Skocz do zawartości

M1A1 Abrams Trumpeter


matek38

Rekomendowane odpowiedzi

Kolor bandaży to powinien byc taki wyblakły czarny, tak, jakbyś zmieszał, czarny z mikroskopijną ilością białego, aby nieco tą czerń złamać. Jesli uważasz że ten kolor o którym piszesz jest nieco bledszy od czarnego którego uzyłeś, to powinno byc ok. A jakie będzie malowanie modelu?? Pustynne?? Jesli tak, to polecam Ci zainwestować w taka farbkę o nazwie Iraqui Sand od Vallejo. Kolor praktycznie idealny do pomalowania Abramsa. To ta farbka:

 

Obraz332.jpg

 

A tak wyglądaja Abramsy pomalowane tą farbą:

 

Obraz331.jpg

 

Obraz337.jpg

 

Obraz240.jpg

 

Obraz235.jpg

 

Sorry że wklejam Ci zdjęcia, własnych wypocin ale chodzi mi tylko o to żebys zobaczył że naprawdę warto nabyć tą farbke, nie trzeba nic mieszać, nic dorabiac, kolorek prosto z buteleczki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Spoko, naprawdę żartowałem, swoją droga to z chęcią zobaczyłbym taka dioramkę w całości: 2 Abramsy i zmiażdżone autko. Bo naprawdę nie wiem kiedy skończę swoją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako iż mam 16 lat to środki mam ograniczone poza tym i tak bede jeszcze cos z nimi robil. ...... co do malowania bandaży pędzlem to mam złe wspomnienia a teraz tylko jak będą jakieś problemy to uzyje malego pędzla do poprawy.

 

Kolego środki finansowe nie maja wpływu na kolejność malowania.Poprostu utrudnisz sobie sprawę bo teraz musisz maskować ( całkiem niepotrzebnie) a co do malowania bandaży to nawet pędzelkiem to bardzo prosta operacja.Oczywiści techniki są rózne ale ja robię tak:

Maluję środek koła (pędzel lub natrysk-dowolnie)potem koła zakładam na zapałki i przygotowuję sobie lekko rozrzedzoną farbę-wystarczy małym pędzelkiem kłaść blisko felgi a fizyka powoduje że farba ładnie zaciąga wokół felgi,zapałka pozwala mi obracać koło w palcach i idzie bardzo szybko.

malowanie w ten sposób przyklejonych już kół to już trudna sprawa.

Jeśli malujesz czarnym ( je też) to tez nie tragedia wystarczy później np.przetrzeć na sucho talkiem i już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stało sie aerograf sie pobrudził farbę zepsułem :( rozcieńczylem farbe vallejo woda i nie przyjęlo sie a w innych wszystko w porządku było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja przedstawia sie następująco. pomalowałem kolorem środek wanny żeby sprawdzić kolor (to ten 124 iraqui sand) i troszkę wydaje sie za pomarańczowy ale nie wiem czy to tak ja mam czy naprawdę. Mam jeszcze kolor buff (120 vallejo) i zastanawiam sie czy by nie zmieszać tych dwóch tylko nie wiem co z tego będzie i w jakich proporcjach/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem tą farbką dwa Abramsy i jakoś nie wyszły zbyt pomarańczowe, co zreszta widać na fotkach. No chyba że z moimi oczami coś nie tak, zważywszy na mój wiek to możliwe że z nimi coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny postęp.

Pomalowałem kolorem bazowym wanne. Chce znać wasze zdanie na temat tego koloru czy może być czy zmieniać.

Nie jest to jakoś super pomalowane jeszcze będę poprawiał.

Kolejne pytanie. Będę się zabierał za gąsienice i mam pytanie co do malowania ich. nakładki gumowe to chyba na czarno ale zastanawiam sie jak pomalować te inne części . Będę zakładał gumowe gąsienice.

sam0049.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

sam0050xc.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

sam0051k.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

sam0052i.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

sam0053g.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

sam0055u.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

sam0056f.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie wygląda to ok, chociaż u mnie nie było aż tak pomarańczowo, myśle jednak że to Twój aparat wyostrza nieco kolory i w realu, przy naturalnym, dziennym świetle, na pewno jest dużo lepiej z tym kolorem. Pytasz o gąsienice, odpowiem tak: Jeśli dysponujesz jeszcze jakimiś środkami finansowymi to postaraj sie o farbę Tamiya Gun Metal. Tą farbką malowałem gąski obu moich Abramsów. Masz rację, imitacje gumowych nakładek gąsienic pomaluj na czarno. A mam takie pytanko, czy uzyłes jakiegos podkładu pod ten piaskowy kolor??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie używałem podkładu. I boje sie o ten kolor żeby nie wyszedł zbyt pomarańczowy. Sam dobry do oceny koloru nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie użyłeś podkładu tzn. że musiałeś nawalić tej piaskowej farby dość grubo żeby pokryć model, prawda?? Ja też na początku, próbowałem malować tą farbką bez podkładu. Niestety farbka nie chciała się trzymać plastiku i po prostu spływała po modelu. Pomyślałem że nie rozcieńczając farbki za bardzo uzyskam dobry efekt. Jednakże nie rozcieńczona pożądnie farbka, owszem, pokrywała model ale trzeba było jej użyć w większej ilości, co przekładało się na ciemniejszy kolor. Dopiero kiedy kupiłem sobie farbkę Humbrola o numerze 1 czyli po prostu szarą, której można uzywać jako podkładu, wszystko zaczeło dobrze wychodzić a efekt widać na fotkach które Ci wkleiłem. Wniosek można sformuować taki: Pod akryle, szczególnie Vallejo, stosujemy podkład. Zaznaczam że to tylko moja opinia, gdyz słyszałem że nie wszyscy tak robią, malując farbkami akrylowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalszy postęp prac wygląda następująco.

sam0075z.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

sam0077d.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

sam0078s.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

sam0079ek.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

sam0080q.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

sam0081o.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

sam0082v.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOlego, nie spiesz sie tak z tym modelem, czytaj co doradził Ci kolega Tomek Mroczkowski. Mam nadzieje że jeszcze nie dokleiłeś górnego pancerza do wanny?? Błagam użyj jakiegos podkładu pod kolor bazowy bo nie nastarczysz z farbką. Tak jak pisałem Ci wyżej, Farba Humbrol numer 1 to świetny podkład, pod farbe akrylową. Zużyjesz mniej tej piaskowej i cały model bedzie wygladał o niebo lepiej. Widze tez na fotkach że koła to pomalowałeś tylko z wierzchu, a to co jest od strony kadłuba to juz nie pomalowane, ajajajaj :/. No dobra, ja juz sie nie czepiam, to że skleiłem dwa takie czołgi, nie uprawnia mnie do wymądrzania sie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już nie ma znaczenia ale myślę,żę skoro dajesz gumowe gąski(paski nie wymagające specjalnie układania) to kolejność sklejania powinna być inna.

Najpierw pożądnie poskładana wanna z górą kadłuba co zdecydowanie ułatwiłoby Ci obróbkę ,koła i gąski malujesz osobno nie na podwoziu.Malujesz kadłub i dopiero zakładasz koła i gąsienice.

Nie trzeba wtedy nic maskować -choć są i tacy "spece" co malują na samym końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.