Jump to content

dumapolski

Members
 • Content Count

  1,082
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by dumapolski

 1. @LutoborTutaj jest: http://www.kitreviewsonline.de/caudron-g-iv-hydravion-copper-state-models-148-csm-1028/
 2. Zapraszam na kolejny techniczny film. Ostatnio opowiadałem o budowie zawieszenia, a dziś będzie o tym, jak je ustawić i jak zmusić bolid do prawidłowego zachowania:
 3. Dziś wrzuciłem film o tym, jak Mugello zachwyciło wszystkich poza władzami F1: Dodaję przy okazji zaginiony link do poprzedniego filmu:
 4. To zawsze świetne uczucie dokończyć model, z którym walczyło się od kilku lat. Gratuluję ? Brawo za podjęcie się nitowania i pozostałych przeróbek. Wygląda dużo lepiej, niż prosto z pudełka. Szkoda trochę środkowej części wnęki podwozia, ale sam wiem, że przerobienie tego to kolejny spory nakład pracy. Mam też wrażenie, że mocowanie kółka ogonowego delikatnie różni się od oryginału i górne kółko w ósemce jest jakby ciut za małe. Ale to szczegóły. Ogół, czyli malowanie, brudzenie itp. robią wrażenie i podobają mi się.
 5. Linkę możesz zrobić z wyciągniętej nad świeczką ramki. Da się łatwo osiągnąć grubość włosa, a pewnie są specjaliści, którzy wyciągną jeszcze cieńszą.
 6. Wczoraj ogłoszono, że Claire Williams odejdzie po GP Włoch z funkcji szefa zespołu. Pracownik ekipy opowiedział mi trochę o nastrojach wewnątrz teamu. Zapraszam na krótki materiał na ten temat.
 7. Wrzuciłem kolejny film. Dziś opowiadam m.in. o tym, jak zbudowane jest zawieszenie bolidu F1, jakie sztuczki stosuje Mercedes i Red Bull oraz co można zrobić z kołami od bolidu, jeśli ma się pod ręką F-16. Zapraszam.
 8. Zapraszam na kolejny film. Dziś o tym, ile tytułów mistrzowskich mógłby w sprzyjających okolicznościach zdobyć Michael Schumacher i ile zostałoby mu, gdyby przegrywał wszystkie stykowe sytuacje.
 9. Mamy na forum fanów F1, więc pomyślałem, że i tutaj pokażę Wam swoją drugą pasję. Nagrywam filmy o technice i historii Formuły 1, zatem zachęcam zainteresowanych do zajrzenia na kanał Ze świata F1 na Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCRl8rT4j2avCHClu_7Nd6VA Jak działa silnik bolidu? Jak bardzo się grzeje? Co zrobić, żeby zatankować samochód F1 paliwem z Orlenu? Zapraszam na film o jednostce napędowej:
 10. Od kiedy pokazałeś skręcone przednie koła zastanawia mnie jedna rzecz - jak jest rozwiązane jednoczesne skręcanie obu osi?
 11. Jeśli autor wątku się nie obrazi, to i ja podpiąłbym się do pytania o ślady na farbie. Jeżeli na powierzchni plastikowej części widać smugi jakby strumień gorącego plastiku przepływał obok chłodniejszego i zastygały w różnym tempie (nie mam teraz pod ręką żadnej części żeby zrobić zdjęcie i pokazać), ja to pomalowałem najpierw podkładem, a potem bazą i nadal widać te smugi, to co robię nie tak? Za drugim podejściem przeszlifowałem drobnym papierem plastik, potem podkład, znowu szlifowanie, kolor bazowy i nadal widać.
