kiepskie pomalowanie uszczelek okiennych ... bo zachciało mi się maskolem a nie taśmą i do teraz żałuję.

7b32bc76547ed72dgen.jpg

 

A tu widać dokładnie dzieło zniszczenia.

 

688a4ba3d833ce90gen.jpg

 

 

 

Skończyłem przerabiać lusterka dokładając "panoramę " kierowcy.

Wciąż nieudane kombinacje z płytami hips odnośnie zbiorników paliwa ... ten z kompletu przy ramie ucięty przedłużony i do śmieci gdyż wpadłem na pomysł modelowania hipsem przy użyciu opalarki... ( byłem trzeźwy) .

Szukam pomysłu na silnik , zastanawiam się czy ten z zestawu z manem f2000 pasuje.

Jeśli ktoś może podpowiedzieć jak podejść do zbiorników będę wdzięczny.

Na kota oczywiście się nie gniewam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, kolego - chyba musisz kota wyniesc za drzwi. Ja tez mam kota, ale moj wie, ktorych granic nie przekraczac a caly warsztat mam na biurku.

Fajny ciagniczek sie zapowiada, a z tymi uszczelkami to nie jest tak zle. Co do zbiornikow to nie bardzo kojarze co to hips . Ja swoje zbiorniki zarowno do Scanii jak i Volva zrobilem od podstaw z polistyrenu, oczywiscie scianki musisz odpowiednio wyprofilowac np. w goracej wodzie . I zdecydowanie nie polecam uzywania opalarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zdjęcie z przymiarki kabiny do ramy bez kleju.

2 dzień poprawiam kabinę pędzelkiem kładąc warstwa po warstwie a i tak jutro szlifowanie bo mimo 7 godzin między warstwami zrobił się paskud w 1 miejscu.

 

b0ed6d799b8be896.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś prace podgoniły trochę do przodu , naniosłem ostatnią warstwę białego satin od humbrola pędzlem na górną część kabiny ( w sumie 5 warstw ) .

Jutro biorę się za szlifowanie.

Pomalowałem przerobione wcześniej już lusterka , jak zwykle wyszedł bubel lakier bezbarwny rozpuścił plastik , więc szlifowanie oraz szpachlowanie z powtórnym malowaniem.

Zdemontowałem szybę kierowcy z powodu paskudnej uszczelki i maskola który nie dał się wyciągnąć w 3 miejscach.

Zamontowany spojler i stelaż .

Zdjęć brak zagubiłem czytnik kart z aparatu , więc będą dopiero jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedzią wrzucam zdjęcia .

 

Na każdym zaznaczone mankamenty.

Na pierwszym zdjęciu zaznaczone 2 prostokąciki na tylnej kabinie które powinny być czarne oraz łuszcząca się farba po bezbarwnym do poprawienia.

 

7c45e0210192bfebgen.jpg

 

 

 

Dalej wg. numeracji :

1) paproch na szybie od środka nie do zniwelowania .

2)paproch na uszczelce szyby przedniej (odpadł lakier)

3)nie wmontowane lampki obrysowe gdyż wystają i trzeba szlifować

4)kolejny defekt malowania odpadająca farba

5)brak zbiornika paliwa , obecnie w trakcie dorabiania łap , przesuwania korka na środek .

wciąż też myślę jak dobrze wbudować stopnie w zbiornik.

6)"farfocel" z bezbarwnego na linii podziału zrobił się zaciek

7)zagubiony kierunkowskaz który dorobiłem z ramki , a którego jeszcze nie wypolerowałem bo nie wiem czym.

07b7db3cde26492dgen.jpg

8534c3be2c5228fagen.jpg

 

Jak widać lusterka doprowadzone do porządku , kabinę gdzieniegdzie muszę jeszcze poprawić i przeszlifować .

Wciąż nie wmontowana ponownie szyba kierowcy .

Bak na miejsce koła zapasowego muszę skrócić i delikatnie przerobić wlew.

