Skocz do zawartości

Lamborghini Miura P400 SV '71, Hasegawa


MartiniOCP

Rekomendowane odpowiedzi

Druga kasta już odebrana i coś tam przy niej zrobiłem, tzn. pogłębiłem linie i poszpachlowałem rysy, które zrobiłem...pogłębiając linie. Karol - nie ma sprawy. Poczekam tylko jeszcze do zakończenia prac na kastą nr 2. Zawsze może się zdarzyć, że wyleje na nią butelkę nitro albo jeszcze coś innego:D

 

102_3795.jpg

 

102_3801.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up (choć bardziej pasowałoby "daje vu".)

 

Straciłem trochę serca do lambo, ale to co zostało powinno wystarczyć, żeby ukończyć model. Kasta nr 2 już bazą i 1szą warstwą clearu pod kalkomanie.

 

102_3918.jpg

 

102_3917.jpg

 

102_3916.jpg

 

102_3915.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne malowanie (takie jak pierwsze tylko bez przebarwień ). Zazdroszczę Ci, że odzyskałeś spokój po świętach bo u mnie chwila spokoju nie nadejdzie zbyt szybko :/ . Alfa stała się mistrzem drugiego planu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie wydaje Ci się. Maska ma lekkie zaczerwienienie, ale w normalnym świetle jest słabo dostrzegalne, więc już nie będę kombinował. Przed bezbarwnym model oglądały 2 osoby i stwierdziły, że kolor żółty jest równomiernie rozłożony. Nie wiem o co chodzi, kasta dostała 3 warstwy podkładu, w tym jeden od spodu, i ciągle takie kwiatki. Teraz sobie myślę, że może do bezbarwnego dostało się odrobinę czerwonej bazy..

 

P.S.

 

Męczy mnie, że nie mogę poradzić sobie z nałożeniem tego cholernego żółtego. Kasta nr 2, jak zauważył abarth, jest ciągle "zarumieniona" tu i ówdzie. Strasznie to wkurzające. Postanowiłem spróbować jeszcze raz z kastą nr 1. Została mocno przetarta papierem 400-600-800 i jeszcze raz zapodkładowana. To już ostatnie podejście bo krew mnie zalewa powoli. Warstwa farb robi się dosyć gruba, więc musiałem poprawiać linie podziału.

 

102_3929-1.jpg

 

102_3927-1.jpg

 

102_3924-1.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I o to chodzi i o to chodzi Miura wyglada naprawde znakomicie. Do tego nalezy Ci sie wielki szacunek za wtrwalosc i tak wiele podejsc (w moim przypadku pewnie kasta skonczylaby w koszu a reszta poszlaby na czesci )

 

A teraz najwazniejsze pytanie: Czy masz juz gotowe pudelko na kanapki dla Miury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze;D Emil, już myślałem, że gdzieś przepadłeś - fajnie, że znowu piszesz.

 

Wasze pytania:

 

A teraz najwazniejsze pytanie: Czy masz juz gotowe pudelko na kanapki dla Miury?

 

Nie ma takiej sytuacji, żebym nie miał. Primo uno sprawa:D.

 

To na modelu, to która kasta?

 

Kasta na modelu to nr 1, czyli nie potrzebnie kupiłem ten 2gi zestaw.

 

Co do wytrwałości to, gdyby to było fujimi to pewnie bym się poddał. Ale ten model jest naprawdę genialny po kątem składalności i jakości. Żal mi było rzucić tak przyjazny zestaw do kosza bo to w końcu nie jego wina, że modelarz d...a:D

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.