 12. Witam. Fokker DR.I z Eduarda. Z Rodena wziąłem kalkomanie, silnik z osłoną, śmigło, karabiny, kompas w kokpicie, drążek sterowy i pedały steru kierunku. Do tego od siebie dodałem fragmenty kratownicy, pasy, naciągi kratownicy, linki do sterów i kilka mniejszych drobiazgów. Naciągi zarówno w kokpicie, jak i na zewnątrz są z rozciągniętych ramek. Malowanie to mieszanka instrukcji Rodena, zdjęć z internetu i własnych domysłów.Krzyże na kadłubie są za bardzo przesunięte do przodu, ale dalej do tyłu się nie mieściły. Trudno, muszę z tym żyć. Śmigło jest czarne, ale starałem się zachować
 13. Tak, pamiętam, że była i uważam, że, choć mogłaby być jeszcze odrobinę cieńsza, to i tak jest dużo lepsza od poprzedniej.
 14. Świetny model, bardzo mi się podoba. Nawet klatka będąca w opinii niektórych (w tym mojej) nieco zbyt masywna współgra z modelem. Wielki plus za otwierane drzwi i mnóstwo miłych dla oka szczegółów w środku. Jedyne, do czego bym się przyczepił, to nierealistyczna kalkomania nad przednimi kołami. Skoro nie ma założonych opon Bridgestone, to logo tej firmy wydaje się niezbyt trafione. Poza tym - miodzio.
 15. Skąd wiesz, że wyścigówki z tamtych czasów były malowane pędzlem? Nie neguję tego, tylko proszę o źródło, bo sam bym chętnie takie ciekawostki poczytał. I czy było tam może wspomniane, do kiedy stosowano pędzel? Czeka mnie jeszcze kilka wyścigówek z lat 50 i 60, więc może to być cenna informacja.
 16. https://www.youtube.com/watch?v=qXTGtxZsv28 Na tym filmiku widać kokpit, autor nic w nim nie dodawał od siebie.
 17. Czy istnieje możliwość zarezerwowania Toyoty, ale przelew zrobiłbym dopiero 5 lutego?
 18. Rzeczywiście, sygnalizowałeś. Musiałem mieć jakieś zaćmienie mózgu, że nie doczytałem. Dziękuję za odpowiedź Przy oglądaniu galerii spełnia się moja nadzieja - pod żadnym kątem nie dostrzeże się tego schodka.
 19. Brawo Arma i brawo autor. Bardzo ładny model. Chciałbym, żeby mój tak wyglądał Wprawdzie od założenia galerii minęło już trochę czasu, ale a nuż uda się dowiedzieć... Czy miałeś problem z przyklejeniem silnika do kadłuba? U mnie kadłub wyszedł szerszy od części z silnikiem i jest schodek zamiast równej powierzchni. Gdybym chciał zwęzić kadłub, to wycięcie na podwozie byłoby z kolei zbyt wąskie. Jeśli to ja coś zepsułem, to proszę o informację, co.
 20. W ramach ciekawostki dodam, że w Benettonie B195 z Academy nie ma żadnego problemu z gumowymi oponami. Może dopiero od pewnego momentu swojego istnienia zaczęli stosować żrącą gumę
 21. Mam prawie kompletne kalki z Airfixowej B-17 (są oznaczenia do obu malowań, brak jednej gwiazdy na skrzydło i części napisów eksploatacyjnych) oraz z zestawu Lifelike Decals nr kat. 72-014 (brak gwiazd i oznaczeń dla czarnej Tondalayo, jeden z trójkątów do innego malowania jest pocięty, ale to łatwo samemu namalować) oraz plastikowe karabiny, osłony silników i turbosprężarki z zestawu Airfixa i żywiczne koła podwozia głównego i silniki od Eduarda. Sprzedam za 50 zł plus wysyłka.
 22. Świetny model. Bardzo podoba mi się całość malowania i brudzenia oraz smaczek w postaci kamuflażu pod numerem serii. Malowałeś sam, czy to kalka? Jeśli chodzi o wznios skrzydeł, to błąd może być po stronie producenta, bo ich Veltro w 1:72 też ma ten problem.
 23. Mam pytanie do specjalistów. Czy z zestawu Zvezdy 7304 da się zrobić FW-190 A-4/U8 prosto z pudełka, czy należy dokupić jakieś dodatki i ewentualnie co należałoby przerobić? Z góry dziękuję za odpowiedź.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.