Na dziś tyle bo mam zamiar iść spać w ludzkich godzinach.

Myślę nad okablowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace powoli idą do przodu.

Dziś skróciłem o 8 mm bak na stronę kierowcy skleiłem , zaszpachlowałem pozbyłem się wlewu w złym miejscu. Dodam od razu że oba zbiorniki na aucie pochodzą z innych zestawów w Man-ach z italeri zbiorniki są zespolone od razu z ramą.

d66da53ba28bc580gen.jpg

 

Oglądając wczoraj skrzynkę na aku zauważyłem że auto nie ma sepratora paliwa , postanowiłem więc takowy dorobić tocząc z przeźroczystej ramki za pomocą wiertarki i igły do szycia takie coś :

46527883a425a1dcgen.jpg

 

Jutro wolne od modelarstwa , a drugi zbiornik czeka muszę dorobić łapy.

W międzyczasie rozbieram Steyr-a 1/24 kupionego wczoraj na allegro z zamiarem zrobienie z nim czegoś sensownego.

Kupiony był niepomalowany , klej był dozowany chyba pędzlem do malowania sufitów .

Nie wspominam o kalkach przyklejonych Superglue....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziś zdjęcia z przymiarki zbiorników na sucho.

najpierw zbiornik z Daf-a zaszpachlowałem później oszlifowałem a na koniec krecik który zjadł szpachlę z wamodu...

Zbiornik na stronę kierowcy zrobiony łącznie z łapami

Jutro znowu biorę się za duży muszę wkleić nowy wlew paliwa i ponownie szpachlować.

Pomalowałem zrobiony wcześniej separator i pozbyłem się osuszacza ze skrzynki aku , z tego co kojarzę powinien być zamontowany w ramie przy zbiorniku paliwa.

 

3f9bf719f4115f95.jpg

e041fe9c6e48a2ae.jpg

c0ba069c414937f7.jpg

 

Kusi mnie na nowe gumy do tyłu z KFS takie niby A/T

978_0.jpg

Wydają mi się mimo wszystko lepsze niż to co daje italeri , obawiam się jednak zamówić gdyż nigdy wcześniej tam nie zamawiałem a pochodzę z pokolenia gawari pa ruski i nie wszystko do mnie tam trafia ze zrozumieniem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze nie chcesz dac tych opon z KFS do tego ciagnika, to sa opony "off road".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze nie chcesz dać tych opon z KFS do tego ciągnika, to są opony "off road".

Alternatywy dla tych nie znalazłem , bieżnik faktycznie a/t raczej pasuje do czteroosiowego auta.

Ale i tak mam wrażenie że będą o niebo lepiej wyglądać niż takie same jak na przód opony italeri.

Jeśli masz jakiś inny pomysł to czekam na propozycję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze te opony lepiej by pasowaly niz te z KFS, jezeli juz tak bardzo nie chcesz uzywac tych z Italeri.

2701_0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze te opony lepiej by pasowaly niz te z KFS, jezeli juz tak bardzo nie chcesz uzywac tych z Italeri.

2701_0.jpg

 

Opony od ciebie nie pasują do auta z 21 wieku

Ten wzór przypomina stare opony Stomil Olsztyn o rozmiarach 9 r20 na dętkę co zupełnie nie pasuje do tga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomeka gdzie można kupić takie opony i jaka jest ich cena?.Czy rozmiarem pasują do felg italerii?[/quote

https://ssl3.world4you.com/modelmakershop/product_info.php?info=p2701_ON--OFF--HIGHWAY-TYRE-1-24.html&XTCsid=8vsg6g5qo1a93qtrglvugt5r84

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze te opony lepiej by pasowaly niz te z KFS, jezeli juz tak bardzo nie chcesz uzywac tych z Italeri.

2701_0.jpg

 

Opony od ciebie nie pasują do auta z 21 wieku

Ten wzór przypomina stare opony Stomil Olsztyn o rozmiarach 9 r20 na dętkę co zupełnie nie pasuje do tga.

