Jump to content

T-55AM ze SKIFA 1\35


czsochaj
 Share

Recommended Posts

Model prosto z pudełka, standarcik. Numer taktyczny oraz szachownica to moje dodatki, co prawda nieprawdziwe ale SKIF daje tylko ten numer i na dodatek sylwetkę orła. Całość malowana Pactrami, bez użycia aerografu. Czołgista to podarunek kolegi, z modelu Tamyi. Wybrałem ten model, bo za 65 zł. nic lepszego kupić nie można.

 

8062c1b9b4c6c130m.jpgd124ce63e43ba810m.jpg8faa24607fa51769m.jpg74f83599afccc224m.jpg224c4b4f25a5198dm.jpgf916ff32e4147122m.jpga25a73182f8dfa66m.jpg94de54d2a52c3ffam.jpg

Link to comment
Share on other sites

Fajny model, napisz coś więcej jak sie go kleiło, bo mam ten czołg w planach.

 

 

Całkiem nieźle. Plastik wydawał się się jakby przetłuszczony, ale kleił się dobrze. Małe niedokładności z tyłu kadłuba. Natomiast gąsienice rewelacyjnie układały się na kołach, mięciutkie , najlepsze paski jakie mi się trafiły w modelu. Za te pieniądze polecam tego teciaka.

Link to comment
Share on other sites

Najpierw sklej, potem ocen!

Ha, można powiedzieć, że właśnie nad nim pracuje, jako że pewną liczbę części adoptuje do powstającej Meridy i coś mogę o tym modelu powiedzieć. O ile na pierwszy rzut oka model jeszcze nie razi, o tyle po porównaniu z każdym innym modelem pięć-piątki dochodzi do człowieka jaki wielki błąd zrobił, że kupił Skif-a, serio.

 

Plastik wydawał się się jakby przetłuszczony, ale kleił się dobrze.

Fakt, plastik na pewno lepszy niż w Zvezdzie i faktycznie przyjemny w obróbce.

 

 

Za te pieniądze polecam tego teciaka.

Hmm, za te pieniądze lepiej już nabyć Italeri/ESCI albo Trumpetera, niedościgniony wzór to oczywiście Tamiya (ale jest 3 razy droższa).

 

Podsumowując, na prawdę wielkie słowa uznania, że doprowadziłeś model do takiego stanu, jak na fotkach, wygląda super, ciekawie pomalowany, zwłaszcza wash fajnie się prezentuje.

Link to comment
Share on other sites

Na tym forum ktoś napisał,,skiff to wielka kupa''. Model to Power Pack, co prawda koła to nie to, jednak nie jest zły. Najpierw sklej, potem ocen!

dlatego na razie zbieram informacje od tych co go budowali, oceniać będę jak sam go skleję (mam na to coraz większą ochotę i kupić wypasione blachy z Edka ) Sam osobiście nie boję się piłowania, dla mnie model nie musi być idelanie spasowany i poprawny politycznie W końcu jak producent coś schrzani to można to poprawić.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie czsochaj. Kiedy kupiłeś ten model? Coś gdzieś czytałem, że pojawiła się poprawiona wersja tego modelu. Mieli poprawić połączenie działa z wieżą (ten rękaw z materiału). Mam model T-55A i połączenie zupełnie inaczej wygląda. Jest tam klocek o przekroju prostokątnym który nijak pasuje tam. U Ciebie widzę że jest on bardziej przystępny, poprawiałeś to czy tak już było? Mam pewnie wersje przed liftingiem.

Link to comment
Share on other sites

Model kupiłem ponad 2 lata temu. W moim też był ten klocek, jako jarzmo działa. Poprawienie polegało na nadaniu odpowiedniego kształtu tej części, a następnie nakleiłem na nią chusteczkę higieniczną nasączoną wikolem. Porobiłem zmarszczenia i po wyschnięciu wikolu utwardziłem to wszystko super glue. Nowych wydań T-55AM ze Skifa nie widziałem, dlatego nic nie mogę powiedzieć na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.