Greenberg, to byla tylko opcja, z ktorej wcale nie musisz korzystac. Nie rozumiem Twojego podejscia do modelarstwa, bo z jednej strony tak bardzo chcesz urealnic kola, a o silniku to juz zapomniales - jak juz zwracasz uwage na takie szczegoly jak bieznik to tym bardziej powinienes zwrocic uwage na fakt braku silnika . Ja bym nie marnowal czasu na takie duperele jak bieznik, bo brak pewnych podstawowych szczegolow o wiele bardziej rzuci sie w oczy ogladajacym, niz jakies tam opony . Wiesz, brak silnika w pojezdzie z 21 wieku raczej jest nie do przyjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj opony o takim bieżniku to się nadają do wywrotek albo jakiś specjalnych ciężarówek z napędem 4x4 co jeżdżą w cięższym terenie a nie do ciągnika siodłowego co jeździ po utwardzonych drogach/autostradach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze te opony lepiej by pasowaly niz te z KFS, jezeli juz tak bardzo nie chcesz uzywac tych z Italeri.

2701_0.jpg

 

Opony od ciebie nie pasują do auta z 21 wieku

Ten wzór przypomina stare opony Stomil Olsztyn o rozmiarach 9 r20 na dętkę co zupełnie nie pasuje do tga.

Greenberg, to byla tylko opcja, z ktorej wcale nie musisz korzystac. Nie rozumiem Twojego podejscia do modelarstwa, bo z jednej strony tak bardzo chcesz urealnic kola, a o silniku to juz zapomniales - jak juz zwracasz uwage na takie szczegoly jak bieznik to tym bardziej powinienes zwrocic uwage na fakt braku silnika . Ja bym nie marnowal czasu na takie duperele jak bieznik, bo brak pewnych podstawowych szczegolow o wiele bardziej rzuci sie w oczy ogladajacym, niz jakies tam opony . Wiesz, brak silnika w pojezdzie z 21 wieku raczej jest nie do przyjecia.

 

Skąd ci przyszło na myśl że zapomniałem o silniku ?

To że nie miałem na niego pomysłu wcale nie znaczy że go tam nie będzie.

Przykro mi że ci to wypominam ale widzę że uczepiłeś się tych opon al'a stomil jak rzep kociego ogona.

ale założenie czegoś takiego do auta po 1990 roku nadaje równie dużo realizmu jak montaż korby do odpalania pod zderzakiem .

Bardziej pasują do felg pierścieniowych.

Nie czepiaj się z braku argumentów za swoją propozycja silnika.

 

 

Bez jaj opony o takim bieżniku to się nadają do wywrotek albo jakiś specjalnych ciężarówek z napędem 4x4 co jeżdżą w cięższym terenie a nie do ciągnika siodłowego co jeździ po utwardzonych drogach/autostradach

 

Zakładanie opon na tył z kompletu italeri które maja bieżnik na przód jest bez sensu w życiu nie zobaczysz czegoś takiego w realu , ja wiem że moja propozycja idealna nie jest ale to co było w pudełku zahacza o absurd.

Poszukam jeszcze innych opon jak nie znajdę będę dalej myśleć nad kompletem z kfs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greenberg, nie czepiam sie, pytales o inna opcje to Ci ja dalem choc od poczatku wydawala mi sie smieszna - staralem sie tylko pomoc Tobie w wyborze, nic wiecej. Twoj model wiec wstawisz takie opony jakie chcesz. Falarek Ci napisal tez opinie o zakladaniu takich opon do ciagnika co jezdzi po utwardzonych drogach, moze warto by posluchac takich rad.

Wiesz, do glowy mi przyszlo, ze nie bedziesz montowal silnika, poniewaz nie wspomniales o jego budowie w zadnym ze swoich postow, wiec czego sie spodziewales?

Powodzenia w budowie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.